Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok most a szemét? Ti...

Én vagyok most a szemét? Ti költenétek egy friss kapcsolatra, ha ahhoz semmi közötök?

Figyelt kérdés

A húgomról és barátjáról van szó.


A húgom 16, a barátja 22 éves. Erről is van egy véleményem, de ezt később.


A húgomnak volt egy barátja, ami viszonylag sok ideig tartott (1 év kb.), de végül megcsalták (az előző barátja is 20-21 éves volt), ez volt kb. 2 hónapja.


Azóta a húgom ismét összeszedett valakit (nem tudok szebben fogalmazni.. Aki 2 hónap alatt összejön valakivel egy 1 éves kapcsolat után (végződött az bárhogyan..) az sem a legszebb dolog), aki ránézésre ugyanaz, mint az előző barátja volt. Tudom, ne ítéljünk első ránézésre senkit, de szó szerint, szerintem még a magasságuk is egyezik, az egész stílus, minden, még az autójuk is.


1 hét múlva lesz a születésnapja ennek a fiúnak, a húgom pedig ajándékot szeretne neki venni, de mivel nincs keresete, így pénze sincs, ezért tőlem kér kölcsön.


Habár nem nagy összeg (10-15 ezer forint), én akkor sem szívesen adok neki. Mármint, neki bármikor adok, de a barátjára nem fogok egy forintot se költeni. És igen, kölcsön, tehát visszaadná, (ösztöndíjat kap majd) de én meg nem fogok elvenni tőle pénzt, azt költse magára. Tehát így mivel nem fogok elvenni tőle pénzt, így én venném a barátjának az ajándékot.


Általában jó emberismerő vagyok, és ennek is az lesz a vége, mint az előző barátjával. Ott is megmondtam mi lesz, és igazam is volt.

Elég csak arra gondolni, hogy a húgom 16, a barátja meg 22 éves.

Na nekem eszembe nem jutna 20 évesen sem egy 16 éves lánnyal kikezdeni. Nem azért, mert sok a 4-6 év korkülönbség, de ebben a korban sok. Nekem már itt megbukott a barátja. Lehet velem vitatkozni, de, aki 22 évesen 16 éves lánnyal kezd ki, az mindent elmond róla. Az előző barátja meg 20 évesen kezdett ki a húgommal, aki 14 éves volt.. Nem tudom, lehet én vagyok ilyen fura beállítottságú, de ez undorító dolog.


Nem tudom mi ez a "nagy" költekezés, de szerintem kb. 1 hónap ismerkedés alatt jöttek össze, még nem is ismerik egymást. Miért nem elég 1-2 közös kép bekereteztetve, mellé valami csoki, és kész.. Nővérem ugyanezt csinálta, csak Ő 40 ezer forint értékben költött egy friss kapcsolatra (és közel sem keresett akkor jól), aminek szintén az lett a vége, hogy 3 hónap után szakítottak. Azóta is bánja.


Így meg nyilván én leszek a rossz ember, mert nem segítem ki a húgomat, tuti haragudni fog, de nem tudok mit csinálni ezzel..


Mit gondoltok erről?



márc. 4. 08:09
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
84%
Mi lenne, ha saját döntést hoznál? Kit érdekel, hogy mi mit tennénk, hisz azok mi vagyunk.
márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
69%
Tippelhetek? Neked nincs és soha nem is volt még senkid...
márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
67%

Én adnék neki kölcsön simán. Nem kell erkölcscsőszködni nagytesó.

2 hónappal a szakítás után teljesen normális új szerelmet találni.

16 évesen meg elmegy a 22 éves pasi, szódával.

márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
11%
16 évesen miért nincs semmilyen megtakarítása? Lehet, hogy öreg vagyok, de 20 évvel ezelőtt (mikor én voltam 16) mindig volt megtakarításom, ha mást nem nyári munkából összeszedtem.
márc. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 Darius- ***** válasza:
26%

Én itt a többiektől eltérően nem adnék pénzt neki, mert másra költené. Lehet készíteni csináld magad ajándékokat, lehet már virágot is szedni az erdőben vagy lehet ez jutalom, ami nem pénzben nyilvánul meg. Rengeteg variáció lenne.


Nem sok a korkülönbség sem. Az a baj, hogy valakit mégis kinézetre ítélsz, mert nem írtál semmit arról, hogy mit csinál rosszul. Nyilván senki nem tökéletes, hibát lehet kapni mindenkiben. Ha szétmennek majd, akkor ez azt jelenti, hogy ő nem neki az igazi. Vagyis nem a lelki társa. Az emberek sok emberrel összejönnek általában, mielőtt az igazi megérkezne.

márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
88%
Amikor tőlem kölcsönt kér valaki hozzám közeli, szándékosan nem szoktam megkérdezni, hogy mire kell.
márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
86%

Én is adnék neki simán, nem az én dolgom, hogy mire költi ha már odaadtam.

Nem neked kell nevelned őt. Engedd el a dolgot, majd megtanulja.

márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem semmi közöd hozzájuk, semmilyen tekintetben. A kapcsolata ő rá tartozik, hogy milyen a csávója, ahhoz sincs semmi közöd. Ajándékot meg teremtse elő ő maga. A srác nyilván tudja, hogy a húgod 16 évesen nincs tele pénzzel, nem lehet elvárni tőle pénzért vett ajándékot.

Azt tanácsolom, szakadj le róluk és foglalkozz a magad dolgával. Nem kell felette anyáskodni/atyáskodni.

márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

#12

Félig meddig telitalálat, bár nem tudom, hogy hogyan szűrted ezt le, kíváncsi vagyok rá.

Egy kezemen megtudom számolni, hány lánynál próbálkoztam eddig. Nem azért nincs senkim, mert nem lennék képes egy kapcsolatra, hanem mert egy rossz élmény nem szeretnék kapcsolatot. Ennyi. Idővel biztosan változni fog, de most a legkevésbé sincs szükségem 1 kapcsolatra.


#15

Nekem is ezzel van a bajom, hogy nem magára költené. Ha szüksége lenne bármi olyanra, amit magának szeretne megvenni, gondolkodás nélkül adnék neki bármennyit.

Félre ne értsétek, nem kinézetre ítélek, szimplán az elv, hogy 22 évesen miért akar valaki 16 éves lánnyal ismerkedni és 1 hónap után összejönni vele. Ennyiről van szó.

Nem tudom, hogy ezt miért tartják sokan normalisnak. Miért lenne normális ez? Ne vicceljünk már.. Na de ez nem is lényeg most, nem ezért írtam ki a kérdést, hogy az elveket vesézzük ki. Szerintem nem szép dolog, ennyi.


Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.

márc. 4. 10:02
 20/60 anonim ***** válasza:
74%

Félig meddig telitalálat, bár nem tudom, hogy hogyan szűrted ezt le, kíváncsi vagyok rá


Úgy, hogy minden mondatodból árad az irigység.

márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!