Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémmel albérletben élek de...

Öcsémmel albérletben élek de a párom szeretne összeköltözni velem. Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron szakítottam az akkori párommal akivel az albérletben laktam. Pár hónapig egyedül éltem, majd idén februárban a 24 éves öcsém ideköltözött egyrészt, hogy könnyebb legyen nekem a kiadásaim szempontjából másrészt, hogy anyuval ne veszekedjenek minden egyes nap. Idén nyáron viszont lett egy új párom, aki kb 1 hónappal ezelőtt megkérdezte, hogy hozzáköltöznék-e. Ő a nagymamájával él aki úgy döntött, hogy szeretne otthonba költözni mivel lassacskán állandó felügyeletre szorul és a család nem tudja megoldani. Én örültem a kérdésnek és igent mondtam, akkor még úgy volt, hogy durván 1 éven belül lehet esedékes a dolog. Tegnap viszont kiderült, hogy 2 héten belül költözhet a nagymama. Ennek kapcsán felmerült a kérdés, hogy mi legyen az összeköltözéssel. Idecuccolt a tesóm részben, hogy engem segítsen, erre én meg itt hagynám. Nem tudom mit csináljak vagy hogy csináljam ezt az egészet. Én segíteném őt anyagilag ha úgy dönt, hogy marad az albérletben de azt se tudom hogy hozzam fel neki a témát, olyan lelkifurdalásom van. A helyzetet nehezíti tovább, hogy öcsém eléggé felelőtlen ha pénzről van szó. Eddig ő gyakorlatilag csak a lakhatási költségbe szállt be, minden mást én vásárolok itthonra, tehát tudom, hogy nem tudná egyedül fenntartani magát, vissza kéne költöznie anyuékhoz. Szerintetek mit kéne csinálnom? Legyek önző és intézzem a dolgom ahogy nekem jó vagy toljam el ezt a költözést?

Köszi ha elolvastad.


2022. okt. 26. 05:43
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
33%
Az összeköltözésről: ha nem manupilatív, rátelepedős-irányítós a pasi akkor hajrá, nincs mire várni.
2022. okt. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
77%

Nem azt kérdezte, összeköltözzön-e a barátnőjével.

Az öccséhez kér tanácsot

Kérdező, ülj le a tesóval. Megoldás lehet, ha keres maga mellé valakit, határozatlan időre, így ha gond van, te vissza tudsz jönni.

2022. okt. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
66%

Én 27 voltam, amikor három hónapos ismeretség után összeköltöztem a barátommal.


6,5 éve élünk együtt. Ha szeretitek egymást, miért ne? Aztán úgyis kiderül, hogy tudtok-e együtt élni, vagy sem.

2022. okt. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
32%
Aki szerint simán össze lehet költözni ennyi ido után, az látja, hogy a pasi -vagy a nagyanyja?- lakasaba költözne?
2022. okt. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
95%

A költözéshez csak annyit fűznék hozzá, hogy a te korodban már messze nem korai és kell egymás alapos megismerése ahhoz, hogy tudd, stabil lesz-e a kapcsolat.

Az öcséddel kapcsolatban viszont két dolog van. Először azért ment oda lakni, hogy neked könnyebb legyen és azért nem választott önálló albérletet, mert rajtad segített? Vagy te egy jó kifogás voltál, hogy anyátoktól eltavolodjon, de amúgy még nem alkalmas egyedül élni? Nem írtad, hogy milyen végzettsége, munkája van, képes-e fenntartani magát. Ezek ismerete nélkül is tisztában kell lennie azzal, hogy 31 évesen nagyon is várható és reális nálad, hogy újra párra találsz és együtt éltek majd, ergo neki meg kell oldania egyedül is az életét.

A lényeg, hogy mondd el, hogy költözni fogsz, köszönöd az eddigi időt, de ennek itt vége lesz hamarosan, kezdjen el gondolkodni a továbbiakon. Ha esetleg ez a kapcsolat is kuka egy idő után, akkor már ne kezdj el újra közösködni vele, hogy ne ismétlődjön meg ez a helyzet.

2022. okt. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
23%

"Biztos fognak jönni olyan válaszok, hogy ők 1 hét, vagy 1 nap után összeköltöztek és hű de boldogok 25 éve!"


Ilyen is van, mi vagyunk rá az élő példa. DE!

- mi nem huszonévesen csináltuk ezt,

- volt előzménye az élő ismeretségnek és nem csak 1-2 hónap,

- 30-40 évesen az ember már természetes, hogy tudja, mit akar és kivel, és mi nem akartunk távkapcsolatban élni egymástól 200 km-re.

- én bármikor visszaköltözhettem oda, ahonnan jöttem, nem egy albérletben éltem, amiből rohadt nehéz újat és jót találni,

- plusz nem hagytam ott a szarban senkit.


A ti esetetekben egyáltalán nem látom indokoltnak, hogy huszonévesen miért kell azonnal összeköltözni, kitolni az öcséddel meg magaddal is, mert ha szakítotok, hova ugrasz hirtelen? Huszonéves palik ritkán akarnak érdek nélkül összeköltözni valakivel, nyilván olcsóbb lenne így neki.

Szerintem gondold ezt át...

És most nem azért írom ezt, hogy jaj szegény öcsike, de bakker, rohadt nagy válság van, nem pont ilyenkor kell családon belül egymást halálba szívatni.

2022. okt. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
13%

16 vagyok, ok, már látom, hogy nem huszonévesekről van szó.

De akkor is.... 35 éves pasi a nagyanyjával él?

Hát ez nekem baromi fura.

2022. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
16. A kérdező és a párja 30+ évesek...
2022. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
24%
igen, látom már.
2022. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy inkább a nagyanyja él vele, mert nem volt más lehetőség és otthonba eddig nem akart menni a nagyi, de most meggondolta magát. Szerintem nincs ebben semmi furcsa, sőt elég gyakori, hogy az idős nagyszülőt befogadja az egyik rokon, hogy ne egyedül éljen (valószínűleg nem is lenne képes normálisan ellátni magát).
2022. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!