Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan bánt amit művel?

Jogosan bánt amit művel?

Figyelt kérdés
A testvérem hosszú éveken át nem foglalkozott anyuval. Felé sem nézett. Volt hogy születesnapján sem hívta fel. Amikor anyu hívta, akkor lerazta, hogy majd visszahívja, és vagy megtette, vagy nem. A gyerekét azaz anyu unokáját sem hozta. Csak akkor jött anyuhoz ha a gyerekenek pénz kellett ajándékra, amit nem is anyu adott át. Hosszú évek óta nem látta anyu az unokáját. Testvérem elvált, es egész addig csak a másik nagyszülők léteztek, meg a neje szülei. Édesanyánkkal nem törődött. Én mindig anyuval voltam, segítettem, támogattam, gondoskodtam róla. Testvérem amióta elvált azóta jött többet anyuhoz, de akkor sem vette észre, hogy anyu nincs jól stb. Eljött megebedelt aztán ment tovább. Anyu beteg lett, kórházba került, a testvérem pedig elkezdett távolról mindent irányítani. (Ő Bp-n él, mi nem.) Én voltam anyuval minden egügyi dolgát pontosan tudom,(emiatt is anyu engem jelölt legközelebbi hozzátartozónak) és a tesóm pedig elkezdett intézkedni hogy majd ő anyut felvisz magándokihoz, de azt anyu fizesse majd ki,(!) meg hogy én ne x dokival beszéljek hanem y-al stb. Na én berágtam, és csak annyit kérdeztem: ennyi éven át hol voltál anyu életéből? Ki volt vele ennyi éven át? Kire számíthatott mindig? A többit nem is firtattam. Nagyon rosszul esik, bánt hogy úgy adja elő, mintha ő akarná kézbe venni a dolgokat úgy, hogy semmit nem tud anyu egügyi dolgairól sem. Meg az egész amit művel bánt. Szerintetek jogosan bánt ez?
2023. szept. 14. 19:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%

Itt az egyedüli akinek bármi is rosszul eshet, az édesanyád.

Nálad csak az jön át, félsz, hogy kiesel anyádnál a pixisből..

Édesanyád felnőtt ember, eltudja dönteni elfogadja e testvéred közeledését vagy sem.

2023. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Jogosan bánt, de valószínűleg anyudnak sem esik jól, hogy így bántok egymással. Ugyanakkor érthető a haragod, a testvéred viselkedése egyszerűen undorító. És mit akarsz kezdeni a helyzettel tulajdonképpen?
2023. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Pont hogy nem félek attól hogy kiesek bármiből is! Anyu is rám számít.

Kettes: anyu nem tudja hogy miket művel a testvérem ez ügyben, direkt kímélem anyut. Anyu is megmondta neki hogy majd én intézem a kórházi dolgokat.

2023. szept. 14. 19:18
 4/33 anonim ***** válasza:
5%
Miért, mit művel? Keres értelmes ellátást? Felháborító.
2023. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Egyes! Milyen közeledésről beszélsz? Nem anyu zárta ki x évre a testvéremet az életéből, hanem fordítva
2023. szept. 14. 19:19
 6/33 A kérdező kommentje:
4-es anyukámat ellatjak a kórházban ahol van. Tisztesseggel ellátják! Plusz miről is beszélsz? Keresek neked Bo-n magán dokit TE meg fizesd ki. Ez megis mi?
2023. szept. 14. 19:20
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
Segítség kislányom.
2023. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
1%
Jó és mi mit csináljunk ezzel? :D Most kajak idejöttél kiteregetni a szennyest, és nem is akarsz megoldást keresni a problémára? :D
2023. szept. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


Maximálisan átlátom és megértem a helyzeted. Van hasonló fiú ismerősöm, aki így viselkedik. Ismerem a " fajtáját" - szöveg, tervek vannak, de 5 Ft nincs a zsebébe semmire. Mindig más hátán akar feljebb mászni, de igazából egyhelyben topog. A storyk megvannak, a nagyzolas megy, cselekedet meg semmi. Üres szavak, mások előtt menőzés stb.


Jogosan bánt, ami történt.

Engedd el, ez megintcsak egy fellángolás részéről. Hiszen ismered!? 🙂

2023. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
13%

Oké, jogosan bánt, és akkor mi a kérdés lényege?


Mert ahogy elmondták, anyád felnőtt ember, el tudja dönteni, kivel akarja tartani a kapcsolatot, kinek mit enged meg. Ha beleegyezik abba, amit a testvéred mond, az ő dolga.

2023. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!