Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Akármelyiket választom sértődés lesz belőle?

Figyelt kérdés
Én szoktam vigyázni hugom kisfiára, hogy tudjon dolgozni. A párja elhagyta, a szüleink nem élnek. Viszont el kéne most utazzak a párommal. Hirtelen jött, 2 napja tudom. Ő szabadságot nem kapott, ha nem megy kirúgják. A kisfiút nem tudom magammal vinni. A hugom most teljesen kivan hogy nem csinálhatom ezt meg vele. Ha viszont itthon maradok a párom fog megsértődni. Annyira tanácstalan vagyok😥
2022. aug. 2. 19:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%

#40

Ugyanez jutott eszembe nekem is. Akik a kérdezőt fikázzák, azok valószínűleg a saját családjukban is mindig a megsegített (értsd: kihasználó) oldalon állnak, és nekik ez természetes.

Szép dolog amúgy a rokoni összesegítés, HA kölcsönös. Ha mindig csak az egyik félnek jár a segítség, azt kihasználásnak hívják.

2022. aug. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Momdtam tesomnak hogy ezt most valahogy meg kell oldania. Most még megy a duzzogás, de remélem hamar megbékél. Nem sűrűn járunk ki, most is csak azért jött hirtelen az ötlet, mert párom testvérééknél eljegyzés volt, és ők is mennek mamáékhoz.( ők svájcba laknak) Mivel nem ismerjük még egymást személyesen, szeretnék ha megismerkednénk a barátnőjével.

2022. aug. 3. 09:26
 53/66 anonim ***** válasza:
91%

Az ő élete, oldja meg. Ha te nem lennél, hogy oldotta volna meg eddig is?

Amúgy (többen írták, hogy ilyenért nincs kirúgás), de igen, van, attól függ, mit dolgozik. Pl. konyhai kisegítő unokahúgomat kirúgták ilyenért. (Gondolom, olyat bármikor kapnak).

Engem nem rúgtak ki gyerek betegsége miatt, de már a végzettségem, munkám.

2022. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
100%
Ha duzzog, gondold meg mennyit segítesz neki a jövőben. Nagyon megszokta hogy ugrassz neki.
2022. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
100%
Ez után átgondolnám ezt a folyamatos gyerekvigyázást. Még így is nagyon rendes vagy vele.
2022. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem tettél arra vonatkozó ígéretet, hogy a saját és a családod érdeke ellenére is előtérbe helyezed őt és az autista gyereke (igen, számít, hogy beteg) szükségleteit, akkor oktalan és felesleges a duzzogása. Nem vagy az alkalmazottja, sem elkötelezettje, hogy bármivel tartozz neki. És eljön az idő, mikor dolgozni fogsz, akkor mi lesz velük? Tudom, ovis lesz, de onnan beteg is lesz. Akkor te menj táppénzre vele? Vagy ha a sajátod lesz például bárányhimlős, akkor is odaviszi a sajátját, ha pont akkor náthás az övé, mert úgyis beteg gyereket gyógyítasz, még egy belefér?

Meddig tartanak az elvárásai feléd? Meddig tart az, amit vállalni tudsz? Ezt még most tisztázd, mielőtt kikiált téged az élete tönkretevőjének.

2022. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%
Hát a lóf.sznak is van vége. A kisujjad nyújtod de neki az egész karod kéne. Megmondanám neki, hogy míg nem vagytok otthon, addig van ideje gondolkodni a viselkedésén, és megmondanám, hogy elég kihasználás szagú az egész. Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön!
2022. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
100%
Oszt az ő gyerekének nincs apja? Vagy az apjának anyja? Azért nehogymár! Így is hatalmas szívességet teszel. És éjszakás, hát hogy mer más kárára ilyen munkarendet bevállalni? Neked szülte azt a gyereket? Lehet menni normálisat keresni, nem más családjába beletesznyélkedni. Nem a gyerek tehet róla, de a sajátod mellett ráadásul auti. Húgod szégyellheti magát. Nevelni is neked kell helyette? Akkor heti minimum 5 napig te tartod el az övét is?
2022. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bébiszitter, vagy táppénz.
2022. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
100%
Oldja meg, segitettel neki eleget, a sajat jo leted legyen az elsődleges. Es ha rokonod is nem a te gyereked v problemad, ő vallalta. Fogadjon babysittert kesz vege, nem am mindig a csalad kartyat kijatszva ingyen pesztralas. Most dolgod van, lenyegtelen h nyaralas, orgia vagy egyebek. Szolsz előre es kész, intezze el. Amugy o az a típus aki ha neked lenne gyereked es te kérned meg valami elhajtana valami butasaggal... Vagy siman nemet mondana mert dolga van.
2022. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!