Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tönkretette a családot, hogy...

Tönkretette a családot, hogy a testvérem gazdag lett?

Figyelt kérdés

Régen minden olyan egyszerü volt, kb mindenki ugyanazon a szinten élt nálunk. Elmentünk egymáshoz grillezni, lement a család együtt a Balatonra, ilyesmi. Amióta a testvérem vagyonos lett, minden megváltozott. Régen ha valami munka volt otthon, átmentünk egymáshoz megcsinálni, hogy spóroljunk, pl ház kifestése. Nem is türte volna, hogy idegen munkások bármit csináljanak nála, szeretett dolgozni. Manapság már kijelenti, hogy ö biztos nem fog dolgozni, ö embereket bíz meg. A Balatonra se akarnak már jönni, ök külföldre mennek 3 hétre. Teljesen szétszéledt emiatt a család. Kicsit rosszul is esik, hogy amíg mindketten csórók voltunk szidtuk a szerelök magas árait, most meg nekem vágja, hogy minek szerelgetem a kocsimat, bízzam profira inkább. Mintha lenne pénzem rá. Teljesen elszállt. Régen örült, ha pár ezres telefonja volt, most a 8 éves fiának a legdrágább iPhone van a kezében mintha semmi értéke nem lenne. Szerintem ilyet nem adunk a gyerek kezébe ennyi idösen. Annyira dühít amikor mondják, hogy áh ök a Balatonra már nem jönnek, kinötték már, más is van a világon. Azelött örült az egész család ha lejutottunk.

Hogyan lehetne javítani, visszacsinálni a dolgokat?


2022. máj. 9. 17:39
 71/111 A kérdező kommentje:

Igen, a családi hangulatot bánom! Letojom mennyi pénze van, most látom igazán annak az árnyoldalait! Tudjátok én mit csinálnék ha pénzem lenne? Igen, én is vennék ezt azt de nem luxus szrokat. Pl Balatonon parasztházat vennék és igényesen felújítattnánk. Persze a füvet ugyanúgy én nyírnám és minden mást is megcsinálnék amihez kedvem van. Autót se Mercedest vennék hanem egy Ford Raptort vagy hasonlót de azt se vadiújat hanem 1-2 éveset amin kijöttek már a hibák.

Hogy miböl gazdagodott meg? Nem illegálisból! Jókor volt jó helyen, felkarolta egy befolyásos gyerekkori barátja. Bevették maguk közé. Eleinte kisebb volumenröl volt szó, egyszerü beosztott lett volna, de aztán megszaladt a dolog. Nagyon pontos részleteket én se tudok. Nem kérdezem.

2022. máj. 10. 07:30
 72/111 anonim ***** válasza:
91%

minden mást is megcsinálnék amihez kedvem van


hoppácska, hát látod, a bátyád pont így van vele. nincs kedve autót szerelni, hát szakemberre bízza. Mi az, hogy te ezután nem magad csinálsz mndent, amit eddig??? Hát így megváltoztat a pénz, hogy csak azt csinálod, amihez kedved van? Ford Raptor? minek? Balcsiparton elvisz egy astra is, nem?

2022. máj. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ti 3 hetet nyaraltok Balatonon? Baromi gazdagok vagytok! Ez kajával együtt milliós tétel...
2022. máj. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
68%
Jól van összejött neki gratula? De mi most mit csináljunk? Raboljuk ki? Hátha visszavesz az arcából.Címet küldjed privibe.Megoldjuk mi.🤣🤣🤣
2022. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
68%
Irigykedünk, irigykedünk?
2022. máj. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
87%

És az így megspórolt pénzzel mit kezdenél? Szétosztanád a rokonságban, vagy bevarrnád a párnacihába?

Kár ezen gondolkodni kérdező, te is automatával mosol pedig van még Hajdú is. Buta ember az aki nem használja ki a lehetőségeit. Mártírkodva senki nem lesz jobb ember, de saját magát megnyugtatja vele.

A gyerekkor, a fiatalság elmúlik, örülj inkább a szép emlékeknek meg annak, hogy legalább tesód jól érzi magát a saját életében.

2022. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
42%
Én megértem a kérdezőt. Itt nem pusztán az a gond, hogy gazdag lett a testvére, hanem, hogy teljesen megváltozott. Hanyagolja a családi együttléteket, mert az már úgy nem jó, ciki, gagyi, stb, lenézi a többiek életmódját. Holott pár éve még nagyon élvezte. Bevallom, ez engem is zavarna. Igyekeznék egyszer négyszemközt maradni vele, s elbeszélgetnénk erről, meg arról is, hogy a szüleinknek ez milyen rosszul esik. Nem dühösen, szidalmazva, hanem normálisan, hátha feleszmél.
2022. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 anonim ***** válasza:
91%
De nem is biztos, hogy szerette. Sokszor mondjuk arra, ami jutott, hogy azt akarjuk, mert rossz beismerni, hogy többre vágyunk, pláne ha nehéz elérni. Pont most derült ki, hogy nem élvezte igazán soha, csak ez adatott neki.
2022. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 anonim ***** válasza:
94%

Mennyivel lenne könnyebb az, ha azért nem töltene veletek semmi időt mert 3 munkahelyen gürcöl azért, hogy alapszinten el tudja tartani a családját?

Kapcsolat pont nulla, de az legalább elfogadható magyarázat.

2022. máj. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
97%

"Holott pár éve még nagyon élvezte. "


Valszeg 3 éve sem a Balatonra ment volna nyaralni, csak nem futotta drágább helyekre.

Amúgy menjetek nélküle. Nem ez fogja tönkre tenni a családot. Biztos nehéz feldolgoznod, hogy a tesód nem csóró többé, de próbáld meg.

2022. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!