Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém kezességet kértem tőlem...

Öcsém kezességet kértem tőlem a lakáshitelükre. Elvállaljam, ha rossz előérzetem van?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a párjával mindössze egy év ismeretség után házasodtak össze, véleményem szerint azért, mert 35 körül már mindkettejüknek nagyon hiányzott a gyerek/család és féltek, hogy kifutnak az időből. Ezt azért gondolom, mert egyszerűen nem érzem köztük azt a ragaszkodást és összhangot, ami pl. az én élettársam és köztem megvan. Két gyereket akarnak legalább, ebből az egyik úton van, és most fognak lakást venni, 4 szobásat, ehhez kértek fel kezesnek.

Amikor azt mondtam, hogy gondolkodási időt kérek, már akkor láttam a meglepetést öcsém arcán, de szerintem ebbe nem kéne beleugranom, mert nem pár forintról van szó. Még úgy sem, hogy kiemelkedően jól keresnek a párjával, és én sem panaszkodom, de mi van, megvannak a gyerekek és pl. szétmennek? Azt sem értem, minek a 4 szobás lakás, mikor 3 szobásra kezes nélkül kapnának hitelt.



2020. júl. 24. 15:19
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Az adóstárs nem uyganaz, mint a kezes.

Ha adóstárs van és valaki nem fizet, mindkettőn megpróbálja behajtani a bank. Ha adós van és kezes, és az adós nem fizet, a bank azonnal a kezesen hajtja be a tartozást, az adóst átugorva. Onnantól a teljes hitel a kezesé és majd annak kifizetése után a kezes indíthat polgári pert ah adós ellen....

2020. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
90%

" Ezt azért gondolom, mert egyszerűen nem érzem köztük azt a ragaszkodást és összhangot,"

Pár év múlva simán elválhatnak,akkor pedig te fogsz szenvedni.

2020. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
95%

Soha ne legyél kezes senkinek sem!

Hiába a testvéred ne hajtsd magad adósságba!

2020. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
96%
5-ös vagyok. Kérjék fel az asszonyka anyját/apját, rokonát. Szerintem egy nyugodt perced nem lenne tudat alatt, azon agyalnál mikor dőlne be a hitel. Márpedig be fog. Mindig lesz kifogás miért nem tudják majd fizetni, jaj jön a xy. gyerek, esik a hó, az eső, süt a napocska, Buksika fingott egyet, blabla. Az aduász a gyerek lenne, hogy hisz rájuk kell költeni a pénzt, nem marad kajára ha fizetnék a törlesztőt. Így jártak, oldják meg. Biztos lesz hiszti, de ne zavarjon, maradj ki ebből.
2020. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

A 14esnek totál igaza van.

Tuti lesz valami kifogás és az téged fog terhelni!

2020. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
98%

Eleve ott kezdődik, hogyha házas vagy, akkor ez nem a te önálló döntésed, mivel ha nem fizetnek, akkor az adósság közös lesz.

A másik, hogy lakáshitelre nagyon ritkán kér a bank képzést, gyakorlatilag akkor, ha még hitelképesnek, de extra kockázatosnak tartja az ügyfelet.

Nem mellesleg a csok, a babaváró és a jelzálog mellett érthetetlen a kezed igénye


Nemet mondanék

2020. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
88%
Palotát akarnak venni, de a te kontódra. Aki kezest kér, az eleve arra tervez, hogy helyette más nyakába szakad a hitel fizetése. SEMMIKÉPP SE! Kezesnek soha, semmiért, senkinek! Soha!
2020. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Soha senkinek.
2020. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
86%

NEM!

A kezesség azt jelenti, hogy vállalod a hitel visszafizetését.

Én akkor kérnék kezest ha nem akarnám visszafizetni a hitelt, és kellene egy BALEK aki kezesem lesz és őt terheli a felelősség ha nem fizetek, márpedig nem fogok fizetni!


Gondolkozz, azért nem add a bank az öcsédnek ,kezes nélkül mert tudja a bank hogy öcséd nem tudja fizetni.


Ha nagyon segíteni akarsz az öcsédnek akkor adj kölcsön pénzt, azt sem fogod viszont látni, de legalább nem fizeted a palotája árát és kamatait életed végéig!

2020. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

NE!

Bár az én apámnak is volt egyszer szüksége kezesre egy lakás vásárlásakor, és nem azért, mert nem akarta visszafizetni a pénzt és nem is azért, mert túl nagy fába vágta volna a fejszéjét, hanem gondolom azért, mert egyedülálló szülő volt (én még gyerek voltam akkor, nem tudom pontosan) - egy baráti házaspár vállalta, de apám soha nem került késedelembe a fizetéskor. És apám felajánlott nekik egy olyan telket, amit a bank valamiért nem fogadott el - szóval nem a két szép szemét ajánlotta "biztosítéknak", volt vészforgatókönyve.

Ennek ellenére, ha 3 szobásat vehetnének kezes nélkül is, akkor abszolút semmi okát nem látom, hogy miért kellene ekkora kockázatvállalásra kérniük téged.

2020. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!