Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém kezességet kértem tőlem...

Öcsém kezességet kértem tőlem a lakáshitelükre. Elvállaljam, ha rossz előérzetem van?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a párjával mindössze egy év ismeretség után házasodtak össze, véleményem szerint azért, mert 35 körül már mindkettejüknek nagyon hiányzott a gyerek/család és féltek, hogy kifutnak az időből. Ezt azért gondolom, mert egyszerűen nem érzem köztük azt a ragaszkodást és összhangot, ami pl. az én élettársam és köztem megvan. Két gyereket akarnak legalább, ebből az egyik úton van, és most fognak lakást venni, 4 szobásat, ehhez kértek fel kezesnek.

Amikor azt mondtam, hogy gondolkodási időt kérek, már akkor láttam a meglepetést öcsém arcán, de szerintem ebbe nem kéne beleugranom, mert nem pár forintról van szó. Még úgy sem, hogy kiemelkedően jól keresnek a párjával, és én sem panaszkodom, de mi van, megvannak a gyerekek és pl. szétmennek? Azt sem értem, minek a 4 szobás lakás, mikor 3 szobásra kezes nélkül kapnának hitelt.



2020. júl. 24. 15:19
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%
*Azóta már el lett adva az adott ház 2001-es vásárlás volt és 15 éve el lett adva a ház
2020. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát én anyámnak se mennék el kezesnek, még ha feltámadna cserébe akkor se. Én nem tépem a számat a fotelből, én tényleg nem mennék még családtagnak se. Inkább kipótolnám azt az összeget ami hiányzik, és ajándékba adnám, úgyse tudnák visszafizetni.
2020. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

32-es

Igen ajándékba adja ha mindenáron adni akar, a kezesség az a teljes összeg átvállalása.

Sok bolond rosszul járt ezzel errefelé

2020. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
10%

NBem tudom ki vagy kedves kérdező, de köszönöm, hogy a kezembe adod ezeket a lehetőségeket, egy élmény a mai nap.


Ezúton is köszi:)

2020. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

"minek a 4 szobás lakás, mikor 3 szobásra kezes nélkül kapnának hitelt"


Erről van szó.

A flancolásukhoz ne legyél balek.

Mellesleg egy gyerekkel még egy másfél szobás lakásban is el lehetne lenni. Az ilyen nagyravágyó emberek szoktak mindig pénzzavarba kerülni. A házasság fennmaradása még külön rizikó.

2020. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Soha, senkinek!
2020. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
29 ez nem emberség kérdése. A Bibliában Salamon király tanácsolja, hogy ne vállalj kezességet az embertársadért. Figyelembe véve, hogy ő mikor élt ez több mint 3000 éve probléma. Azóta is mindig vannak olyanok akik sokat buknak kezesként egy olyan tartozáson amihez semmi közük. És természetesen mindig vannak újabb balekok akik azt hiszik, hogy velük másképpen lesz, majd ők lesznek a kivételek, pedig nem. Okos ember a más kárán tanul. Beleugratni valakit egy ebbe a helyzetbe ilyen érzelmi zsarolással, hogy nem vagy ember ha nem vállalod meg undorító. Pontosan, hogy értelmes ember, te meg egy manipulatív kibic.
2020. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Ne vállald el!
2020. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
94%
Nem tenném. Nekem az első törpe lakásom vételekor merült fel, hogy talán kérnek majd kezest, mert karcsúnak ítélték a jövedelmem (nettó 300 elég jól menő multi cégnél...) és egyedülállóként igényeltem. Akkor azt beszéltem anyukámmal, hogy ő lenne a kezesem és kapna haszonélvezetet vagy valamit a lakásra, ha másképp nem megy. Szerencsére végül nem kellett kezest kérnem, de ebből arra következtetek, hogy a bank szerint a jövedelmük nem arányos az igényelt hitelösszeggel, ráadásul nem egy gyorsan eladható ingatlanról beszélünk. Mivel egyébként is vannak még befektetési terveim, én nem kötném így le magam, és valami hasonló indokkal lemondanám. Ha ezen megsértődik, azaz ő baja.
2020. júl. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, menj fel egy-két jogi oldalra s olvasgass, hány emberi sors és hány megnyomorított élet a kezesség okán. aztán döntsél.
2020. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!