Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a párotok bejelentené, hogy odaköltözteti a közös házatokba a 15 éves öccsét?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, van egy 5 éves lányunk. Párom testvére jelenleg az anyjával él de sok a vita, veszekedés stb, mert anyja agresszív, iszik. Így a párom lesz a gyámja is illetve oda fogja költöztetni hozzánk a testvérét. Nagyszülők nincsenek csak 300km-re, édesapja már rég elhunyt.

Értem, hogy nincs jobb megoldás nem háborogtam miatta de már napok óta nem alszok, hogy úgymond egy idegen embert kell kerülgetni évekig majd. Intézni a dolgait stb, nyilván a kiadásokat is növelni fogja, eddig se éltünk nagy fényűző életmódot de most majd kaját, ruhákat, sulihoz dolgokat mindent nekünk kell intézni.

28L


2020. okt. 17. 21:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/121 anonim ***** válasza:
61%

40!


Nem biztos hogy téma volt ez náluk. Eleve érdekes helyzet az, hogy kb 6 éve vannak kapcsolatban a férjével, hiszen ott az 5 éves gyerekük, de csak párszor találkozott a férje öccsével. Ezek szerint a férj se nagyon tartotta vele a kapcsolatot. Esélyes hogy nem a szeretet meg a felelossegtudat itt a mozgatorugo, hanem a lelkifurdalás, vagy a "mit szólnak az emberek ha nem vallalom".

2020. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/121 anonim ***** válasza:
20%

De a családi majd jól jön utána ugye? Meg ha takarítani, házimunkáztatod nem? :)


Bocsi de szégyelld magad!

2020. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/121 anonim ***** válasza:
85%

42!


B+, abból a tizenezer forintból tan majd a Maldív szigetekre utazna a kérdező???? Élelmiszerre se elég egy kamasznak, baxus.

2020. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/121 anonim ***** válasza:
82%

41-es!

Látszik, hogy nincs fogalmad sem neked, sem a Kérdezőnek a gyámság fogalmáról. Ez nem úgy van, hogy Gipsz Jakabra ráírnak egy gyereket, mint egy autót, aztán szevasz! Nagyon hosszas gyámhatósági procedúra, környezettanulmányok előzik meg és a házastársnak is kell az elfogadó, illetve a közös befogadó nyilatkozatuk.

Lehet ide irkálni provokatív kamukat ha unatkozik valaki, a lényeg, hogy pörögjön az oldal, de a valóságban ez nem úgy néz ki, hogy a

"Párotok bejelenti, hogy odaköltözteti a közös házatokba a 15 éves öccsét"

2020. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/121 anonim ***** válasza:
17%

Igen b+ de a gyámsági pénz stb ami fog neki járni az már kell nem? Hagyjuk már! Ki ne fogadná be a testvérét őszintén?


Mint írták ez hosszú folyamat, kellett volna tudni a kérdezőnek a férje mit intézget X ideje ha meg nem tudta azon is elgondolkodnék miért nem mondta.

2020. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/121 anonim ***** válasza:
89%

44!


Olvasd el megegyszer a történetet. Majd odaköltözik a testvér, majd gyám lesz a férj.

Simán lehetséges ám, hogy a gyereket jelenleg még védelembe se vették ("Párom testvére jelenleg az anyjával él"), csupán a férj döntött úgy, hogy elég volt, ő ezt így nem akarja és majd ő indítja el az eljárást.

2020. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/121 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg de, így is kinézhet. A pasi bejelenti, hohy az ocsike majd oda költözik. Nem ma, nem holnap, x időpontban, ha sikerül elintézni. Igen, ez így is mukodhet
2020. okt. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/121 anonim ***** válasza:
59%

"Ki ne fogadná be a testvérét őszintén?"


Kb az emberek 99%-a, pláne azok közül, akiknek saját családjuk van és pláne ázok, akik amúgy se tartottak a testvérrel a kapcsolatot.

2020. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/121 anonim ***** válasza:
39%

48-as hagyjad már magad a 99%al!!!!


Hulye vagy te csak épp nem forogsz!


Nem tartotta a kapcsolatot akkor nem venné magához, szar van a palacsintában mert ez nem így működik ami ide össze van hazudva a kérdező részéről!


Amit te 99%nak mondasz az meg emberség hiánya! Miről tehet a gyerek? Hogy a kutyának se kell!.


Apámat egyedül én temettem el pedig 34 éve rám se nézett le se szart! Emberség az ami hiányzik mindenkiből!!!

2020. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/121 anonim ***** válasza:
81%

#46

Elolvastam.

Én nem tudom, hogy hol tart az ügy - de a sztori szempontjából nem is lényeges - de olyan nincs, hogy bárkit is kényszerítenének a gyámságra, különösen ha házasságban él, mert akkor a házastárs beleegyezése is szükséges.

Amellett ez a kitétel sem érthető, hogy "Nagyszülők nincsenek csak 300km-re". Akkor VANNAK nagyszülők, csak nem a másik utcában laknak!

A gyámságnál teljesen közömbös, hogy hol laknak a nagyszülők, oda fog költözni a gyerek.

Nagyszülőből a legoptimálisabb esetben is kettő van (apai-anyai), azzal, hogy a gyerek apja meghalt, a nagyszülei még nagyszülők maradtak és gyámság esetén ők az elsődleges jelöltek.

Na mindegy, én ezt tovább nem ragozom, további jó vasárnap délelőtti elmélkedést!

2020. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!