Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémmel albérletben élek de...

Öcsémmel albérletben élek de a párom szeretne összeköltözni velem. Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron szakítottam az akkori párommal akivel az albérletben laktam. Pár hónapig egyedül éltem, majd idén februárban a 24 éves öcsém ideköltözött egyrészt, hogy könnyebb legyen nekem a kiadásaim szempontjából másrészt, hogy anyuval ne veszekedjenek minden egyes nap. Idén nyáron viszont lett egy új párom, aki kb 1 hónappal ezelőtt megkérdezte, hogy hozzáköltöznék-e. Ő a nagymamájával él aki úgy döntött, hogy szeretne otthonba költözni mivel lassacskán állandó felügyeletre szorul és a család nem tudja megoldani. Én örültem a kérdésnek és igent mondtam, akkor még úgy volt, hogy durván 1 éven belül lehet esedékes a dolog. Tegnap viszont kiderült, hogy 2 héten belül költözhet a nagymama. Ennek kapcsán felmerült a kérdés, hogy mi legyen az összeköltözéssel. Idecuccolt a tesóm részben, hogy engem segítsen, erre én meg itt hagynám. Nem tudom mit csináljak vagy hogy csináljam ezt az egészet. Én segíteném őt anyagilag ha úgy dönt, hogy marad az albérletben de azt se tudom hogy hozzam fel neki a témát, olyan lelkifurdalásom van. A helyzetet nehezíti tovább, hogy öcsém eléggé felelőtlen ha pénzről van szó. Eddig ő gyakorlatilag csak a lakhatási költségbe szállt be, minden mást én vásárolok itthonra, tehát tudom, hogy nem tudná egyedül fenntartani magát, vissza kéne költöznie anyuékhoz. Szerintetek mit kéne csinálnom? Legyek önző és intézzem a dolgom ahogy nekem jó vagy toljam el ezt a költözést?

Köszi ha elolvastad.


2022. okt. 26. 05:43
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
71%
A másik hogy a pasi kérdezte meg hogy odaköltözhet e, majd hirtelen előrébb került ez az időpont. Én óvatosabb vagyok, volt szerencsém narcisztikus párral, az ilyen egyoldalú és gyors lelkesedés már elriaszt. Tudom van akinek sikerül, nekem nem.
2022. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
69%

Olvasd el a kérdést rendesen!

"Idén nyáron viszont lett egy új párom, aki kb 1 hónappal ezelőtt megkérdezte, hogy hozzáköltöznék-e."

2022. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egyvalami nagyon szúrja a szememet ebben a történetben.

Miért vetette föl a kérdező párja, aki vélhetően a férfi, hogy összeköltözzenek?

Nem azért, mert a kapcsolatuk ott tart, hanem, mert a nagymama otthonba kerül.

Elég öreg vagyok, láttam én már karón varjút!

Erős a gyanúm, hogy nem a férfi ápolta a nagymamáját, hanem inkább a nagymama szolgálta ki őt mosás, főzés, takarítás szempontjából. Nagymama most elköltözik, kéne helyette egy másik háztartási ingyencseléd. A barátnő (=kérdező) pont alkalmas lenne rá, hát költözzön oda.


Bocs, ha túl cinikusnak tűnt ez a levezetés, de én simán el tudom képzelni, hogy ez mozgatja a férfi viselkedésé.

Ettől még nyilván össze lehet költözni, ha úgy érzed, kérdező, hogy megérett erre a kapcsolatotok, csak érdemes erre is gondolni, nehogy csalódás legyen a vége.

A legtisztább ügy az lenne, ha az albérlet felét továbbra is fizetnéd, és ha nem jól alakulnak a dolgok, minden további nélkül vissza tudnál költözni az öcsédhez.

Az öcséd meg a bevásárlást és egyebeket fizesse és csinálja meg magának. Ha már nem bírja a szülei gyámkodását és felnőttesdit akar játszani, akkor ez így korrekt.

2022. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
15%

#33 világosan le van írva:

"kb 1 hónappal ezelőtt megkérdezte, hogy hozzáköltöznék-e. Ő a nagymamájával él aki úgy döntött, hogy szeretne otthonba költözni mivel lassacskán állandó felügyeletre szorul és a család nem tudja megoldani. Én örültem a kérdésnek és igent mondtam, akkor még úgy volt, hogy durván 1 éven belül lehet esedékes a dolog. Tegnap viszont kiderült, hogy 2 héten belül költözhet a nagymama. Ennek kapcsán felmerült a kérdés, hogy mi legyen az összeköltözéssel."


@kérdező:

Bazz,az öcséd 24 éves! Sosem tanulja meg, hogy kell önállóan élni, ha nem most. Meg úgy egyébként szerintem senkinek nem hatalmas kihívás ez, akinek nincs valami betegsége. H aéhes, bemegy a boltba, minden mást levonnak havonta a számlájáról.

2022. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 Savlekotő ***** válasza:
88%

Öcséd felnőtt a csávó 30 as ..

12 04 szerintem leírta a mozgató rúgót-- Mama pótló kell. Mindkét pasi a történetben gyereked szintjen van...

2022. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
75%
Felnott ember.. majd belejon. En 2x is koltozem ossze csajjal par honap utan. 3-4 eves kapcsok voltak. Nem ezen mulik..
2022. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
87%
Összeköltöztetek, hogy könnyebb legyen anyagilag, de az élet zajlik, senki sem gondolta, hogy örökké így marad. Majd keres magának másik albérlőtársat.
2022. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
82%

Nem olvastam a válaszokat.

Lehet, hogy alábecsülöd az öcsédet. Most lehetősége van rá, hogy a felnőjön a korához. Ha besegítesz neki anyagilag az albi fenntartásába, az azon kívül, hogy nagyon rendes tőled, azért is éri meg neked is, mert így lesz "menekülőutad". Mert nagyon kockázatos és kiszolgáltatott dolog más tulajdonába költözni úgy, hogy neked semmilyen hely nincs, ahová mehetsz. Persze, ne legyen rá szükség. De más a felállás, ha van választásod.

2022. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
34%
Mindannyian "felnőtt" emberek vagytok, egymás között kéne megbeszélni, nem itt kérdezgetni. Ez nagyon gyerekes így, nincsenek családtagok-barátok akik véleményét kikérhetnéd?
2022. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
73%
Az alberletednek van egy bérleti szerződése és abban szerepel a felmondási idő. Minimum annyit várnod kell az öcséddel. Plusz azt se tudni, hogy egyáltalán átveheti e tőled a bérletet
2022. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!