Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan bánt amit művel?

Jogosan bánt amit művel?

Figyelt kérdés
A testvérem hosszú éveken át nem foglalkozott anyuval. Felé sem nézett. Volt hogy születesnapján sem hívta fel. Amikor anyu hívta, akkor lerazta, hogy majd visszahívja, és vagy megtette, vagy nem. A gyerekét azaz anyu unokáját sem hozta. Csak akkor jött anyuhoz ha a gyerekenek pénz kellett ajándékra, amit nem is anyu adott át. Hosszú évek óta nem látta anyu az unokáját. Testvérem elvált, es egész addig csak a másik nagyszülők léteztek, meg a neje szülei. Édesanyánkkal nem törődött. Én mindig anyuval voltam, segítettem, támogattam, gondoskodtam róla. Testvérem amióta elvált azóta jött többet anyuhoz, de akkor sem vette észre, hogy anyu nincs jól stb. Eljött megebedelt aztán ment tovább. Anyu beteg lett, kórházba került, a testvérem pedig elkezdett távolról mindent irányítani. (Ő Bp-n él, mi nem.) Én voltam anyuval minden egügyi dolgát pontosan tudom,(emiatt is anyu engem jelölt legközelebbi hozzátartozónak) és a tesóm pedig elkezdett intézkedni hogy majd ő anyut felvisz magándokihoz, de azt anyu fizesse majd ki,(!) meg hogy én ne x dokival beszéljek hanem y-al stb. Na én berágtam, és csak annyit kérdeztem: ennyi éven át hol voltál anyu életéből? Ki volt vele ennyi éven át? Kire számíthatott mindig? A többit nem is firtattam. Nagyon rosszul esik, bánt hogy úgy adja elő, mintha ő akarná kézbe venni a dolgokat úgy, hogy semmit nem tud anyu egügyi dolgairól sem. Meg az egész amit művel bánt. Szerintetek jogosan bánt ez?
2023. szept. 14. 19:01
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Engem nem az örökség stb erdekel! Mindig őszintén, önzetlenül gondoskodtam Édesanyányról.
2023. szept. 14. 21:46
 22/33 anonim ***** válasza:
77%
Félreértetted. Engem sem, én miattam a többi vígan héderelhetne belőle csak ők ketten nem érdemlik meg. Nem magamnak akarom! Nem ez volt a lényege.
2023. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Jó, okés.
2023. szept. 14. 22:00
 24/33 anonim ***** válasza:
38%

Még egyszer.

Attól mert testvéred keres magán orvost és időpontot foglal, édesanyádnak nem kötelező elmenni.

Így ezen hisztizni tök felesleges.


Édesanyád pedig eddig is tudta volna közölni testvéreddel, hogy nem ad pénzt ajándékra, nem vesz ajándékot, vagy ő vesz valamit de azt személyesen adja oda .

Megint csak tök feleslegesen vergődsz itt.


Egy szó mint 100. Anyád felnőtt ember, van szája és hidd el ha annyira zavarná megmondaná testvérednek, vagy nem is foglalkozna vele.

2023. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Keres magán orvost úgy, hogy anyut meg sem kérdezi szeretné-e, ki tudja-e fizetni? Jól van.

Ajándék: a tesómék megvették és elkérték anyutól az árát. Személyes átadás: igen eljövünk, vagy meghívunk tuteket. Nem történt meg.

Zavarta is illetve fájt neki hogy nem hozzák az unokát, nem láthatja és hogy csak a másik nagyszülők léteznek. Mire ment azzak hogy megmondta? Semmire.

2023. szept. 14. 22:20
 26/33 anonim ***** válasza:
Jogos
2023. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
23%
Annak ellenére hogy félreértett én még mindig megértem. Tény hogy az anyja és a lánya/fia dolga, de egyszerűen az emberek éreznek és nem minden fekete-fehér.
2023. szept. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Darius- ***** válasza:
31%
19-Mit érsz el azzal, ha beírjuk jogosan bánt a dolog vagy nem. Semmit. Nem írtad le a lényeget, hogy meglehet az örökségre pályázik és azért bukkant fel mikor anyád beteg. Úgy rúgd ki a házból, ha bemegy hozzád, hogy a lába ne érje a földet.
2023. szept. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
81%

"Keres magán orvost úgy, hogy anyut meg sem kérdezi szeretné-e, ki tudja-e fizetni? Jól van."


De m4g mindig nem értem a problémát ezzel. Keressen nyugodtan, majd ha talált, anyád nem megy el ehhez az orvoshoz, és kész, nem kötelező.

2023. szept. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
83%

Aztán miért kellene hozni az unokát? Mama miért nem tud menni? Miért kelljen mindenkit neki szolgálnia, amikor ő is mehetne?


Ez a mártírkodás nagyon unalmas már. Várja a sült galambot, aztán csodálkozik, amikor nem jön...

2023. szept. 15. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!