Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok most a szemét? Ti...

Én vagyok most a szemét? Ti költenétek egy friss kapcsolatra, ha ahhoz semmi közötök?

Figyelt kérdés

A húgomról és barátjáról van szó.


A húgom 16, a barátja 22 éves. Erről is van egy véleményem, de ezt később.


A húgomnak volt egy barátja, ami viszonylag sok ideig tartott (1 év kb.), de végül megcsalták (az előző barátja is 20-21 éves volt), ez volt kb. 2 hónapja.


Azóta a húgom ismét összeszedett valakit (nem tudok szebben fogalmazni.. Aki 2 hónap alatt összejön valakivel egy 1 éves kapcsolat után (végződött az bárhogyan..) az sem a legszebb dolog), aki ránézésre ugyanaz, mint az előző barátja volt. Tudom, ne ítéljünk első ránézésre senkit, de szó szerint, szerintem még a magasságuk is egyezik, az egész stílus, minden, még az autójuk is.


1 hét múlva lesz a születésnapja ennek a fiúnak, a húgom pedig ajándékot szeretne neki venni, de mivel nincs keresete, így pénze sincs, ezért tőlem kér kölcsön.


Habár nem nagy összeg (10-15 ezer forint), én akkor sem szívesen adok neki. Mármint, neki bármikor adok, de a barátjára nem fogok egy forintot se költeni. És igen, kölcsön, tehát visszaadná, (ösztöndíjat kap majd) de én meg nem fogok elvenni tőle pénzt, azt költse magára. Tehát így mivel nem fogok elvenni tőle pénzt, így én venném a barátjának az ajándékot.


Általában jó emberismerő vagyok, és ennek is az lesz a vége, mint az előző barátjával. Ott is megmondtam mi lesz, és igazam is volt.

Elég csak arra gondolni, hogy a húgom 16, a barátja meg 22 éves.

Na nekem eszembe nem jutna 20 évesen sem egy 16 éves lánnyal kikezdeni. Nem azért, mert sok a 4-6 év korkülönbség, de ebben a korban sok. Nekem már itt megbukott a barátja. Lehet velem vitatkozni, de, aki 22 évesen 16 éves lánnyal kezd ki, az mindent elmond róla. Az előző barátja meg 20 évesen kezdett ki a húgommal, aki 14 éves volt.. Nem tudom, lehet én vagyok ilyen fura beállítottságú, de ez undorító dolog.


Nem tudom mi ez a "nagy" költekezés, de szerintem kb. 1 hónap ismerkedés alatt jöttek össze, még nem is ismerik egymást. Miért nem elég 1-2 közös kép bekereteztetve, mellé valami csoki, és kész.. Nővérem ugyanezt csinálta, csak Ő 40 ezer forint értékben költött egy friss kapcsolatra (és közel sem keresett akkor jól), aminek szintén az lett a vége, hogy 3 hónap után szakítottak. Azóta is bánja.


Így meg nyilván én leszek a rossz ember, mert nem segítem ki a húgomat, tuti haragudni fog, de nem tudok mit csinálni ezzel..


Mit gondoltok erről?



márc. 4. 08:09
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
56%
Igen, én adnék neki kölcsön.
márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
79%
Én is adnék. Mindegy, mit gondolsz a barátjáról, a húgod kér tőled egy nem túl nagy szívességet, nem a barátja. Akkor inkább fogadd el tőle a pénzt, amikor vissza akarja adni.
márc. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy cipőt akar venni, arra adnál?

Mire kéri, az az ő dolga.

Majd tanul belőle, ha a pasi dobja és utólag jön rá, hogy túl sokat adott. Ezt nem te és nem így tanítod meg neki.

márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
92%
Adnék neki 10E-t és kész, miért ne adnék?
márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
88%

Neked ezzel annyi eldöntendőd van, hogy adsz-e kölcsön vagy nem. Visszakéred-e vagy sem.

Amúgy meg foglalkozzál a saját dolgaiddal.

márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
46%

1. Én minden gond nélkül adnék neki pénzt.

2. Kizártnak tartom, hogy "jó emberismerö" vagy, egyszerüen csak féltékenykedsz, mert a húgodnak van barátja

3. A korkülönbség semmit sem jelent, nem mindenki olyan egycsatornás mint te a kérdésed alapján.

márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

3#

Ha saját magának akarna cipőt venni, bármikor.


4#

Eddig mindig bejöttek a számításaim. Nem irigy vagyok rá, hanem féltem, mert a nyakamat merem rá tenni, hogy ugyanaz lesz a vége, mint volt.


#6

Hát, ha szerinted teljesen normális 22 évesen 16 éves lányokkal ismerkedni, akkor nagy a probléma nálad is. Teljesen rendben van felnőtt emberként fiatal lányokat behálózni. Vajon miért nem a saját korosztályában ismerkedett? Mert ott nem sikerült ezért próbálkozik fiatalabbaknál. Ennyire nem egyértelmű?

márc. 4. 08:34
 8/60 anonim ***** válasza:
91%
Én adnék neki kölcsön, de visszakérném. Mert ha csak adsz, de nem kéred vissza, úgy soha nem jön rá, hogy ez azért sok pénz úgy, hogy neki nincs keresete. (Ha mondjuk cipőre kéne neki - nem úgy, hogy jó lenne az a cipő, hanem tényleg szüksége lenne rá -, akkor nem kérném vissza.)
márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképp adnék neki. És vissza is kérném,mivel elvileg amit venni akar a pénzedből,az az ő ajándéka lenne. Ahogy írtad is. Most örülj a húgod boldogságának. Senki sem tudja meddig lesznek együtt..
márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
84%

Adj neki. Tanulópénz lesz.

Legközelebb jobban meggondolja.

márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!