Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém kezességet kértem tőlem...

Öcsém kezességet kértem tőlem a lakáshitelükre. Elvállaljam, ha rossz előérzetem van?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a párjával mindössze egy év ismeretség után házasodtak össze, véleményem szerint azért, mert 35 körül már mindkettejüknek nagyon hiányzott a gyerek/család és féltek, hogy kifutnak az időből. Ezt azért gondolom, mert egyszerűen nem érzem köztük azt a ragaszkodást és összhangot, ami pl. az én élettársam és köztem megvan. Két gyereket akarnak legalább, ebből az egyik úton van, és most fognak lakást venni, 4 szobásat, ehhez kértek fel kezesnek.

Amikor azt mondtam, hogy gondolkodási időt kérek, már akkor láttam a meglepetést öcsém arcán, de szerintem ebbe nem kéne beleugranom, mert nem pár forintról van szó. Még úgy sem, hogy kiemelkedően jól keresnek a párjával, és én sem panaszkodom, de mi van, megvannak a gyerekek és pl. szétmennek? Azt sem értem, minek a 4 szobás lakás, mikor 3 szobásra kezes nélkül kapnának hitelt.



2020. júl. 24. 15:19
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha születik két gyerekük, és elválnak, akkor a lakást az asszonynak és a gyereknek ítélik, az öcséd meg mehet albérletbe, és gyerektartást kell fizetnie. Így nem biztos, hogy tudja fizetni még a lakás törlesztő részletét is, ha megvan benne a szándék, talán akkor sem. Akkor viszont neked kell fizetni tovább.
2020. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka, hogy a csaj tudja, hogy így nem kell fizetniük, és semmi retorzió nem éri majd őket ezért.
2020. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem akarod túlságosan megbántani az öcsédet, vagy nem érti meg, hogy miért nem akarsz belemenni, akkor hivatkozz a feleségedre, hogy ő nem akarja, és így ő lesz a gonosz sógornő az öcséd szemében, te meg megúszod annyival, hogy papucsnak fog tartani.😁
2020. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Drágám, nehogy bele menj ebbe mert a végén elég nagy eséllyel te fogod megszívni.
2020. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy vállald !

Amit a 21es válaszban írtak ,szóról szóra az történt egy munkatarsammal. Valas után nem tudta fizetni egyedül a hitelt plusz a gyerektarrtast és Mèg ő maga se haljon éhen. Bedőlt a hitel és munkatársam fizeti azóta is 33%ot tiltanak le tőle.

Legyél okosabb ettől!!

2020. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem ő nem tudta fizetni hanem az öccse! De a többi stimm.
2020. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az a csaj egy hulye rbanc és csak az őrületbe akar kergetni a kezességgel.

Szóval NE!

2020. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
10%
Hasonló történetről tudok, kezes lett (amiért örök hála)-és háromnegyed év múlva vissza lett tőle véve a kezesség. Azóta már el lett adva az adott ház, aminél ez volt a probléma-édesapa gyedje miatt..
2020. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
0%

28 +De azért jó látni benneteket fórumozók, hogy kiből mi bújik elő egy ilyen kérdésnél, ki mit tenne, ki lenne ember, ki nem:D


Báholyból jó nézni egy előadást.

2020. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
27%
*kezes lett a volt sógor (mert azóta elvált a húgomtól)
2020. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!