Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért tette tönkre a 12 éves...

Miért tette tönkre a 12 éves kapcsolatomat, esküvőmet? Hogy szembesítsem azzal, hogy tudom, hogy ő volt?

Figyelt kérdés

Nagyon jónak gondoltam a kapcsolatunkat.


Nekem volt egy 12 éves kapcsolatom, most augusztusban lett volna az esküvőnk. A volt páromról és rólam tudni kell, hogy nagyon fiatalon, még kis 8. osztályosként jöttünk össze. Diákszerelem volt az elején teljesen, ne arra gondoljatok, hogy mi 13-14 évesen szexeltünk már, vagy bármi ilyen. Nem, ez az idővel lett komolyabb. Sok van mögöttünk, de amióta együtt éltünk és közösen terveztük a jövőnket, úgy éreztem, hogy révbe értem és együtt éljük le az életünket.

Viszont a múltban tettem olyasmiket, amikre nem vagyok büszke... 15-19 éves korom között többször megcsaltam a volt párom. Bonyolult, nem is szeretnék itt magyarázkodni, mentegetőzni, de nekem azok semmit nem jelentettek, nem hagytam volna el őt 1-1 bulis kavarás miatt. Meg is változtam, évek óta meg sem fordult a fejemben semmi ilyesmi. Egyedül a tesóm és a legjobb barátnőm tudták ezeket, senki más. Mert megbíztam bennük maximálisan.


Erre az esküvőnk előtt 3 héttel a vőlegényem kész tényekkel jött, hogy igazak-e ezek. Annyira pontosan tudta a részleteket, eseményeket, hogy nem lett volna értelme tagadnom. De azt hittem megbeszélhetjük és jó lesz minden. Tévedtem, szakított velem. Költözés, esküvő lefújva. Nem mondta meg, kitől tudta ezeket. Tesóm sem mondott semmit.

Aztán most még eljött a maradék cuccaiért, bútorokért és akkor kértem, hogy mondja el, ennyi szerintem jár nekem. Elmondta, hogy a húgomtól, a húgom kereste meg, hogy beszélni akar vele és akkor mondta. Nem akarta elhinni, de mutatott üzeneteket, amiket én írtam ezekről a dolgokról (a húgomnak, vagy csoportba).


Nekem erről semmit nem mondott a húgom, sőt, még előtte nap is ő vigasztalt, a szakítás után is jött, hogy felvidítson. Amikor anno csináltam valamit, mindig ő volt az, aki nyugtatgatott, hogy úgysem derül ki, ha nem akarom elhagyni a párom, akkor nem is számít, ez csak egy kis megingás volt stb. Most meg ez... Komolyan nem értem miért. Ezerszer jobb élete van, mint nekem. Nagyon szerencsés, minden sikerül neki, amibe belefog. Jól él, mindene megvan. Nem tudom, miért tette ezt. Vagy mire volt ez jó. Tudta ő is, hogy mennyit változtam az utóbbi évek alatt, hogy kisbabát szerettünk volna már jövőre.

Most meg itt vagyok egyedül, romokban az életem és nem tudom, mit kezdhetnék magammal.



2020. szept. 8. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
76%

Nem azért de ha képes volt félrekefélni, ezáltal elárulni a párját, akkor mi fogja visszatántorítani attól hogy:


1 újra félrekeféljen

2 ne támadja hátba a húgát


A húg bizalma attól a pillanattól megszűnt hogy megtudta a nővére egy félrekefél a kapcsolatait eláruló izé (se nőnek nem lehet mondani de még állatnak se).


47-es akkor a párod egy igazi hiszékeny, sajnos alacsony önkritikájú idióta!

2020. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
67%
#47 akkor miért szidod a hugit? ő csak lehetővé tette a Nagy Megbocsátást, ami ugyan nem jött össze, de amíg nem tud róla a férfi, addig esélye sem lett volna rá.
2020. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
69%
47, Itt nem csak a megcsalásról van szó. Hanem a hazugságról. 12 nyomorult éven keresztül lett volna esélye a kérdezőnek elmondani, hogy nem bírt a puncija viszketésével. Nem tette. Sőt, készült hozzámenni a csávóhoz. Elnézte volna, hogy az elveszi, anélkül, hogy tudná a szitut. Aki ilyen aljas módon megtéveszti a párját, az nemcsakhogy csalfa, de még lelkiismerete sincs. A kapcsolat minden másodpercében hazudott. Ez az, ami itt a legtöbb embernek felháborító.
2020. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
32%

Szegény kérdező, hát én őszintén sajnállak, ennyi tökéletes, sosem hibázó, ember ítélkezik feletted, és még jól beléd rúg... talán még meg is köveznének, ha tehetnének.


Valaki bántotta az egyik válaszoló megbocsátó párját. Szerintem nincs jogod ítélkezni, sem lenézni azt az ismeretlent, aki esetleg megbocsájt a párjának. Had legyen már ez az ő dolguk. És a válaszadó saját bevallása szerint nem él vissza ezzel a bizalommal.

Én azt mondom, a válaszadónak, hogy az ilyen pár ritka kincs, de szerintem ezt ő is tudja.


Kérdező neked annyit mondok, hogy lépj tovább, és tanulj az esetből. Engedd el a múltat, zárd le te is a kapcsolatot, hogy szakított veled az exed, ez csak annyit jelent, hogy nem illettetek össze. Lesz majd más valaki az életedben, aki jobb, mint az előző, és most már tudod, hogy nem követed el ugyanazt a hibát.

Ne foglalkozz a múlttal, a hugodra ne bízz semmilyen titkot, nem alkalmas rá, hogy megtartsa.

Vond le a következtetést, és csak előre nézz.

2020. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
73%
#54 nem vagyunk szentek mi sem, de 12 évig visszaélni egy ember bizalmával, azért ilyet nem követtünk el.
2020. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
69%
54 Te több megcsalást és éveken át való hazudozást HIBAKÉNT látod? Ez neked HIBA kategóriába esik?! Ez komoly? A hiba az, hogy elfelejtem a szülinapját, vagy leejtem a kedvenc nagyijától kapott vázáját, de ez nem hiba, hanem DÖNTÉS és igenis viselje érte a következményeket! A hugi is jobban jár, ha egy ilyen undorító selejt jellem soha többet nem áll vele szóba.
2020. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
62%
#54 Ez neked komolyan csak egy hiba? Hiba az, ha megcsalok valakit. Éveken keresztül hazudni neki nem hiba, hanem undorító hazudozás. Ha nem látod a különbséget, akkor nem lehet túl fejlett erkölcsi érzéked. Én nem köveznék meg senkit, de ahhoz amit a kérdező csinált, tényleg vastag bőr kell.
2020. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
78%
Ne felejtsük el, hogy nem egy egyszeri botlás volt, hanem éveken keresztül többször is megcsalta, közben és utána meg hitegette ezt a szerencsétlent. Na, ez több, mint aljas dolog...Jobb nem akadt, miközben őt talonba tartottad, és nagy kegyesen lehorgonyoztál mellette? Nekem sose menne ki a fejemből, hogy csak szamár vagyok, mert ha lett volna ló is azok között, akikkel csaltál, vagy kellettél volna komolyan valamelyiknek, már rég leléceltél volna. A húgod is egy szép darab lehet, ha eddig megtartotta magának és most borította ki a bilit, de legalább megtette, így srác tud olyan nőt választani maga mellé, aki nem egy hazugságra épített volna rá egy házasságot.
2020. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
79%
Megjegyezném, hogy még emlékszem, 16-17 évesen mennyire zavart, hogy az idősebbek minden f*szságukat azzal magyarázzák, hogy "akkor még csak 16-17 éves voltam". Ne tegyünk már úgy, mintha a fiatalság általános viselkedése ez lenne. Nyilván van, amire magyarázat, hogy "fiatal voltam", de van, ami nem életkor, hanem jellem kérdése.
2020. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
41%
Jó kis áradása a gyűlöletnek ez a téma... Aki mások fölött ordítva, megfellebbezhetetlenül ítélkezős embert én életemben ismertem, egyik sem volt egy korrekt, megbízható, becsületes figura. Egyetlen egy sem. Hát itt is hasonlóak lehetnek az arányok.
2021. máj. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!