Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tönkretette a családot, hogy...

Tönkretette a családot, hogy a testvérem gazdag lett?

Figyelt kérdés

Régen minden olyan egyszerü volt, kb mindenki ugyanazon a szinten élt nálunk. Elmentünk egymáshoz grillezni, lement a család együtt a Balatonra, ilyesmi. Amióta a testvérem vagyonos lett, minden megváltozott. Régen ha valami munka volt otthon, átmentünk egymáshoz megcsinálni, hogy spóroljunk, pl ház kifestése. Nem is türte volna, hogy idegen munkások bármit csináljanak nála, szeretett dolgozni. Manapság már kijelenti, hogy ö biztos nem fog dolgozni, ö embereket bíz meg. A Balatonra se akarnak már jönni, ök külföldre mennek 3 hétre. Teljesen szétszéledt emiatt a család. Kicsit rosszul is esik, hogy amíg mindketten csórók voltunk szidtuk a szerelök magas árait, most meg nekem vágja, hogy minek szerelgetem a kocsimat, bízzam profira inkább. Mintha lenne pénzem rá. Teljesen elszállt. Régen örült, ha pár ezres telefonja volt, most a 8 éves fiának a legdrágább iPhone van a kezében mintha semmi értéke nem lenne. Szerintem ilyet nem adunk a gyerek kezébe ennyi idösen. Annyira dühít amikor mondják, hogy áh ök a Balatonra már nem jönnek, kinötték már, más is van a világon. Azelött örült az egész család ha lejutottunk.

Hogyan lehetne javítani, visszacsinálni a dolgokat?


2022. máj. 9. 17:39
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
39%

90: miért lenne az törvényszerű, hogy "magasról esik le"....???


Ha van egy kis esze, bőven csinál megtakarításokat, hogy ilyen esetekre is legyen pénz, és ne kelljen visszavenni az életszínvonalból...

2022. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon elavult gondolkodás ez, kérdező. Kb. olyan, mint megsértődni a bankigazgatóra ha 24 órás ápolót fogad az anyja mellé ahelyett, hogy személyesen ő pelenkázná. Valószínűnek tartom, hogy még jobban fognak ritkulni a találkozásaitok.
2022. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 anonim ***** válasza:
91%
#92: nekem is eszembe jutott az ápolási példa, sőt, a takarítónő is... Amire egyesek szintén úgy tekintenek, mint a véres rongyra.. Mármint arra, aki takarítónőt foglalkoztat...
2022. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:
83%

“ Tudjátok én mit csinálnék ha pénzem lenne? Igen, én is vennék ezt azt de nem luxus szrokat. Pl Balatonon parasztházat vennék és igényesen felújítattnánk. Persze a füvet ugyanúgy én nyírnám és minden mást is megcsinálnék amihez kedvem van. Autót se Mercedest vennék hanem egy Ford Raptort vagy hasonlót de azt se vadiújat hanem 1-2 éveset amin kijöttek már a hibák.”



Egy igazi paraszt vagy. Na nem a földműves fajtából.

Minden egyes szavad irigység! Mert HA te gazdag lennél, te “biztos nem költenél ezekre”.

Elárulom a titkot. Akinek van pénze, igazán sok pénze, annak NEM FÁJ SEMMI!


Nem úgy, mint neked. Akinek van pénze, az idejét inkább a strandon tölti, a fűnyírást meg kifizeti valaki másnak!

Akinek van pénze, az nem fekszik be 40 fokban az autó alá, hanem elviszi szerelőhöz, addig meg elmegy shoppingolni a családjával a plázába!


Napestig sorolhatnám. Te SOSE fogod megérteni azt, hogy milyen könnyű és élvezetes az élet, ha nem te csinálod a piszkos munkát.


Azt hiszed ezek a munkák nemesítenek? Hogy jobb vagy egy pénzes embernél, csak azért mert a kuli munkát te magad végzed?


Baromira együgyű vagy. Megértem hogy a testvéred nem akar többet ilyen társasággal nyaralni menni.

2022. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
87%

#94: na igen...

Főleg ha az ilyen programokon még osztja is az észt, hogy mire kellene és nem kellene költenie a tesójának....

2022. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
86%
Bocsi nekem mindig hányingerem volt ettől a mi csináljuk és minden fsza lesz mentalitástól. szakembernek hívják te paraszt. Balatonnál parasztház... Télen cigonak legyen mit elvinni. Tudod mennyibe kerül a fenntartás? Ja arról fogalmad nincsen.
2022. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 anonim ***** válasza:
96%
Annyiszor hallottam már ezt a "ha nekem annyi pénzem lenne, akkor sem költenék olyan dolgokra, hanem ugyanúgy élnék" szöveget, de aztán amikor tényleg annyi pénze lett az illetőnek, akkor már mégsem elégedett meg a hádás használt ruháival, meg úgy összességében az olcsó dolgokkal. Lazán költött drága dolgokra, mert megtehette. Most azért ne ragadjon le a régi, olcsó verziónál, mert valaki lelkét ez megnyugtatná.
2022. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 anonim ***** válasza:
15%

Ha annyi pénze van, mi a qrva anyjáért nem hív titeket is más helyre?


Mikor végre normális bérem lett, első dolgom az volt, hogy felüljek anyámmal a repülőre. Ha már ráveri a faszát a pénzére előttetek, illene megkínálni belőle. Ha meg nem akar, akkor legalább amíg veletek van, jusson eszébe, hogy honnan jött és ne derogáljon neki elmenni azokra a programokra, amikre nektek telik.

2022. máj. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem engedd el. Nálunk is hasonló a helyzet. Az öcsém 6-7 kiló nettókat keres. Ehhez igazodott a magatartása is, és azóta nincs közös nevezőnk. Nem vagyunk egy szinten. A kötelező családi találkozókon részt veszek, de amúgy már nem tartom vele a kapcsolatot. Egyrészt nincs kedvem hallgatni a dicsekvős problémákat (elromlott a nemtudommi a drága kocsiban), másrészt én nem akarok a lúzer szerepben lenni mások előtt.
2022. máj. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 anonim válasza:
97%

"illene megkínálni belőle"

Bakker, azért nem egy tortáról, vagy süteményről beszélünk...

2022. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!