Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém kezességet kértem tőlem...

Öcsém kezességet kértem tőlem a lakáshitelükre. Elvállaljam, ha rossz előérzetem van?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a párjával mindössze egy év ismeretség után házasodtak össze, véleményem szerint azért, mert 35 körül már mindkettejüknek nagyon hiányzott a gyerek/család és féltek, hogy kifutnak az időből. Ezt azért gondolom, mert egyszerűen nem érzem köztük azt a ragaszkodást és összhangot, ami pl. az én élettársam és köztem megvan. Két gyereket akarnak legalább, ebből az egyik úton van, és most fognak lakást venni, 4 szobásat, ehhez kértek fel kezesnek.

Amikor azt mondtam, hogy gondolkodási időt kérek, már akkor láttam a meglepetést öcsém arcán, de szerintem ebbe nem kéne beleugranom, mert nem pár forintról van szó. Még úgy sem, hogy kiemelkedően jól keresnek a párjával, és én sem panaszkodom, de mi van, megvannak a gyerekek és pl. szétmennek? Azt sem értem, minek a 4 szobás lakás, mikor 3 szobásra kezes nélkül kapnának hitelt.



2020. júl. 24. 15:19
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen ismerősöm. Legjobb barát évek óta, lakáshoz kért kezességet de szabad felhasználású hitelhez, mint egyedülálló. A haver barátnője lelépett, a haver meg egy csomó tartozást hátrahagyva ment külföldre. Az ismerőstől meg vonják a hitel törlesztőt, de a pecó sose lesz az övé.
2020. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezes leszel, saját részre nem kapsz hitelt, amíg az ki nincs fizetve. Erre hivatkozhatsz esetleg.
2020. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
Vegyenek akkora lakást, amekkorát kezes nélkül tudnak. Ha a bank nem ad annyi pénzt, akkor annak megvan az oka. Mi is elférnénk 4-en több szobásban, de akkorát vettünk, amekkorára pénzünk van. Az igényeket igazítani kell a lehetőséghez.
2020. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy úton a baba és akarnak még. A babváró nem opció náluk? Vagy még azon felül kell a hitel?

Semmiképp se mennék kezesnek, senkinek se! Párod mit szól hozzá? Ugye ennek közös döntésnek kell lennie.

2020. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
44 a babaváró egy átverés.
2023. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!