Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémmel albérletben élek de...

Öcsémmel albérletben élek de a párom szeretne összeköltözni velem. Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron szakítottam az akkori párommal akivel az albérletben laktam. Pár hónapig egyedül éltem, majd idén februárban a 24 éves öcsém ideköltözött egyrészt, hogy könnyebb legyen nekem a kiadásaim szempontjából másrészt, hogy anyuval ne veszekedjenek minden egyes nap. Idén nyáron viszont lett egy új párom, aki kb 1 hónappal ezelőtt megkérdezte, hogy hozzáköltöznék-e. Ő a nagymamájával él aki úgy döntött, hogy szeretne otthonba költözni mivel lassacskán állandó felügyeletre szorul és a család nem tudja megoldani. Én örültem a kérdésnek és igent mondtam, akkor még úgy volt, hogy durván 1 éven belül lehet esedékes a dolog. Tegnap viszont kiderült, hogy 2 héten belül költözhet a nagymama. Ennek kapcsán felmerült a kérdés, hogy mi legyen az összeköltözéssel. Idecuccolt a tesóm részben, hogy engem segítsen, erre én meg itt hagynám. Nem tudom mit csináljak vagy hogy csináljam ezt az egészet. Én segíteném őt anyagilag ha úgy dönt, hogy marad az albérletben de azt se tudom hogy hozzam fel neki a témát, olyan lelkifurdalásom van. A helyzetet nehezíti tovább, hogy öcsém eléggé felelőtlen ha pénzről van szó. Eddig ő gyakorlatilag csak a lakhatási költségbe szállt be, minden mást én vásárolok itthonra, tehát tudom, hogy nem tudná egyedül fenntartani magát, vissza kéne költöznie anyuékhoz. Szerintetek mit kéne csinálnom? Legyek önző és intézzem a dolgom ahogy nekem jó vagy toljam el ezt a költözést?

Köszi ha elolvastad.


2022. okt. 26. 05:43
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
21%
Korai még összeköltözni.
2022. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
21%

Mennyi ostoba prekoncepció van itt... Ki költözik össze a nagyijával, akit gondozni kell, csak hogy őrá mosson-főzzön.

Személy szerint ha nekem most elköltözne a barátnőm, akkor ugyan csökkenne az életszínvonalam, viszont kevesebb időt kéne áldoznom a háztartásra.

2022. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
76%

"Ki költözik össze a nagyijával, akit gondozni kell, csak hogy őrá mosson-főzzön."


Mondjuk az, akit kidobtak a mama hotelbol és a nagyinal ingyen lebecolhat.

2022. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Nem részletezném, hogy miért lakik a nagymamájánál mert nem ez a lényeg és mindent megcsinál otthon, a mosástól a főzésig. A mamahotel dumát meg jó lenne elfelejteni mert k*rvára nem könnyű ma már egy albérletet sem fenntartani egyedül.

A kérdésem pedig arra irányult, hogy mennyire lennék szemétláda ha öcsémtől elköltözök miközben ő azért jött ide, hogy nekem könnyebb legyen.

2022. okt. 26. 17:45
 45/47 anonim ***** válasza:
89%
Nem ismerjuk az ocsed... Van akit nem erdekelne, van aki meg megsertodne 🤷 Vele dumalj
2022. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
96%
Akkor a válasz: ha időben kozlod az ocseddel, akkor oké. Az időben nem 2 hetet jelent, hanem minimum egy hónapot.
2022. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
80%

"Eddig ő gyakorlatilag csak a lakhatási költségbe szállt be, minden mást én vásárolok itthonra..."

Azért össze kellene adnod, hogy tulajdonképpen ennek a 'minden másnak' mennyi a fele, mert szerintem elég sokra jönne ki, úgyhogy azt is mondhatni, hogy neki ez a 'rajtad segítés' kifizetődő, és inkább ezzel te veszel le a válláról egy csomó anyagi terhet.

Vagyis nem lennél "szemétláda", ha elköltöznél, sőt, ezzel segítenél neki a felnőtté válás útján.

2022. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!