Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok most a szemét? Ti...

Én vagyok most a szemét? Ti költenétek egy friss kapcsolatra, ha ahhoz semmi közötök?

Figyelt kérdés

A húgomról és barátjáról van szó.


A húgom 16, a barátja 22 éves. Erről is van egy véleményem, de ezt később.


A húgomnak volt egy barátja, ami viszonylag sok ideig tartott (1 év kb.), de végül megcsalták (az előző barátja is 20-21 éves volt), ez volt kb. 2 hónapja.


Azóta a húgom ismét összeszedett valakit (nem tudok szebben fogalmazni.. Aki 2 hónap alatt összejön valakivel egy 1 éves kapcsolat után (végződött az bárhogyan..) az sem a legszebb dolog), aki ránézésre ugyanaz, mint az előző barátja volt. Tudom, ne ítéljünk első ránézésre senkit, de szó szerint, szerintem még a magasságuk is egyezik, az egész stílus, minden, még az autójuk is.


1 hét múlva lesz a születésnapja ennek a fiúnak, a húgom pedig ajándékot szeretne neki venni, de mivel nincs keresete, így pénze sincs, ezért tőlem kér kölcsön.


Habár nem nagy összeg (10-15 ezer forint), én akkor sem szívesen adok neki. Mármint, neki bármikor adok, de a barátjára nem fogok egy forintot se költeni. És igen, kölcsön, tehát visszaadná, (ösztöndíjat kap majd) de én meg nem fogok elvenni tőle pénzt, azt költse magára. Tehát így mivel nem fogok elvenni tőle pénzt, így én venném a barátjának az ajándékot.


Általában jó emberismerő vagyok, és ennek is az lesz a vége, mint az előző barátjával. Ott is megmondtam mi lesz, és igazam is volt.

Elég csak arra gondolni, hogy a húgom 16, a barátja meg 22 éves.

Na nekem eszembe nem jutna 20 évesen sem egy 16 éves lánnyal kikezdeni. Nem azért, mert sok a 4-6 év korkülönbség, de ebben a korban sok. Nekem már itt megbukott a barátja. Lehet velem vitatkozni, de, aki 22 évesen 16 éves lánnyal kezd ki, az mindent elmond róla. Az előző barátja meg 20 évesen kezdett ki a húgommal, aki 14 éves volt.. Nem tudom, lehet én vagyok ilyen fura beállítottságú, de ez undorító dolog.


Nem tudom mi ez a "nagy" költekezés, de szerintem kb. 1 hónap ismerkedés alatt jöttek össze, még nem is ismerik egymást. Miért nem elég 1-2 közös kép bekereteztetve, mellé valami csoki, és kész.. Nővérem ugyanezt csinálta, csak Ő 40 ezer forint értékben költött egy friss kapcsolatra (és közel sem keresett akkor jól), aminek szintén az lett a vége, hogy 3 hónap után szakítottak. Azóta is bánja.


Így meg nyilván én leszek a rossz ember, mert nem segítem ki a húgomat, tuti haragudni fog, de nem tudok mit csinálni ezzel..


Mit gondoltok erről?



márc. 4. 08:09
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:

#28

Szüleim is ellenezték, de sokat nem tudtak ellene tenni. Megtiltani ezt nem lehet. Titokban találkoznak és meg van oldva.

márc. 4. 11:09
 32/60 anonim ***** válasza:
75%
Nagy a korkülönbség az tény, de az előző kapcsolata is komoly volt (1 év), nem egyéjszakásokba ugrik bele, meggondolatlanul. Kölcsönről beszélünk, tehát a pénzedet visszakapod, így az teljesen mindegy, mire költi el a húgod, beleszólásod nincs. Belőled meg ne haragudj, de süt az irigység és a rosszindulat. Nem a húgodon kéne levezetned, ha neked még képben sincs senki, nemhogy komoly kapcsolat. Ezt márcsak azért is írom, mert korodbeliekkel jön össze, ami biztos zavar téged, neked meg nem sikerül. Mégvalami, 1 éves kapcsolat után 2 hónappal összejönni valaki mással, teljesen rendben van. Nem kell évekig gyászolni a kapcsolatot.
márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
78%
Adnék kölcsön. A többi az ő baja.
márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem túldramatizálod az egészet. Úgy teszel, mintha örökre szóló kapcsolatra kellene törekednie a 16 éves húgodnak, holott ez pont az a kor, amikor próbálkoznak, tapasztalatokat szereznek. Szerintem ez egy nagyon fontos, és hasznos időszak, pont most tapasztalja ki, hogy mit is vár el egy igazán komoly kapcsolattól, így jobbak az esélyek, hogy nem megy férjhez és szül gyereket az első szimpi arcnak, aki szembejön majd 25-26 évesen. By the way, ez ugyanúgy vonatkozik a 22 éves srácra is. By the way 2, nem bántásból, de valószínűleg pontosan nem azért nem érted ezt, mert nem volt még kapcsolatod. Van egy elképzelésed, hogy hogyan kellene az ilyesminek kinézni, de tényleges tapasztalatod nincs.

Ami a 16 vs 22 évet illeti, szintén túldramatizálod. Manapság a kamaszok biológiailag hamarabb érnek, ugyanakkor a hosszas tanulmányok miatt erősen kitolódik a valódi felnőtté válás a 30 felé. Következésképp hasonló életszakaszban vannak. Ha esetleg még van valami hasonló érdeklődési kör/hobbi, akkor triplán nincs ebben semmi meglepő. Persze ha a srác már nem tanul, hanem napi 10 órában építi a vállalkozását, és már kigazdálkodott magának lakást, autót, stb…, akkor más a helyzet, de ezt erősen kétlem. A 14 vs 20 már neccesebb, de a 16 vs 22 az esetek többségében elég hasonló életszakasz, hasonló problémákkal, hasonló elvárásokkal.

Ami a pénzösszeget illeti, legyünk őszinték, a mai világban 10-15000 forint nem egy nagy durranás, hacsak nem tényleg csak valami szelet csoki/pár szál virág kombóban gondolkozunk. Őszintén szólva én sem szívesen ajándékozok kizárólag múlandó dolgot, főleg nem egy számomra fontos személy születésnapjára.

Persze te pénzed, te döntöd el végső soron, hogy mit csinálsz vele, főleg, ha nem is áll szándékodban visszakérni (bár ebbe a húgod helyében nem mennék bele, pontosan azért, mert milyen már, hogy a bátyám veszi az ajándékot a pasimnak), de én nem akadékoskodnék. És igen, a húgod helyében eléggé zokon venném, ha a bátyám ilyen szinten erkölcscsőszködne felettem. Nem az apja vagy, hanem a bátyja. Apropó, a szüleitek hol vannak a sztoriban? Őket nem zavarja a húgod szerelmi élete? Ebben az esetben triplán visszavennék magamból a helyedben.


Amúgy 39 vagyok, mielőtt jönne a szokásos “ide csak tinik írnak” lózung…

márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
74%

33-as vagyok. A másik nem kéne belepfzni az életébe, majd tanul belőle és lehet nincs is igazad most. Elmondod egyszer a véleményed és ennyi.

Te írod nem adsz neki kölcsön! Akkor mi a kérdés?

márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
59%
10-15 e ft az semmi, adjal neki !
márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
19%
Ez a pénz nem sok, szerintem add oda neki. (Legközelebb meg nem adsz majd, és akkor hivatkozhatsz erre.)
márc. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
69%
Biztos, hogy nem.
márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy érdekes értékrended van, az ajándék nem befektetés, hogy mérlegelni kellene, hogy megéri-e adni. Soha nem bántam utólag, ha adtam valakinek ajándékot, akkor sem, ha utána csalódtam az illetőben. Amikor adtam, szerettem az illetőt, belső késztetés volt örömöt okozni az neki, és az ő öröme nekem is örömöt okozott, így “megérte”. Nem 2 hetes full-panziós nyaralásra akarja vinni a Kanári-szigetekre, hanem egy teljesen reális összeget akar rá költeni.
márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
68%
Nem szemét, hanem végtelenül korlátolt vagy.
márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!