Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért tette tönkre a 12 éves...

Miért tette tönkre a 12 éves kapcsolatomat, esküvőmet? Hogy szembesítsem azzal, hogy tudom, hogy ő volt?

Figyelt kérdés

Nagyon jónak gondoltam a kapcsolatunkat.


Nekem volt egy 12 éves kapcsolatom, most augusztusban lett volna az esküvőnk. A volt páromról és rólam tudni kell, hogy nagyon fiatalon, még kis 8. osztályosként jöttünk össze. Diákszerelem volt az elején teljesen, ne arra gondoljatok, hogy mi 13-14 évesen szexeltünk már, vagy bármi ilyen. Nem, ez az idővel lett komolyabb. Sok van mögöttünk, de amióta együtt éltünk és közösen terveztük a jövőnket, úgy éreztem, hogy révbe értem és együtt éljük le az életünket.

Viszont a múltban tettem olyasmiket, amikre nem vagyok büszke... 15-19 éves korom között többször megcsaltam a volt párom. Bonyolult, nem is szeretnék itt magyarázkodni, mentegetőzni, de nekem azok semmit nem jelentettek, nem hagytam volna el őt 1-1 bulis kavarás miatt. Meg is változtam, évek óta meg sem fordult a fejemben semmi ilyesmi. Egyedül a tesóm és a legjobb barátnőm tudták ezeket, senki más. Mert megbíztam bennük maximálisan.


Erre az esküvőnk előtt 3 héttel a vőlegényem kész tényekkel jött, hogy igazak-e ezek. Annyira pontosan tudta a részleteket, eseményeket, hogy nem lett volna értelme tagadnom. De azt hittem megbeszélhetjük és jó lesz minden. Tévedtem, szakított velem. Költözés, esküvő lefújva. Nem mondta meg, kitől tudta ezeket. Tesóm sem mondott semmit.

Aztán most még eljött a maradék cuccaiért, bútorokért és akkor kértem, hogy mondja el, ennyi szerintem jár nekem. Elmondta, hogy a húgomtól, a húgom kereste meg, hogy beszélni akar vele és akkor mondta. Nem akarta elhinni, de mutatott üzeneteket, amiket én írtam ezekről a dolgokról (a húgomnak, vagy csoportba).


Nekem erről semmit nem mondott a húgom, sőt, még előtte nap is ő vigasztalt, a szakítás után is jött, hogy felvidítson. Amikor anno csináltam valamit, mindig ő volt az, aki nyugtatgatott, hogy úgysem derül ki, ha nem akarom elhagyni a párom, akkor nem is számít, ez csak egy kis megingás volt stb. Most meg ez... Komolyan nem értem miért. Ezerszer jobb élete van, mint nekem. Nagyon szerencsés, minden sikerül neki, amibe belefog. Jól él, mindene megvan. Nem tudom, miért tette ezt. Vagy mire volt ez jó. Tudta ő is, hogy mennyit változtam az utóbbi évek alatt, hogy kisbabát szerettünk volna már jövőre.

Most meg itt vagyok egyedül, romokban az életem és nem tudom, mit kezdhetnék magammal.



2020. szept. 8. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
23%

én kicsit úgy érzem, hogy ez a szakítás csak ürügy volt a párod részéről, valószínüleg vágyott már ő is kifelé a kapcsolatból, csak hát nem tehette meg, mert 12 év után mindenki számára összetartoztatok, és megszokás melletted tartotta. De most kapott egy jó ürügyet.

Aki emiatt szakít, hogy kamaszfejjel mit csináltál.. és nem tud túllépni rajta... hát, az szerintem nem is szeretett igazán.

Tedd fel magadnak a kérdést, de őszintén: fordított esetben te hogy reagáltál volna? Szakítással? Megbeszéléssel?

Nem mindegy már mi volt 10 évvel ezelőtt? Ha komolyan annyira jól érezte volna magát melletted, akkor nem szakít erre hivatkozva. Gondolom, voltak szép emlékeitek is.


A hugodnak azért köszönd majd meg, hogy ilyen szépen elrendezte az életedet. Akár irigységből, akár más okból, de akit szeretünk, annak szándékosan nem kavarunk be. Én a helyedben ignorálnám ezek után, vagy legalább addig, míg ismét egyenesbe nem jön az életed. Akkor is lenne egy nagy beszélgetésünk.

(vagy én is bekavarnék neki, had érezze a szeretetedet :-) de én ilyen kis genya vagyok :-D, nem sajnálnám)

2020. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
27%

Goldmund mar irt hasonlot.

Kerdezo ha igaz a sztori akkor 8.ban kb jartatok ket napig majd mas mas iskolaban tanultatok messze egymastol es te kavartal masokkal is. Hu hat ez aztan a megbocsathatatlan szemet alja viselkedes (nyilvan nem az, hiszen a mai tizenevesek kb egyszerre jarnak harom masik lannyal vagy fiuval mert most ez a meno). Tehat en nem tudlak elitelni, bar nyilvan ha te megcsalasnak erezted es nem vagy ra buszke akkor annak oka van. Ha hugod tudott rola akkor miert nem fenyegetett meg teged akkor, hogy ha nem hagyod abba szol a fiudnak? Ja vagy akkor neki még ezzel nem volt baja. Most meg hogy elvileg 6-7 eve stabilan egyutt vagytok sot mar eskuvo is tervben volt es a babaprojekt egyszeruen beadta azt a pasidnak hogy te egy ringyo vagy es kozepsuliban ossze vissza kufircoltal. Hmm. A hugod bizonyara valamit titkol eloled mert vagy a hatad mogott o is kavart(volna) a most mar csak volt paroddal vagy idkozben rajott nagyon irogy rad vagy belepett valami ontsunk tiszta vizet a poharba szektaba akkor is ha a tesom elete borul.


Nem lehet hogy inkabb amik valoban voltak azt te is szepen leirod az exednek. Meg leirod hogy az milyne sok eve volt es igen talan 6 eve kellett volna mindent bevallanod de akkor meg nem is volt annyira komoly meg a kapcsolatotok meg sugok egy adu aszt: te ugy erzed akkor kielted magad es azota sokat valtoztal eszedbe nm jutna megcsalni a szerelmedet es teged mar elcsabitani se tudna senki. Leirhatod hogy nalad boldogabb nem volt most senki hogy vegre eskuvo lenne es csalad es nehez feldolgoznod azt ami tortent hiszen bar te sem vagy ra buszke de akkoriban a kapcsolatotok egy teljesen mas szinten volt. Es nem titkolnam a hugod tudott rola akkor is es nem erted hogy erdekes neki akkor nem jelentett annyit a aprod hogy felvilagositsa hanem meghagyta hulyenek most meg hogy eltelt x ev hirtelen megsajnalta es inkabb kitalalt.

2020. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
55%

Most vonatkoztassunk el attól, hogy mit tett a kérdező. Nekem csak annyi a hozzáfűznivalóm, hogy ha valakire rábízunk egy titkot, akkor miért is kell megdicsérni azért, mert rohan az illetőhöz, hogy elárulja? Szerintem ez is legalább annyira gerinctelenség, mint amiért a kérdezőt savazzátok.


Ráadásul az időzítés, az "tökéletes" volt.


Egyébként nemcsak a hugica tudott a félrelépésekről, hanem az az illető is, akivel félreléptél. Ő meg ki tudja, kinek dicsekedett vele.

Na, ezért nem kell félrelépni, ha kapcsolatban vagy.

2020. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
26%
Ne izgasd magad, nyilván a (volt) pasid is megcsalt, csak ő nem volt olyan hülye, hogy fűnek-fának elmesélje.
2020. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
28%

31-et és 32-est kár volt lepontozni, mert nagyon is igazat írtak.


Van azért a dolognak egy másik oldala is!


Hugica vajon miért csak most 7-10 év után sajnálta meg a pasit? Amikor azt látta, hogy minden sínen van?

2020. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
66%
Mindig elképedek, mennyi elméletileg önálló, felnőtt, talán gyerket nevelő ember van itt, akiket így meg lehet vezetni.
2020. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
73%
Akik mosdatják a kérdezőt, azoknak pont ilyen párt kívánok.
2020. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
78%
Nem, kérdező, ezt te tetted tönkre. Az nem mentség, hogy nem gondoltad komolyan és az sem mentség, hogy azóta nem volt ilyen, az sem mentség, hogy már régen volt. Teljes mértékben megérdemled, ami történt.
2020. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim válasza:
31%
Ez a kérdés elsősorban a testvéri lojalitásról szól. A megcsalás, pláne, ha hosszú időn át tart, elítélendő, de a testvéri árulás még súlyosabb kategória.
2020. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
63%
Mindketten nagy szarkavarók vagytok. Te azért, mert megcsaltad a párodat (tökmindegy melyiket), a tesód meg azért, mert évtizedek után is ezzel tart sakkban.
2020. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!