Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan bánt amit művel?

Jogosan bánt amit művel?

Figyelt kérdés
A testvérem hosszú éveken át nem foglalkozott anyuval. Felé sem nézett. Volt hogy születesnapján sem hívta fel. Amikor anyu hívta, akkor lerazta, hogy majd visszahívja, és vagy megtette, vagy nem. A gyerekét azaz anyu unokáját sem hozta. Csak akkor jött anyuhoz ha a gyerekenek pénz kellett ajándékra, amit nem is anyu adott át. Hosszú évek óta nem látta anyu az unokáját. Testvérem elvált, es egész addig csak a másik nagyszülők léteztek, meg a neje szülei. Édesanyánkkal nem törődött. Én mindig anyuval voltam, segítettem, támogattam, gondoskodtam róla. Testvérem amióta elvált azóta jött többet anyuhoz, de akkor sem vette észre, hogy anyu nincs jól stb. Eljött megebedelt aztán ment tovább. Anyu beteg lett, kórházba került, a testvérem pedig elkezdett távolról mindent irányítani. (Ő Bp-n él, mi nem.) Én voltam anyuval minden egügyi dolgát pontosan tudom,(emiatt is anyu engem jelölt legközelebbi hozzátartozónak) és a tesóm pedig elkezdett intézkedni hogy majd ő anyut felvisz magándokihoz, de azt anyu fizesse majd ki,(!) meg hogy én ne x dokival beszéljek hanem y-al stb. Na én berágtam, és csak annyit kérdeztem: ennyi éven át hol voltál anyu életéből? Ki volt vele ennyi éven át? Kire számíthatott mindig? A többit nem is firtattam. Nagyon rosszul esik, bánt hogy úgy adja elő, mintha ő akarná kézbe venni a dolgokat úgy, hogy semmit nem tud anyu egügyi dolgairól sem. Meg az egész amit művel bánt. Szerintetek jogosan bánt ez?
2023. szept. 14. 19:01
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy anyu ne ajarná tartani a testveremmel a kapcsolatot! Ahogy írtam is, nem anyu zárta ki a testveremet az életéből hanem fordítva. A testverem nem tudja elfogadni azt, hogy anyu rám számít, bennem bízik. Testvéremet is szereti, de azt is tudja hogy én sosem hagytam cserben.
2023. szept. 14. 20:10
 12/33 anonim ***** válasza:
68%

Itt nem az a lényeg, hogy édesanyjuk hogyan dönt.

Hanem a kérdező, visszaigazolást szeretne kapni, hogy jogosan bántja e a dolog. 12-es válaszomba ki is fejtettem picit.

2023. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Mit hogy dönt anyu? Miről? Tesóm keres neki magánklinikát de azt anyu fizesse ki a nyugdíjából? Vagy nem is ertem a feltevést.

Anyukám anno az UNOKÁJA ajándékára adott pénzt! Tehát mi az hogy elküldi a sunyiba???

2023. szept. 14. 20:17
 14/33 A kérdező kommentje:
Miben kértem segítséget? Azt kérdeztem jogos-e hogy bánt a dolog! Nem segítséget kértem@
2023. szept. 14. 20:18
 15/33 anonim ***** válasza:
24%
Leírták hogy igen, és nekiestél a válaszadóknak. Önigazolást keresel mert nem vagy biztos magadban! És igen, dönthet anyukád úgy, hogy ő fizeti ki a magánklinikát, ha szeretné és ha megteheti.
2023. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy goromba a kérdező. Hiszen sokan támadják.


Képzeljétek el magatokat a helyébe. Lehet sokan hasonlóan viselkednenk.

2023. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
"És igen, dönthet anyukád úgy, hogy ő fizeti ki a magánklinikát, ha szeretné és ha megteheti." Kicsit sem érzed ezt irreálisnak ugye?
2023. szept. 14. 20:39
 18/33 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező! Én vedtelek eddig (tudom, nem kell), de most már kezdesz átesni a ló túloldalára.


Fékezze magát kisasszony!

🤣

2023. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
16%
Ahogy te sem érzed irreálisnak a viselkedésedet.
2023. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%

Ohh én teljesen megértelek.

Igaz nálunk már meghalt, de két olyan gyereke is örököl utána aki le se szarrá, úgy beszélt vele mint egy darab szarral konkrétan, kikészítették, konkrétan ők segítették hamarabb a túlvilágra ennek ellenére az egyik (talán csak az egyik) le is akar mondani....és még a halálából is nyerészkednek.

Igazságtalan az élet néha úgy érzem..

Gondolom téged is emészt ez az egész (mint engem, az hogy ilyenek örökölnek úgy hogy egy garazsat sem érdemelnek) hogy eddig nem kereste, levegőnek nézte, ha kellett valami annyira megjelent.

Egyszerűen akinek van vagy éppen erősebb az igazságérzete azt igenis az ilyen bosszantja, főleg ha olyanról van szó aki közel áll. Ha annyira akar neki magán orvost akkor fizesse ki. Bár ha a kórházban tényleg hozzáértőek, jól, tisztességesen ellátják akkor felesleges.

2023. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!