Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszom a húgomra?...

Jogosan haragszom a húgomra? Nagyon fáj amit mondott...

Figyelt kérdés

Van egy 4 évvel fiatalabb húgom. Mindketten huszonévesek vagyunk. Ő korán férjhez ment, van egy 2 éves unokahúgom. Minden hétvégén egy teljes napig vagy én vagy édesanyánk vigyáz az unokahúgomra.

Múlt hétvégén mikor elmentünk a gyerekért, egy hülyeségen összeszólalkoztunk a húgommal és a fejemhez vágta hogy nem csoda hogy nincs senkim, mert engem nem lehet elviselni. Nagyon rosszul esett mert volt egy férfi aki éveken át hitegetett, aztán most kiderült hogy közbe barátnője van már egy éve, plusz a friss kapcsolatom nemrég ért véget megcsalás miatt. Szóval a magánéletem eléggé a padlón van, erre még húgom is velém rúg. Közöltem vele hogy szégyellje magát és hogy jó ideig nem kívánok vele beszélni.

Ennek ellenére most úgy tűnik anyám is az ő pártját fogja, hogy valóban kissé hirtelen felkapom a vizet mostanság, és hogy legyek már kicsit belátóbb, miért kell mindig csinálni a feszkót.

Kíváncsi lennék ki mit gondol.



2021. júl. 29. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, miután a világon semmit nem tudunk rolad, akar igaza is lehet
2021. júl. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:

Nem elhallgatni akartam, hogy min kaptunk össze,csak egyszerűen már nekem se rémlik. Azt hiszem abból indult ki az egész, hogy hogy kössük be a gyereket. Elég nehéz becsatolni, a gyerek meg közben nekiállt hisztizni meg feszengeni. Én azon voltam hogy gyors kössük be és aztán nyugtassuk meg, húgom meg inkább kiszedte újra a gyereket hogy ő neki ez nem megy. Ideges voltam már én is hogy haladjunk már, a parkolóban már egy csomóan néztek. És mondtam neki hogy haladjunk már, mire ő már emelt hangon hogy ne csesztessem már folyton.

Nem emlékszem már tényleg a részletekre, a gyerek csak sírt mert utál bekötve lenni, mi meg vitatkoztunk. Az tuti hogy közvetlen előtte én még annyit mondtam hogy fejezze már az ordibálást, mint az utolsó putris c.g@nyok (bocsánat de ez csúszott ki a számon) úgy nézhetünk ki és erre hangzott el az ominózus mondat. Az tuti hogy én nem sértegettem őt semmivel.

2021. júl. 30. 07:25
 23/79 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy elviselhetetlen lennék egyébként. Továbbra is sokat nevetek, el lehet velem dumálni, nem okádok tüzet mindenkire aki a közelembe jön. És még ha jogos is lenne, hogy másképp viselkednék vagy kiállhatatlan lennék, akkor se hiszem hogy ezt így, ilyen minősíthetetlen stílusban és hangnemben kellene közölni. Számomra ez nem fér bele.
2021. júl. 30. 07:28
 24/79 Dorka900 ***** válasza:
83%

". Az tuti hogy közvetlen előtte én még annyit mondtam hogy fejezze már az ordibálást, mint az utolsó putris c.g@nyok (bocsánat de ez csúszott ki a számon) úgy nézhetünk ki és erre hangzott el az ominózus mondat. Az tuti hogy én nem sértegettem őt semmivel."


ÁÁÁÁÁÁ, ez tényleg nem sértés, nem is értem, miért vágott vissza :D Te amúgy nekifutásból vagy ilyen hülye, vagy helyből is megy?

2021. júl. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ők ismernek. Kimondták amit eddig nem mertek.
2021. júl. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:
Dorka900: Kikérem magamnak. Próbáld neg kulturáltan megfogalmazni a véleményedet, ha kérhetem. Ha nem megy, nem kötelességed válaszolni.
2021. júl. 30. 08:17
 27/79 anonim ***** válasza:
70%
Vicces hogy ilyen előzmény után kulturált megnyilvánulást követelsz, és a testvéredet tartod szemétnek. Magyarán belemartál, okoskodtál a gyereke körül, és mikor betelt a tesódnál a pohár a ki tudja hányadik odamarásod után, a tesó a szemét... Nyilván nem ok nélkül mondta anyád hogy ne generáld folyamatosan a feszültséget. Gondolkozz el rajta, hogy itt te vagy az előzmény, a tesónál simán betelt a pohár a cseszegetéseid miatt. Úgyhogy sértettség helyett gondolkodj el azon mit csináltál, és találd meg a módját hogy ne a tesódon vezesd le a frusztráltságod. Épp elég elég neki egy dackorszakos a nyakára, nem kell hogy még te is kötözködj állandó jelleggel.
2021. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
64%

Leírom, hogy én teljesen kívülállóként mennyit látok az egészből:

A húgod jó korán felcsináltatta meg elvetette magát, a kölykét meg minden hétvégén lepasszolja hozzátok. Ő nagyra van magával, hogy ezzel sínen van az élete, és lesajnálja azokat, akiknek máshogy alakult az élete.

Neked nem alakultak jól a dolgaid, a szerelmed átvert, jelenleg nincs kapcsolat a láthatáron. Ennek köszönhetően ingerlékenyebb vagy, könnyebben kiborulsz. Úgy látom, valahol a lelked mélyén féltékeny vagy a 4 évvel fiatalabb húgodra, hogy neki bezzeg "minden összejött".

Erre a szitura rátesz egy lapáttal, hogy minden hétvégén gyerekfelvigyázónak használnak.

Ekkora veszekedés nem bontakozott volna ki, ha nincs meg mindkét oldalról a másikkal szemben féltékenység, lesajnálás meg keserűség, vagy ezek keveréke.

Én ennyit látok, persze tévedhetek is...

2021. júl. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 A kérdező kommentje:

1. Ember vagyok, így igenis kérhetem, hogy tisztelettel beszéljenek velem. Ezen semmi vicces nincs.

2. Ellenben az nem kicsit vicces, hogy olyasmiket írsz hogy én állandóan kötekszem meg a húgom szemétnek tartom. Hol írtam én ilyet? A feltételezéseid tartsd meg magadnak, ha kérhetem.

3. El fogok nyilván én is gondolkozni.

4. Utolsó válaszoló: köszönöm. Elgondolkodtató amit írtál.

2021. júl. 30. 09:14
 30/79 anonim ***** válasza:
73%
Te kérheted, de magadtól nem várod el ugyanezt, értem.
2021. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!