Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvéreim nem fogadnak...

A féltestvéreim nem fogadnak el. Mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, és a apukám első házasságából van 31 és egy 34 éves nővérem és egy 36 éves bátyám. Gyerekkoromban soha nem tartottuk velük a kapcsolatot, de azt mindig tudtam, hogy ők a testvéreim. Szóval mióta jobban felfogtam, hogy ők a testvéreim és nem vagyok egyke, azóta próbalom velük felvenni a kapcsolatot, de folyton lekoptatnak, egyerűen utálnak😔 Ha látom őket próbáltam már köszönni, beszélgetni velük, de egy hagyj békénnel tovább állnak☹ Az egyik nővéremnek most született gyereke, nagybácsi lettem 17 évesen, ami szerintem nagy dolog. Írtam neki, hogy garatulálok meg minden, örülök neki és kérdeztem hogy láthatom-e majd valamikor az unokahúgomat, mire azt írta vissza, hogy nekem semmi közöm a gyerekéhez😥 Megértem hogy utálnak, mert apa az én anyám miatt hagyta el őket, de én erről nem tehetek és azóta már minket is elhagyott apa, vagyis tudom milyen érzés volt nekik. Össze kellene tartanunk, de hogy értessem ezt meg velük is?

2021. júl. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
56%
Hogy írhatsz ekkora hülyeséget 19-es? Mi az, hogy bárkit bántott a létezésével... Eszeden vagy? Aki olyan, hogy képes elhagyni a családját, az előbb vagy utóbb el is hagyja, és erről még a kérdező anyja se tehet. Itt egyedül az apának nevezett donor a hibás! Ha nem a kérdező az anyja, akkor más jött volna, ahogy mostanra már a kérdező anyjától is lelépett. Ez az alak egyszerűen ilyen, neki nem való család, mert a farkát követi.
2021. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
39%
#19 hogy írhatsz egy válságban lévő kamasznak olyat hogy a létezésével bántja a tesóit?
2021. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
57%
19.: Még azért is hülyeség, amit írsz, mert ha a kérdező meg sem születik az apjuk akkor is elhagyta volna őket. Semmilyen téren sem hibás a kérdező!
2021. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
67%
Szia. Nekem van egy 4 éves kislányom , és a férjem exfeleségétől 3 felnőtt gyereke , nem állnak velünk szóba. Ők ugye elváltak sok éve,most meg itt az apjuk velünk, a mi kislányunkkal, persze hogy nem örülnek. Sajnos azt kell mondjam hogy töröld ki őket az életedből, mert ők soha nem fognak szeretni. Akkor sem ha te nem tehetsz semmiről. Én sem tehetek arról hogy a férjemet kidobta az exfelesége tizenakárhány éve egy másik paliért,én csak 7 éve vagyok vele, akkor sem fognak se a kislányunkat se engem kedvelni. Ja és hiába dolgozok és GYES előtt is dolgoztam , mégis azt mondják hogy élősködök. Nem fogsz tőlük semmi jót kapni az életben, sem megértést, csak kárörvendést. Zárd ki őket az életedből.
2021. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

#21, 22, 23: Nem hülyeség, csak belehelyeztem magamat a féltestvérek helyzetébe. Egy szóval sem gondolom, hogy higgadt, felnőtt emberhez illő lenne a viselkedésük, de a sértettségüket teljesen megértem.

A kérdező az élő bizonyítéka annak, hogy az apjuk elhagyta őket, és fontosabb volt neki egy másik nő mint az anyjuk - majd még náluk is - és hogy mennyit szenvedtek/nem kaptak meg. Az ő szemükben minden, ami a kérdezőnek van (keze, lába, nyelvvizsgája, biciklije stb) azért lehetett, mert annak árát (idő, figyelem, forint stb) tőlük vette el. Ezt lehet mással magyarázni, de igen, a kérdező a puszta létével (amiről nem tehet) okozott a féltestvéreinek kellemetlenséget, noha ő is ártatlanként jött a világra. Ha ő nem lett volna, akkor az apjuk visszatérésének lett volna realitása.


Kérdező: Roppant sajnálom, hogy az apátok téged is otthagyott (vagy édesanyád dobta ki az új pasi miatt, ez nem derült ki), és hogy anyád új párja nem kedvel. Édesanyád tud erről, látja? Mit tesz a helyzet ellen/érted? (Vagy most rózsaszín ködben úszik?)

A helyzeted nem kellemes. És három dolgot tehetsz. 1. Erőlködsz esély nélkül a testvéreidnél. 2. Sajnáltatod/sajnálod magadat. (Ez egy darabig oké, szinte kikerülhetetlen, majd abba érdemes hagyni.) 3. Elgyászolod a féltestvéreiddel sosem volt/sosem lesz kapcsolatot, kicsit apádat is, és ezt az űrt más emberi kapcsolatokkal (nagybácsi, mentor, edző, barát stb.) töltöd fel.

Az első 2-nek nincs értelme, sehova sem visz, ellenben elszívja az energiát. Ennek tudomásul vételében, és a továbblépéshez szükséges akarat gyűjtésében segíthet neked egy pszichoterapeuta.

2021. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

"Össze kellene tartanunk, de hogy értessem ezt meg velük is?"


Sehogy. Ne eroszakold magad rajuk, mert nem tudhatod, hogy ok mikent eltek meg az egesz helyzetet!


Amugy detto ilyen helyzetben vagyok mint te, annyi kulonbseggel, hogy a feltesoim anyjat Apam nem Anyam miatt hagyta el. Evekkel korabban valtak el. 10 es 15 ev van koztunk. Apa mar nem el, de ok hallani sem akarnak rolam, foleg a noverem nem. Annyi, hogy a batyammal ismerosok vagyunk facebookon, de ennyi.

Ok ketten osszetartanak, en pedig mem fogok tolakodni, hogy "figyu, en vagyok a gyerekeitek nagynenie, akkor mikor johetek latogatoba?"


Ne fuss olyan szeker utan, ami nem vesz fel!

2021. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
84%

Miért mindenki a testvéreket szapulja, meg primitívezi, mikor a kérdező zaklatja őket? A tudtára adták, hogy nem kíváncsiak rá, de a kérdező csak azért is erőszakoskodik. Ha nem vagyok kíváncsi valakire, akkor nem vagyok kíváncsi és ha nem ért a szóból, akkor nem kötelességem jópofizni vele.

Írogat nekik, még az utcán is zaklatja őket. Én is ki lennék bukva, ha lenne egy ilyen kullancs ember az életemben.

2021. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
20%
25.: Gyerek nélkül miért lett volna realitása annak, hogy a donor visszatér (nem, nekem az ilyen nem apa)? Ezek az emberek csak projektálnak, az ilyen ember soha nem tért volna vissza hozzájuk, egyszerűen nem családapa típus, csak magot szór. Az ilyen, ha le akar lépni le is lép, nem kell hozzá gyerek de még másik nő sem feltétlen. Én ha a féltesók helyzetébe helyezem magam sem látok olyanokat, hogy a kérdező vett volna el bármit is, egyedül csak a donort tartom undorítónak, de valami kifejezhetetlen módon.
2021. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
58%
Azért 27-es, mert primitívek, amit a kérdező csinál messze nem zaklatás meg kullancskodás. Nem ismertél igazi kullancs embert, ha nálad a szimpla kapcsolatfelvétel jelenti azt. Valószínű 1-2 alkalom után feladja a dolgot a kérdező is, addig lehetne neki emberien is megmondani, nem szánalasan 30 felett Joker gif-eket küldeni...
2021. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
82%

29

"azóta próbalom velük felvenni a kapcsolatot, de folyton lekoptatnak"

Ebből nekem nem 1-2 próbálkozás jön le, hanem folyamatos, hosszabb időn át tartó "próbálkozás".


"Ha látom őket próbáltam már köszönni, beszélgetni velük,"

Ez is többszöri alkalmat sugall, amikor az utcán megy oda hozzájuk, mikor pontosan tudja, hogy nem akarnak vele beszélni.

Bejelentkezett a kisbabához is rögtön, pedig előtte már többször elutasították.


Lehet szépíteni a dolgokat, de nekem ez eléggé zaklatásnak tűnik.

2021. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!