Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a párotok bejelentené, hogy odaköltözteti a közös házatokba a 15 éves öccsét?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, van egy 5 éves lányunk. Párom testvére jelenleg az anyjával él de sok a vita, veszekedés stb, mert anyja agresszív, iszik. Így a párom lesz a gyámja is illetve oda fogja költöztetni hozzánk a testvérét. Nagyszülők nincsenek csak 300km-re, édesapja már rég elhunyt.

Értem, hogy nincs jobb megoldás nem háborogtam miatta de már napok óta nem alszok, hogy úgymond egy idegen embert kell kerülgetni évekig majd. Intézni a dolgait stb, nyilván a kiadásokat is növelni fogja, eddig se éltünk nagy fényűző életmódot de most majd kaját, ruhákat, sulihoz dolgokat mindent nekünk kell intézni.

28L


2020. okt. 17. 21:52
 71/121 anonim ***** válasza:
33%
A báty nem érdeklődött eddig az öccse iránt, nyilván ezután sem fog különösebben foglalkozni vele, minden a feleség nyakába szakad.
2020. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/121 anonim ***** válasza:
26%
Alkesz szülők semmit sem tanítottak meg eddig a gyereknek, nulla szocializációval fog hozzátok érkezni. Illetve erőszakra, ordításos kommunikációra szocializálva. Tényleg nem félted tőle az 5 évesedet?
2020. okt. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/121 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

Most nem akarlak bántani de pár dolgot vegyél figyelembe amiket írtam feljebb is.


1. Ilyen anyát ki akar látogatni?

Te szívesen mentél volna el hozzájuk? Hogy azt lásd hogy be van rúgva meg veletek is kötekszik? Én biztos nem és a férjed is jószándékból nem vitt oda hogy ne essen neked is.


2. Akkor helyes a gondolat, hogy ők tartják a kapcsolatot tehát nem " idegenek" egymásnak.


Rengeteg dolgot fognak vizsgálni, hol laktok saját/ albérlet, milyenek a körülmények, mennyi jövedelmetek van stb...


Ezt csak az ugyanilyen sanyarú sorsú felnőttek értik meg min megy át ez a szegény gyerek aki hasonló helyzetbe volt anno , mint ő.


Jónéhány embernen fel sem merül mit él meg a gyerek otthon és nem nem lesz drogos meg egyebek.


Anyám , apám alkoholista volt, mindig kölcsön kellett kérni már fizu után 1 héttel mert sose tudta beosztani... Ki volt kötve az áram a víz. Nem lettem drogos! Betöltöttem a 18-at és húztam el. Bárcsak nekem lett volna egy testvérem aki kihúz a kakából!

2020. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/121 anonim ***** válasza:
36%

60!


Ja. Ahogy az anyja és az apja is. Nem probléma ugye akkor ha anyósod és apósod hozzad költözik? Elvégre ők is a családod.

2020. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/121 anonim ***** válasza:
46%

62!


Az a hozzászólás az enyém volt. Igen, képzeld, megcsinálni jó volt. Sőt, kapaszkodj, az elmúlt 17 év nagy részében nevelni is jó volt. De kamasz, baxus. KAMASZ. Ráadásul nem átlagos, hanem igencsak problémás. Bizony van olyan, hogy szívesen kivágnám itthonról. Nyilván nem teszem meg, de ettől még erezhetek így. Nehéz egy kamasszal, de nyilván te gyereket se láttál meg közelről, így fogalmad nincs róla.

2020. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/121 anonim ***** válasza:
47%
Korábban kellett volna, ha már befogadjátok. Nem a leglázadóbb időszakban, amikor már megtörtént a lelki rombolás. Férjednek ahogy elment otthonról, azonnal mentenie kellett volna az öcsit is. Miért nem tette? Mert fárasztó lett volna gondoskodnia róla, most viszont majd te megcsinálod. Ő egyedül nem vállalta, azért ez érdekes.
2020. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/121 anonim ***** válasza:
45%

"kaját, ruhákat, sulihoz dolgokat mindent nekünk kell intézni."


Neked. Ezeket mindenütt a nőre rátolt feladatok.

2020. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/121 anonim ***** válasza:
89%
76-osnak vélhetően azért, mert valszeg pl 19-23 évesen még nem sok kezdő tökéje van és bizonytalan élete. Most gondolom van egy stabil otthona, munkája..
2020. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/121 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, én nagyon sajnállak. Ebből már jól kijönni sehogy sem tudsz.


Ha nem vállalod, a férjed sosem bocsátja meg neked. Ha vállalod, alighanem rámegy a házasságod.


Kutya legyek, ha tudom, mit tennék hasonló helyzetben.

2020. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/121 anonim ***** válasza:
33%

#74

Anyós após miért költözne hozzám? Gyámságra szorulók talán ők is??

2020. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!