Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a párotok bejelentené, hogy odaköltözteti a közös házatokba a 15 éves öccsét?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, van egy 5 éves lányunk. Párom testvére jelenleg az anyjával él de sok a vita, veszekedés stb, mert anyja agresszív, iszik. Így a párom lesz a gyámja is illetve oda fogja költöztetni hozzánk a testvérét. Nagyszülők nincsenek csak 300km-re, édesapja már rég elhunyt.

Értem, hogy nincs jobb megoldás nem háborogtam miatta de már napok óta nem alszok, hogy úgymond egy idegen embert kell kerülgetni évekig majd. Intézni a dolgait stb, nyilván a kiadásokat is növelni fogja, eddig se éltünk nagy fényűző életmódot de most majd kaját, ruhákat, sulihoz dolgokat mindent nekünk kell intézni.

28L


2020. okt. 17. 21:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/121 anonim ***** válasza:
72%
Ráadásul ezt a kamaszt ugyanúgy el kell indítanotok az életbe, mint a sajátot, csak jóval hamarabb.
2020. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/121 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván nem lesz egyszerű, dehát mégiscsak a testvére. Talán elsőre tűnik ijesztőnek,

hogy hogy-mint lesz majd, de a gyakorlatban talán kiegyenesednek a dolgok.

Amúgy szerintem 15 évesen már nem olyan kicsi, azért bizonyos dolgokat tud magának intézni, otthon is tud besegíteni a házimunkába.

2020. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/121 anonim ***** válasza:
87%
A férjednek nem nagyon van választása. Ha nem fogadjátok be, mehet állami gondozásba, ami százszor rosszabb lesz neki. Megértem, hogy kellemetlen, de mégiscsak a sógorodról van szó, a férjed testvére. Te is ugyanezt tennéd a helyében. Ami fontos, hogy a férjeddel és a sráccal közösen le kell fektetni a szabályokat. Egy 15 éves már próbálgatja a határait, főleg ha eddig nem nagyon volt korlátozva semmiben. Meg kell értetni vele, hogy mások a játékszabályok, mint otthon. És ami nagyon fontos, hogy a szabályok következetes betartatásában te és a férjed egyforma álláspontot képviseljetek. Ilyen esetben a testvér hajlamos engedékenyebb lenni "jaj, de hát az öcsém" "jaj, értsd meg, eddig ilyen meg ilyen körülmények között élt" stb stb. Szóval, a lényeg, hogy te és a férjed egyformán következetesek legyetek vele.
2020. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/121 anonim ***** válasza:
84%

Azt azért tegyük hozzá, ha hivatalos gyám lesz, akkor:

1) családi pótlék

2) árvasági segély az apja után

3) gyerektartás az anyjától vagy az állam megelőlegezi jár.


Ennyi plusz bevétel bőven fedezi a gyerek miatt megnövekedett plusz kiadásokat.

2020. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/121 anonim ***** válasza:
63%

Így van, az utolsónak igaza van.

Anyagiakon pörögni elég szánalmas abban a helyzetben, amivel most neki kell megbirkóznia.

Mondanám, hogy küldd inkább hozzám, az én kisfiam örülne, ha kapna egy nagytesót, én meg munkám miatt is gyakran vagyok kamaszokkal, bírom őket - de ez nem ilyen egyszerű...

Jól is kijöhettek ebből, sokat kell beszélgetni, akár iskolapszichológushoz is kérnék neki időpontot, mert a beilleszkedés is nagy falat lesz az új suliba - bár lehet, hogy könnyebb, mint hozzátok.

2020. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/121 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg lesznek kellemetlenségek, de nekem ez azt mutatja, hogy a férjed egy szerető, gondoskodó ember. Ez azért becsülendő.

Próbálj meg ne idegenként gondolni a tesójára, próbálj meg jóban lenni vele. Ha nagyon nem működik a dolog egy idő után a férjed is látni fogja, akkor ha belefér a keretbe megpróbálhattok kolit intézni neki vagy szobát bérelni. Fontos: ne felejtsd el, hogy te is voltál kamasz, nem könnyű korszak főleg ha családi gondok vannak.

2020. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/121 anonim ***** válasza:
66%

Szerető, gondoskodó? Ő fog főzni, mosni a gyerekre? Mert ha nem, úgy nagyon könnyű, hogy kiadom az asszonynak feladatba, hogy nesze, itt van plusz egy fő, törődj vele.


Én ezt nem bírnám, lehet, elköltöznék.

2020. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/121 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 17-es, ha ilyen lenne egy értelmes nő sem áll össze vele. :) Bármilyen fura én több olyan pasit ismerek aki kiveszi a részét a házimunkából.
2020. okt. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/121 anonim ***** válasza:
90%
igen. és a 15 évest is oda lehet állítani húst panírozni, és ő is képes elindítani a mosógépet, meg ki is tud teregetni
2020. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/121 anonim ***** válasza:
47%

Akkor sem akarnék plusz egy főt, ha mindent megcsinál, mint egy kis tündér.


De akkor ezentúl első randin azt is meg kell kérdezni, hogy van-e 18 év alatti tesód, és anyád kompetens-e az ellátásában.

2020. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!