Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémmel albérletben élek de...

Öcsémmel albérletben élek de a párom szeretne összeköltözni velem. Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron szakítottam az akkori párommal akivel az albérletben laktam. Pár hónapig egyedül éltem, majd idén februárban a 24 éves öcsém ideköltözött egyrészt, hogy könnyebb legyen nekem a kiadásaim szempontjából másrészt, hogy anyuval ne veszekedjenek minden egyes nap. Idén nyáron viszont lett egy új párom, aki kb 1 hónappal ezelőtt megkérdezte, hogy hozzáköltöznék-e. Ő a nagymamájával él aki úgy döntött, hogy szeretne otthonba költözni mivel lassacskán állandó felügyeletre szorul és a család nem tudja megoldani. Én örültem a kérdésnek és igent mondtam, akkor még úgy volt, hogy durván 1 éven belül lehet esedékes a dolog. Tegnap viszont kiderült, hogy 2 héten belül költözhet a nagymama. Ennek kapcsán felmerült a kérdés, hogy mi legyen az összeköltözéssel. Idecuccolt a tesóm részben, hogy engem segítsen, erre én meg itt hagynám. Nem tudom mit csináljak vagy hogy csináljam ezt az egészet. Én segíteném őt anyagilag ha úgy dönt, hogy marad az albérletben de azt se tudom hogy hozzam fel neki a témát, olyan lelkifurdalásom van. A helyzetet nehezíti tovább, hogy öcsém eléggé felelőtlen ha pénzről van szó. Eddig ő gyakorlatilag csak a lakhatási költségbe szállt be, minden mást én vásárolok itthonra, tehát tudom, hogy nem tudná egyedül fenntartani magát, vissza kéne költöznie anyuékhoz. Szerintetek mit kéne csinálnom? Legyek önző és intézzem a dolgom ahogy nekem jó vagy toljam el ezt a költözést?

Köszi ha elolvastad.


2022. okt. 26. 05:43
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
17%
Korai lenne még az össze költözés. Szerintem ami nagyon fontos kezd el az öcsédet életre tanítani. Gondolom nem tud mosni, mosogatni stb. Ezek mind mind az egyedül lakás feltételei. Vidd el bevásárolni lássa mi mennyibe kerül. És nyugodtan hozd fel neki, hogy lehet hogy él fogsz költözni, jó lenne ha ő itt maradna, mert bármikor vissza költözhetsz, ha balul sül el a dolog. Én ezt tenném.
2022. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
93%

Az én történetem:

Nekem saját lakásom volt a 90-es évek végén. A kedvesem pár hét ismeretség után hetente 7X "nálam aludt". Az összeköltözést jóval később "mondtuk ki". Azóta is házasok vagyunk.

Szerintem te érzed. Ez mindenképpen kompromisszum lesz

2022. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
85%
Pár hónapig még próváljátok fenntartani az öcséddel közösen az albérletet, fizess továbbra is a részed, aztán, ha a pároddal bejön, akkor keressétek az öcsédnek társbérlőt.
2022. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
96%
Öcséd fenn tudja tartani az albérletet egyedül? Ha igen akkor simán költöznék. Lakva lehet megismerni valakit, az első évben az emberek zöme mást mutat ami. Aztán előbújik az igazai személyisége.
2022. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
0%
Köztes megoldás, hogy ott maradsz addig, amíg nem találtok neki olcsóbb albérletet, vagy költözhet akár ő is hozzátok, amíg nem talál másikat.
2022. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
85%

"költözhet akár ő is hozzátok"

Na ez lenne a lehetö legnagyobb hülyeség!

2022. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem keres öcséd társ albérlőt maga mellé?
2022. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
68%
Én költöznék, de egyrészt B tervnek, másrészt a tesót segítve, ha telne rá, legalább 6 hónapig fizetném az albiban a részem. ÉN.
2022. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy látom, hogy a kapcsolat dinamikája alapján ők úgy ítélték meg, hogy fél éven belül lesz összekölt{zés és ehhez képest egy kényszer miatt költöznek össze hirtelen.


A testvérrel beszélnék még első körben, lehet hogy nyitott arra is, hogy önállósodjon, lehet valami kompromisszumos megoldás lesz neki a jó. De mindenképp fontosnak tartom hogy tudjon a helyzetről és ne a döntést közöljem


Sokszor elég egy hét hogy elindul jön benne a változás, de ne érje felkészületlenül!

2022. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
89%

Én nem szólok hozzá az összeköltözéshez, mert nem ezt kérdezted (másoknak ez nem tűnik fel?), a te dolgod.


Viszont, azt már most elfelejteném, hogy az öcsédet pénzeld. Ne haragudj, felnőtt ember, ha nem tetszik neki az anyukával élés, akkor teremtse meg magának az önálló életfeltételeit, ahogy mások is megteszik.


Ha nem tud lakást bérelni, béreljen szobát, kezdjen el spórolni, jobb munkát keresni, fejlődni. Menjen külföldre vagy keressen olyan állást, ahol van szállás. De nehogy már te finanszírozd egy másik felnőtt ember életét, miközben a jelek szerint neked sincs semmid.

2022. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!