Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tönkretette a családot, hogy...

Tönkretette a családot, hogy a testvérem gazdag lett?

Figyelt kérdés

Régen minden olyan egyszerü volt, kb mindenki ugyanazon a szinten élt nálunk. Elmentünk egymáshoz grillezni, lement a család együtt a Balatonra, ilyesmi. Amióta a testvérem vagyonos lett, minden megváltozott. Régen ha valami munka volt otthon, átmentünk egymáshoz megcsinálni, hogy spóroljunk, pl ház kifestése. Nem is türte volna, hogy idegen munkások bármit csináljanak nála, szeretett dolgozni. Manapság már kijelenti, hogy ö biztos nem fog dolgozni, ö embereket bíz meg. A Balatonra se akarnak már jönni, ök külföldre mennek 3 hétre. Teljesen szétszéledt emiatt a család. Kicsit rosszul is esik, hogy amíg mindketten csórók voltunk szidtuk a szerelök magas árait, most meg nekem vágja, hogy minek szerelgetem a kocsimat, bízzam profira inkább. Mintha lenne pénzem rá. Teljesen elszállt. Régen örült, ha pár ezres telefonja volt, most a 8 éves fiának a legdrágább iPhone van a kezében mintha semmi értéke nem lenne. Szerintem ilyet nem adunk a gyerek kezébe ennyi idösen. Annyira dühít amikor mondják, hogy áh ök a Balatonra már nem jönnek, kinötték már, más is van a világon. Azelött örült az egész család ha lejutottunk.

Hogyan lehetne javítani, visszacsinálni a dolgokat?


2022. máj. 9. 17:39
 81/111 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem, hogy irigykedés lenne. Húsvétra mi is vittünk anyámnak sütit, ezt azt... Testvéremék drága cukrászdait, én meg csak amit magam sütöttem.

Anyám visszaadta, ne vigyek ilyen sz@rokat, úgyis kidobja, hiszen van finom cukrászdai.

A pénz megváltoztatja az embert, és a környezetét. Nem baj, (sőt!) ha valakinek jól megy, de ezt, ha megváltoztott viselkedéssel jár, a csóróbb nehezebben viseli.

2022. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
83%

#71: de miért várnád el, hogy a _te_ teóriád szerint élje az életét...???


Ez a te életed (lenne) - az övé meg más. Különböző preferenciákkal és tervekkel, megvalósítással.

Bolhából csinálsz elefántot - irigységgel megfűszerezve.

2022. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 A kérdező kommentje:

Nem vagyok irigy! Nem kell úgy élnie mint nekem!

De olyan nagy dolog ha eljön a régi módi szerint 1-2 napra a Balatonra ha ezzel boldoggá teszi a családját? Ha beszólások nélkül eljön a kerti sütögetésre? Ha néha eljön a saját kezével segíteni ebben-abban föleg az apánk kedvéért és közben beszélgetünk mint férfiak az miért nagy elvárás? Apánk olyan típus, hogy neki a szerelgetés sokat jelent, ö ettöl érzi magát nyugdíjasként teljes embernek, hogy büszkén megszerel valamit. Ilyenkor tud csak velünk rendesen elbeszélgetni, az nála nem megy, hogy ülünk az asztalnál. Ö a munka közben tud feloldódni, gyerekkorunk óta ilyen. Nagy kaland lenne néha egy évben 2-3 alkalommal leereszkedni hozzánk? Attól nem lesz jobb senkinek a családban, hogy odaküld a melóra valami külsös embert, mi meg nézzük hogyan dolgoznak!

2022. máj. 10. 10:29
 84/111 anonim ***** válasza:
91%
Próbáld meg ezt elmagyarázni a tesódnak. Ha nem érti meg ,akkor el kell ezt engedned. Megmarad azért a családosdi, csak kisebb létszámmal.
2022. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
89%
Látod, itt is kétféle álláspontot képviselünk. Pont mint te meg a tesód. Te olyan vagy mint apuka, ő meg más. Rajtad azt érzem, hogy akárhány éves vagy, még nem nőttél fel. Az meg azért ne legyen már duzzogás alapja, hogy odaküld embereket akik helyettetek megoldják a nehezét. Azt meg már írtam, hogy az apuka pozíció nem tart örökké. Egyszer csak már nem olyan fontos, hogy apuka ilyen meg olyan, neki pont addig tartana változtatni magán mint tesódnak. Tőle elvárnátok, hogy legyen olyan mint régen, de a régen az régen volt. Ja, apuka hiába idős, ha akarna, tudna változni. Meg te is. De nem, változzon ő! Meg kell tanulni, hogy minden ember csak saját magát tudja megváltoztatni, mást soha. Aztán, hogy ezt elfogadjátok vagy jobban esik zsörtölődni, az már nem tesódon múlik.
2022. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
92%
Abban mondjuk igazad van, hogy lemehetnének pár napra a családdal a Balcsira, akkor is, ha futja nekik Bora Borára.
2022. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
94%
Apádnak több ideje volt ahhoz, hogy megtanuljon leülni beszélgetni a gyerekeivel.
2022. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
88%

Addig értem, hogy tesód nem lelkesedik a régi közös programokért.

Azt viszont nem értem, hogy ti miért akarnátok ráerőltetni valamit amit ő nem akar. Ráadásul még ott lenne mellé az az elvárás, hogy "érezze is jól magát". Nem, csak erőltesse rá magára, mert azt úgy illik, azt úgy kell. Nagy a világ, csak találtok olyan embereket akik veletek akarnak lenni. Ja, hogy az nem ő. De ő csak addig volt köteles megfelelni amíg gyerek volt. Ha Afrikában élne, azt el tudnátok fogadni.

2022. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
88%

“ Apánk olyan típus, hogy neki a szerelgetés sokat jelent, ö ettöl érzi magát nyugdíjasként teljes embernek, hogy büszkén megszerel valamit. Ilyenkor tud csak velünk rendesen elbeszélgetni, az nála nem megy, hogy ülünk az asztalnál.”


Magyarul mindenki változzon meg, de ő véletlenül se alkalmazkodjon a másikhoz. Ettől az otthoni kókányolástól meg egy normál ember rosszul van, képzelem milyen lehet az festés, burkolás, amit magatok csinálnak

2022. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
93%
Valahol csak zavar téged a pénze és hogy milyen szabadon tud költekezni. Akkor nem lovagolnál olyanon, hogy ha te lennél tele, akkor is beérnéd egy kis parasztházzal és nem szakemberre bíznád a felújítást. Ez a gondolkodás is mutatja, hogy a tesóddal mások vagytok. Neked, meg apátoknak az a közös idő, hogy együtt szereltek barkácsoltok. A nyaralás azt jelenti, hogy elmentek a Balcsira. A tesód látszólag soha nem szeretett igazán ezermesterkedni, vagy a Balatonon lenni. A meggazdagodás előtt persze más választása nem nagyon volt, de most nyugodt szívvel fizet másnak a felújítás során, ameddig ő kényelmesen hátradől. Persze az sem oké, hogy akkora arca van. Egyszer majd magasról esik le és az fájni fog. A helyetekben azt csinálnám, hogy ha van valami (grillezés, nyaralás, szerelés, iszogatás, családi összejövetel) akkor felhívom hogy jönne-e, ha nem, akkor megtartjátok nélküle. A család többi része egy ember miatt ne essen szét.
2022. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!