Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok most a szemét? Ti...

Én vagyok most a szemét? Ti költenétek egy friss kapcsolatra, ha ahhoz semmi közötök?

Figyelt kérdés

A húgomról és barátjáról van szó.


A húgom 16, a barátja 22 éves. Erről is van egy véleményem, de ezt később.


A húgomnak volt egy barátja, ami viszonylag sok ideig tartott (1 év kb.), de végül megcsalták (az előző barátja is 20-21 éves volt), ez volt kb. 2 hónapja.


Azóta a húgom ismét összeszedett valakit (nem tudok szebben fogalmazni.. Aki 2 hónap alatt összejön valakivel egy 1 éves kapcsolat után (végződött az bárhogyan..) az sem a legszebb dolog), aki ránézésre ugyanaz, mint az előző barátja volt. Tudom, ne ítéljünk első ránézésre senkit, de szó szerint, szerintem még a magasságuk is egyezik, az egész stílus, minden, még az autójuk is.


1 hét múlva lesz a születésnapja ennek a fiúnak, a húgom pedig ajándékot szeretne neki venni, de mivel nincs keresete, így pénze sincs, ezért tőlem kér kölcsön.


Habár nem nagy összeg (10-15 ezer forint), én akkor sem szívesen adok neki. Mármint, neki bármikor adok, de a barátjára nem fogok egy forintot se költeni. És igen, kölcsön, tehát visszaadná, (ösztöndíjat kap majd) de én meg nem fogok elvenni tőle pénzt, azt költse magára. Tehát így mivel nem fogok elvenni tőle pénzt, így én venném a barátjának az ajándékot.


Általában jó emberismerő vagyok, és ennek is az lesz a vége, mint az előző barátjával. Ott is megmondtam mi lesz, és igazam is volt.

Elég csak arra gondolni, hogy a húgom 16, a barátja meg 22 éves.

Na nekem eszembe nem jutna 20 évesen sem egy 16 éves lánnyal kikezdeni. Nem azért, mert sok a 4-6 év korkülönbség, de ebben a korban sok. Nekem már itt megbukott a barátja. Lehet velem vitatkozni, de, aki 22 évesen 16 éves lánnyal kezd ki, az mindent elmond róla. Az előző barátja meg 20 évesen kezdett ki a húgommal, aki 14 éves volt.. Nem tudom, lehet én vagyok ilyen fura beállítottságú, de ez undorító dolog.


Nem tudom mi ez a "nagy" költekezés, de szerintem kb. 1 hónap ismerkedés alatt jöttek össze, még nem is ismerik egymást. Miért nem elég 1-2 közös kép bekereteztetve, mellé valami csoki, és kész.. Nővérem ugyanezt csinálta, csak Ő 40 ezer forint értékben költött egy friss kapcsolatra (és közel sem keresett akkor jól), aminek szintén az lett a vége, hogy 3 hónap után szakítottak. Azóta is bánja.


Így meg nyilván én leszek a rossz ember, mert nem segítem ki a húgomat, tuti haragudni fog, de nem tudok mit csinálni ezzel..


Mit gondoltok erről?



márc. 4. 08:09
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
74%
22 evesen azert nem a sajat korosztalyaval ismerkedik, mert a sajat korosztalya mar masra vagyik. 22 evesen mar tok masra vagytam, es tok mas dolgok erdekeltek mint a korombeli pasikat. Ugyhogy a korkulonbsegbol nem szurnek le sokat agyilag valszeg egy szinten jarnak jelenleg.
márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
84%

Ha már összejöttek, akkor együtt vannak. Azért van az ismerkedési időszak, hogy kiderüljön, hogy bele akarnak-e vágni. Tök mindegy, hogy mennyire "friss" az a kapcsolat, onnantól már egy pár. Én 2 hete vagyok együtt barátnőmmel, most lesz a születásnapja, és egy ékszert vettem neki. Azzal, hogy kimondtuk mindketten, hogy együtt vagyunk, onnantól már igen is úgy kell viselkedni. Ameddig ez nem megy, addig nem kell kimondani, hogy járunk.

Az egy másik kérdés, hogy te meg nem vagy köteles kölcsön adni, és egyébként minimális költekezéssel is lehet nagyon szívhez szóló ajándékokat készíteni.

Az életkorral meg abszolút semmi probléma nincs.

márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ennyire megosztó téma lesz ez, habár a többség szerint én gondolkodom rosszul.


Volt kapcsolatom, 1. Elég is volt egy ideig, nyilván nem szabad 1 rossz élmény miatt elzárkózni, de ha tudnátok a háttérsztorit, megértenétek. Ez nem azt jelenti, hogy irigy vagyok. Miért lennék az? Én annak csak örülök, ha Ő boldog, hisz a testvérem.

márc. 4. 12:32
 44/60 anonim ***** válasza:
77%

Adj kölcsön a húgodnak, és kérd vissza. Ha nem akarsz tőle pénzt elfogadni, mert "költse magára", akkor van egy pofonegyszerű megoldás: elmentek együtt, és a neked visszajáró pénzből vesztek valamit a húgodnak. Így nem a barátjának, hanem végül is a húgodnak veszel ajándékot.


Bár őszintén szólva, szerintem az sem igazán jó, ha a húgod azt tanulja meg, hogy nyugodtan kérhet kölcsön, azt neki nem kell visszaadnia... majd ha mindketten felnőttek lesztek, ezzel csúnyán vissza tud élni. Én bizony általában rokontól is visszakérem a kölcsönt - most nyilván nem mindig, meg nem mindegy az összeg sem, de nem csinálok olyanból rendszert, hogy adok kölcsön (bárkinek), és nem kérem vissza, mert azt már nem kölcsönnek hívják.

márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 babyboom567 ***** válasza:
74%

Nem olvastam végig a kommenteket.

16 éves a húgod.Ehhez semmi emberismeret nem kell, hogy tudjuk,hogy egy tiniszerelem nem fog örökké tartani.Ettől még szükséges tanulópénz/helyzet a HÚGODNAK.Az Ő élete csalódásaitól/döntéseitől nem védheted meg, ez az ő élete.Mert ezek szükségesek,hogy a felnőtt életben sikeres legyen.

Adjál neki pénzt,és KÉRD vissza.(aztán vegyél NEKI/fizess ki valamit a tudta nélkül,hogy a te lelkiismereted is tiszta maradjon).

Pl a felnőtt életben is vissza kell adni a kölcsönt,a bankot pl frankón nem érdekli,és nem fog megsajnálni,mikor fizetni kell a részletet.

márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, akkor végül adsz neki kölcsön vagy nem?
márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 babyboom567 ***** válasza:
79%

Jah, és kezdj el magadon dolgozni, hogy igenis a húgod felnő, tudod kell NEKED is ELFOGADNI bármit tőle.(pl a kölcsönt visszakérni)

Itt az egésznek nincs köze az új pasihoz, a pénzhez,az ajándékhoz, ez kizárólag a te "kínlódásod",mert nem tudod(vagy nem akarod) feldolgozni,megérteni,hogy a húgod felnő,már nincs "kiszolgáltatva"neked,lesznek saját döntései(a rossz döntései is szükségesek),és nem fogja mindig azt csinálni amit mondasz.

És ez nem bántás, ez az élet.Enged felnőni a húgod,és engedd hibázni,hogy felnőttként jó élete legyen.

márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

#45,48

Köszönöm, lehet, hogy itt tényleg nem is a barátja a gond, hanem, hogy kezd felnőni és nem tudom ezt belátni.


Mindenképpen változtatok a hozzáállásomon, köszönöm mindenkinek a válaszokat!

márc. 4. 13:14
 49/60 anonim ***** válasza:
18%

Egy 16 éves csitri, akinek nincs saját keresete sem, mi a fenének akar 10+ezres ajándékot venni az éppen aktuális pasijának? Én még felnőttként sem vennék egy friss kapcsolatban ilyen értékben. Vegyen neki egy desszertet azt annyi.

És igazad van, ebben a korban még sok ez a korkülönbség.

márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim válasza:
36%

Hát azért, mert friss a kapcsolat te nem veszel a párodnak semmit szülinapjára? Pont így esett hogy összejöttek rá 2 hónapra meg szülinapja ennyi.


Van egy olyan hozzá állasod ami miatt inkább nincs kapcsolatod, mintsem mert neked nem kell ..


Az baj h 10-15 ezerért ajándékot akar venni, de az nem baj, hogy kb 14 éves kora óta kúratja magát?



Lőjj be egy órabért pl.1000 ft/ óra aztán lehet megdolgoztatni. Kocsi mosás, bevásárlás, ruha hajtogatás dolgozzon meg a pénzért.

márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!