Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tönkretette a családot, hogy...

Tönkretette a családot, hogy a testvérem gazdag lett?

Figyelt kérdés

Régen minden olyan egyszerü volt, kb mindenki ugyanazon a szinten élt nálunk. Elmentünk egymáshoz grillezni, lement a család együtt a Balatonra, ilyesmi. Amióta a testvérem vagyonos lett, minden megváltozott. Régen ha valami munka volt otthon, átmentünk egymáshoz megcsinálni, hogy spóroljunk, pl ház kifestése. Nem is türte volna, hogy idegen munkások bármit csináljanak nála, szeretett dolgozni. Manapság már kijelenti, hogy ö biztos nem fog dolgozni, ö embereket bíz meg. A Balatonra se akarnak már jönni, ök külföldre mennek 3 hétre. Teljesen szétszéledt emiatt a család. Kicsit rosszul is esik, hogy amíg mindketten csórók voltunk szidtuk a szerelök magas árait, most meg nekem vágja, hogy minek szerelgetem a kocsimat, bízzam profira inkább. Mintha lenne pénzem rá. Teljesen elszállt. Régen örült, ha pár ezres telefonja volt, most a 8 éves fiának a legdrágább iPhone van a kezében mintha semmi értéke nem lenne. Szerintem ilyet nem adunk a gyerek kezébe ennyi idösen. Annyira dühít amikor mondják, hogy áh ök a Balatonra már nem jönnek, kinötték már, más is van a világon. Azelött örült az egész család ha lejutottunk.

Hogyan lehetne javítani, visszacsinálni a dolgokat?


2022. máj. 9. 17:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagy te egy kicsikét irigy? Én meghallgatnám a másik felet is.


Te sem a Balatonra mennél nyaralni, nem a saját szabadidődből elvéve festegetnéd otthon a nappalit és nem egy ütött-kopott 4 éves olcsó telefont nyomnál a gyerek kezébe, ha lenne rá pénzed.

2022. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként kétszínűség nem csak irigység mert ki beszéled a testvéred!
2022. máj. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim ***** válasza:
97%

12-es, név nélkül, idegeneknek, szóval nem beszél ki senkit.

Ez a fórum beszélgetésre lett kitalálva.

2022. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
88%
Én 9-essel értek egyet. Ő megváltozott, te meg ugyanolyan maradtál. A pénz a legtöbb embert megváltoztatja, ami bizonyos fokig érthető, de így valóban eltávolodtok egymástól.
2022. máj. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 A kérdező kommentje:

Az értékrend a probléma. A testvéremnek volt egy értékrendje, amit feladott. Pl hogy a gyerek kezebe 600 ezres telefont ad.

Ugyanúgy jöhetne grillezni, de már nem jönnek el. Mert grillezni csak valami nem tudom milyen tojásban lehet ami 1 millió forint. Ö már abban szokott és kineveti a Tescos grillünket ami régen jó volt, nagy szám volt nekünk.

A javítgatások közös programok voltak. Mi pl festettük hárman a házat (apánk és mi) addig a gyerekek kint játszottak, a nök meg csinálták a bográcsban az ebédet. Jó kis programok voltak ezek. Az, hogy öltönyben (túlzok) ülünk és a kaját magától a milliós gép süti, miközben megbízott munkások dolgoznak mellettünk … ez nem ránk vall. Rá se. Apánknak se tetszik ez, dolgos ember aki minden pénzt megfogott a családjának, rosszul esik neki hogy mellözve van a tudása. Szeretett hasznos lenni.

2022. máj. 9. 18:14
 16/111 anonim ***** válasza:
64%

Grillparty meg az hogy te szereled a saját autódat nem tudom hogy függ össze a tesód pénztárcájával, de ha dühít hogy drága telefont vesz még a gyereknek és hogy a lepukkant Balatonnál szebb helyekre is el tud menni, akkor csak irigy vagy.


Én is csóró családból jövök szóval nem leszólásból mondom, de a csóróság az egy életstílus. Egy sz@r életstílus amit nem választanak az emberek hanem belecsöppennek. Régen én is azt hittem hogy a nyaralás az amikor a Balcsira hogy egy 2 csillagos csótányos szálláson rohadjál egy hétig. Napközben 100 forintos kínai papucsban sétáltunk a 40 fokban, kerestük a szabadstrandot, ami tele volt sörhasú, hangos, büdös emberekkel. A vízből áradt a mocsárszag. Néha vettünk lángost (= zsíros finomlisztet) is, de sokszor inkább a legolcsóbb párizsival megtömött szendvicseket faltuk amiből 1 hétre előre betáraztunk a CBA-ban.


Mióta van rendes munkám nem vágyom ilyesmire én sem. Teljesen megértem a tesódat ha ezt a primitív, proli világot maga mögött akarja hagyni. Ez nem azt jelenti hogy téged ne szeretne. Viszont ha te vissza akarod húzni csak azért mert te ebben a sz@rban ragadtál akkor veled és csak veled van a probléma.

2022. máj. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim ***** válasza:
17%
13/13 név nélkül, idegeneknek az attól még kibeszélés
2022. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 anonim ***** válasza:
89%
* az amikor leugrasz a Balcsira, hogy ...
2022. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
47%
Normális emberek örülnek a másik sikerének. Élvezi hogy megvehet olyan dolgokat amiket azelőtt nem, vagy embert hívhat olyan munkára, amit azelőtt ő csinált spórolás miatt. Miért kell így kiakadni? Gondolom nem a te pénzedből vette a 600 ezres telefont sem. Gondolom ilyen szempontból is élvezi hogy megadhatja ezt a gyerekének.
2022. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
75%
kérdező akkor beszélj vele
2022. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!