Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A barátommal összeköltöznénk,...

A barátommal összeköltöznénk, hogy mondjam meg a tesómnak, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, én kicsit nagyobb előnnyel tudtam indulni az életben az apám által. A lakást is ő vette nekem, az enyém. Viszont nem éreztem fairnek, hogy én itt lakok egyedül egy 2 hálószobás lakásban, közben a tesóm meg koliba költözne a halál f.szán. 1,5 éve költözött be. Nekem nyáron lett egy párkapcsolatom, és időszerűnek tartjuk, hogy ne az legyen, hogy hol nálam, hol a páromnál alszunk, hanem legyen egy közös otthonunk. Ő költözne hozzám.

Már április óta szó van róla, többször megjegyeztem a testvérem előtt is, hátha megkérdezi, hogy a továbbiakban mi hogyan képzeljük ezt el, de semmi... A barátom szerint úgy van vele, hogy úgyis két hálószoba van, elférünk hárman. És hogy ezt a beszélgetést nekem kell majd kezdeményezni... Viszont én ebben annyira béna vagyok, mindig kerülöm a kínos szituációkat, beszélgetéseket. Nem akarom megbántani, nem is mondanám azt, hogy akkor hétvégén pakoljon és hétfőtől nem lakhat itt, mert július-augusztus környékén kéne csak elköltöznie.


Egyetemisták vagyunk, de nem tudom, hogy most a covid miatt szeptembertől mehet a kollégiumba?


2021. máj. 15. 13:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/305 anonim ***** válasza:
83%

Szedjétek már szét a kérdezőt.

Persze ha a féltesó tette volna itt fel a kérdést, akkor az ő fejét venné le itt mindenki, hogy egyáltalán hogy képzeli, hogy beköltözik, ingyen lakik, stb.stb...

2021. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/305 anonim ***** válasza:
86%

Először is anyukáddal kell megbeszélned, hogy a következő szemesztertől nem lakhat ott. Ha te tartod el, az extra szemétség a szülőktől. Nem jutott eszükbe beszállni a rezsibe, kajába ha nálad lakik a gyerekük?

A szülők dolga megoldani a gyerekük lakhatását, nem a testvéré. Így is rendes voltál, bár jobb, ha ebből megtanulod, hogy nem érdemes túl nagy szívességet tenni valakivel, mert ha vége akkor nem megköszöni, hanem halálosan megsértődik.

2021. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/305 anonim ***** válasza:
66%
Ki szedi szét? Egy valaszado volt, aki "neki esett", tán 2 kommentet irt. A többivel mi a baj?
2021. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/305 anonim ***** válasza:
94%

A lakás a tiéd. Azt csinálsz benne/vele amit akarsz.


Egyszerűen mond el neki mi a helyzet és kész.

2021. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/305 anonim ***** válasza:
41%

Azt írod, anyud másodjára nem választott jól, mert csóró az új ember.


És te? Életed szerelme a te lakásodra szorul az összeköltözéshez. Jó dolga van.

2021. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/305 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy igen, ez benenm is felmerült. A pasid szülei miért nem vettek egy lakást neki, mikor ma az a MINIMUM egy normális szülőtől? (bele se merek gondolni amúgy, hogy ha ez a minimum, akkor mik az extrák kanári-szigeteki nyaraló?)
2021. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/305 A kérdező kommentje:
Nem, az ő lakása ki lesz adva. :) Elég nehezen menne az összeköltözés, ha ő maradna a sajátjában, én pedig az enyémben.
2021. máj. 15. 14:40
 38/305 anonim ***** válasza:
99%

Nem az a gáz szrintem hogy ossze akartok koltozni a pasiddal.

Nekem az nem szimpi hogy eddig sem beszeltetek meg semmit,nem nyitottad ki a szad ha valami volt. Írtad hogy a baratnők ott vannak..ne haragudj de ha zavar hogy egy kavet nem tudsz a konyhadban megfozni, akkor mar reg beszelni kellett volna.

Most is várod hogy mit szól a tesód..de nem mondod. Ennek semmi ertelme. Igen ertheti ugy hogy majd 3an laktok..tudod nem gondolatolvaso. Minel hamarabb meg kene beszelni hogy a szulok es o is fel tudjon keszulni arra hogy a lakhatasat megoldja.

Valoszinu lesz durci erte, de ha nagylany vagy es babat tervezel ez a minimum, hogy egyertelmuen kommunikalsz az emberekkel.

2021. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/305 anonim ***** válasza:
89%
Na, akkor költözz te oda hozzá, a tesódnak meg mondd azt, hogy kiadód ezt a lakást x összegért, ha akarja, akár ő is kiveheti, ha nem, költözhet 😎
2021. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/305 anonim ***** válasza:
73%
Ha annak idején megbeszélted Vele,hogy "figyi Tesó ez átmeneti, ha Petivel komolyra fordul a dolog akkor menned kell"akkor azt mondom erre számítania kell. De ha nem és belengetted hogy amíg végez, vagy határozatlan ideig maradhat,hát az elég gáz...Mellesleg ha gondod van az életvitelével meg kellett volna beszélni a dolgot. Pl: Timi unom hogy átjáró a ház, elég volt a barátnőidből. Kommunikáció
2021. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!