Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok most a szemét? Ti...

Én vagyok most a szemét? Ti költenétek egy friss kapcsolatra, ha ahhoz semmi közötök?

Figyelt kérdés

A húgomról és barátjáról van szó.


A húgom 16, a barátja 22 éves. Erről is van egy véleményem, de ezt később.


A húgomnak volt egy barátja, ami viszonylag sok ideig tartott (1 év kb.), de végül megcsalták (az előző barátja is 20-21 éves volt), ez volt kb. 2 hónapja.


Azóta a húgom ismét összeszedett valakit (nem tudok szebben fogalmazni.. Aki 2 hónap alatt összejön valakivel egy 1 éves kapcsolat után (végződött az bárhogyan..) az sem a legszebb dolog), aki ránézésre ugyanaz, mint az előző barátja volt. Tudom, ne ítéljünk első ránézésre senkit, de szó szerint, szerintem még a magasságuk is egyezik, az egész stílus, minden, még az autójuk is.


1 hét múlva lesz a születésnapja ennek a fiúnak, a húgom pedig ajándékot szeretne neki venni, de mivel nincs keresete, így pénze sincs, ezért tőlem kér kölcsön.


Habár nem nagy összeg (10-15 ezer forint), én akkor sem szívesen adok neki. Mármint, neki bármikor adok, de a barátjára nem fogok egy forintot se költeni. És igen, kölcsön, tehát visszaadná, (ösztöndíjat kap majd) de én meg nem fogok elvenni tőle pénzt, azt költse magára. Tehát így mivel nem fogok elvenni tőle pénzt, így én venném a barátjának az ajándékot.


Általában jó emberismerő vagyok, és ennek is az lesz a vége, mint az előző barátjával. Ott is megmondtam mi lesz, és igazam is volt.

Elég csak arra gondolni, hogy a húgom 16, a barátja meg 22 éves.

Na nekem eszembe nem jutna 20 évesen sem egy 16 éves lánnyal kikezdeni. Nem azért, mert sok a 4-6 év korkülönbség, de ebben a korban sok. Nekem már itt megbukott a barátja. Lehet velem vitatkozni, de, aki 22 évesen 16 éves lánnyal kezd ki, az mindent elmond róla. Az előző barátja meg 20 évesen kezdett ki a húgommal, aki 14 éves volt.. Nem tudom, lehet én vagyok ilyen fura beállítottságú, de ez undorító dolog.


Nem tudom mi ez a "nagy" költekezés, de szerintem kb. 1 hónap ismerkedés alatt jöttek össze, még nem is ismerik egymást. Miért nem elég 1-2 közös kép bekereteztetve, mellé valami csoki, és kész.. Nővérem ugyanezt csinálta, csak Ő 40 ezer forint értékben költött egy friss kapcsolatra (és közel sem keresett akkor jól), aminek szintén az lett a vége, hogy 3 hónap után szakítottak. Azóta is bánja.


Így meg nyilván én leszek a rossz ember, mert nem segítem ki a húgomat, tuti haragudni fog, de nem tudok mit csinálni ezzel..


Mit gondoltok erről?



márc. 4. 08:09
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
31%

Őszintén sajnálom a húgodat, amiért ilyen megkeseredett, mindenről szar véleménnyel lévő testvére van.


Nekem nem is kéne tőled semmi, mert minden mondatodból ordít a lenézés a húgod felé, meg az okodkodás.


Remélem, tudod, hogy a hozzád hasonló embereket nem igazán szereti a többség?

márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk látszik, hogy te életedben nem voltál szerelmes.


Ezt anélkül is tudtuk, hogy leírtad volna ;)

márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
72%

Én nem adnék, ekkora összeg igenis komoly egy keresettel nem rendelkező 16 éves kis csitrinek. Bocs, de ez abból is látszik, hogy lazán van képe ennyit kérni, mert majd úgyis visszaadja. Miből? Ha dolgozni akar, keresse meg ő a pasija ajándékára valót, egyből rájön, hogy tenni kell ezért a pénzért.

Tanulja meg, hogy addig nyújtózkodunk, amíg a takarónk ér és nem ajándékra kéregetünk kölcsön. Pláne nem a tesónkat lejmoljuk, vajon miért nem a szüleinek szól?

Amúgy nem, én sem tartom normálisnak, hogy egy 4 éve nagykorú 22 éves egy 16 éves gimis kislánnyal jöjjön össze. Lehet lepontozni, tudom, itt a gyakorin minden tinilányka kiqúrtul érett és holmi korabelire rá se néz, mert ő TUDJA tök ismeretlenül is, hogy egy sem érhet fel Őméltósága hatalmas érettségéhez. Amúgy miről szoktak beszélgetni, hogy milyen nehéz volt a matekházi meg hogy a Petiék lebuktak az ofő előtt, hogy cigiztek a mosdóban? 😂

márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
64%

Írja is a kérdező, hogy ösztöndíjat kap a lány, csak még nem érkezett meg. Ennyi a történet. Szemmel láthatóan föl sem merül a kérdezőben, hogy a húga nem tudja majd megadni, vagy elsunnyogná, ez is lejön az írásból. Az meg hogy nem a szülőktől kér, anno mi is inkább egymástól kértünk kölcsön, ha tudtuk, hogy a másiknak éppen van félretett pénze, hacsak nem tanulmányokkal kapcsolatos dologról volt szó. Magától értetődő volt, hogy a szülőknek van anyagi gondja elég, nekünk gyerekeknek meg nincs.

“ Amúgy miről szoktak beszélgetni, hogy milyen nehéz volt a matekházi meg hogy a Petiék lebuktak az ofő előtt, hogy cigiztek a mosdóban?”

Mi annak idején elsősorban a közös hobbinkról, a táncról beszélgettünk, eleve az egyesület hozott össze minket. De minket alapból érdekelt a másik élete, örültünk a másik sikereinek, drukkoltunk egymásnak, ha valami megmérettetés volt várható, szívesen meghallgattuk egymás gondjait, ha volt ötlet a megoldásra, azt megosztottuk a másikkal, ha nem, maradt a vigasztalás. Szerintem ez szimplán empátia kérdése, de lehet bennünk volt a hiba.

Nem tagadom, ehhez persze kellett az, hogy én jóval érettebb voltam a koromnál, őneki meg hivatásos katonaként mindent a s.gge alá tolt a hadsereg, így gyakorlatilag nem nagyon kellett felnőnie. Volt is belőle elég gondja, miután leszerelt.

Az igazság az, hogy kölcsönösen iszonyat sokat köszönhetünk egymásnak, és bár nyilván szétmentünk egy idő után, a mai napig megmaradtunk barátok, több mint 20 éve.

Szóval nem, nem csak sz.rul sülhet el egy ilyen kapcsolat.

márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
42%
Ja, el ne felejtsem, köztünk anno nem 6, hanem majdnem 9 év volt a korkülönbség, én pedig pont annyi idős voltam, mint a kérdező húga. ;)
márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyet értek veled mindennel!


Off:

A véleményed meg lehet. (Ugyanaz a véleményünk) De remélem ezt nem egészen ilyen formában szoktad elé tárni.


Szerintem ez esetben két opció van:

1,

Adsz neki 5e Ft-ot. Abból lehet szép, kreatív ajándékot adni. Ha igazán szeretik egymást nincs jelentősége az ajándék árának. Vagy ha inteligensek, akkor sem. (34 vagyok, de én sem.költenék valaki ajándékára ennyit ha még csak pár hónapja ismerem.)


2,

Odaadod neki amennyit kér, de elfogadod amikor vissza fizeti.

Tudom, nem támogatod a dolgot és nem szeretnéd hogy ráfázzon. De vannak emberek, akiknek sajnos meg kell fizetniük ezeket a tanuló pénzeket.

márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
0%

55-ös

Brigi, te vagy az?

márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
Nem, fogalmam sincs kiről beszélsz…
márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
43%

15évessen jöttem össze az akkor 19éves jelenlegi férjemmel és gyerekeim apjával. És ennek már lassan 13éve. Szóval a korkülönbség nem számit jelen esetben szerintem.

Az hogy te nem szívesen költesz a fiúra azt teljesen megértem én sem tenném szívessen de ha megtehetem adnék a testvéremnek.

márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:

#50

Bármennyire hihetetlen, az utóbbi 2 évben senkivel sem ismerkedtem, így kicsit nehéz kapcsolatot találni, bár a mai világban bármi lehetséges.

Nem fogok magyarázkodni

Lehetne kapcsolatom, de nem szeretnék, mi ebben a hihetetlen? :D Hamarabb elmegyek edzeni, mint a barátnőmhöz mennék. Amíg ilyen mentalitásom van, teljesen felesleges.


#51

Az, hogy ki szeret, és ki nem, nem nagyon érdekel. Saját magamnak akarok megfelelni és pont nem érdekel, hogy xy ember mit gondol rólam. Nem is ismertek, de 1 szituációból leszűrtétek, hogy szar ember vagyok. Szerencsére itt gyakorin mindenki minden szituációban teljesen korrekt és mindig olyan döntést hoztok, ami mindenkinek tökéletesen megfelel. Tőletek kellene tanulnom:)


#54

Ha nem adja meg, az sem zavarna, nem 10e forint fog földhöz vágni..

Az előző kapcsolata szarul sült el, azóta is "zaklatja".


#59

Igen, millióból 1 ilyen van szerintem, gratulálok innen is.

márc. 6. 07:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!