Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az alig 14 éves kisöcsém...

Az alig 14 éves kisöcsém bevallotta hogy meleg. A szüleim teljesen kiakadtak, anyukám már lenyugodott, de apám az nem is néz rá azóta. Nem bántja de nem néz rá sem. El kéne neki mondanom, hogy én meg bi vagyok? Csak titkolom?

Figyelt kérdés

Igazából anyukámnak mondta el, anyum meg megbeszélte apámmal, az meg kiakadt, és össze vissza kiabálta a b**ziságokat már a szomszéd is tudja a tesómról... ő a kedvenc, cuki kisöcsém... na jó az egyetlen kisöcsém... én már sejtettem róla, de sosem hoztam ezt fel. tudom hogy igaz mert láttam egyszer egy fiúval csókolózni, de csak azt mondta hogy kipróbálta... szerintetek el kéne neki mondanom hogy én meg biszex vagyok, aki fiúkba szeret bele, de lányokkal szexel, mert nem akarom hogy bajba kerüljek? csak hogy ne legyen egyedül. csak nem tudom helyes e ezt elmondani neki nem befolyásolja e, vagy még ott van hogy nehogy elmondja apámnak mert az felakasztja magát...


jah és amúgy azt mondja öcsém hogy netről ismer egy 14 éves fiút, akibe beleszeretett és találkozni akar vele. segítsek neki ebben?


16f



2013. júl. 7. 13:52
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
60%

Ha fiúkba vagy szerelmes, de lányokkal dugsz az nem azt jelenti, hogy biszex vagy. A biszexek mind a két nemhez vonzódnak, de te tudod. Igen nemző képes vagy, DE 16 évesen még inkább a fiú kategóriában vagy, mint a férfiban. Hogy mért? Mert a legtöbb fiúnál (legjobb tudásom szerint) 13-14 éves korban indul meg a nemi érés és 20-21 éves korra zárul le. Ezek tények, ha nem hiszed guglizz utána.

Az öcséd még válthat, de nem hinném, hogy fog, a csók miatt. Beszélj vele, mondd el, hogy te bi (?) vagy, megérted, és nagyon szereted. Mond meg neki, hogy ezt a témát most jegelni kell a szülők elött, mert számukra ez most túl sok lenne. Ti olvassatok sokat a témába és beszélgessetek róla. Apádnak mond azt, hogy ez még simán változhat, nem kell annyira komolyan venni, had nyugodjon meg szegény (akkor is, ha már szinte tuti, hogy a tesód meleg), hátha egy picit megenyhül. Ha nagyon nem akar vissza jönni a családi összhang, akkor pchiologus.

Sok sikert.

2013. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el az öcsédnek de ígérje meg, hogy még nem mondja el a szüleiteknek. Egyébként meg segíts neki világosítsd fel és segíts a találkozó megszervezésében is esetleg el is kísérheted és távolról figyelheted h nem-e valami 50 éves perverz nyomul az öcsédre.

Amúgy még az is elképzelhető hogy ő is tud neked segíteni, vagyis kicsit bátorságot önteni beléd, hogy fiúkkal is merj ismerkedni. Sok sikert nektek remélem elrendeződnek otthon a dolgok!

2013. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim válasza:
97%

Kedves 20-as, és nagyon sokan mások (nem fel tétlenül innen, de nem baj, ha olvassátok).

Mindenki olyan okosnak akar tűnni, és szakszavakkal dobálózni. Nagyon idegesít már, hogy tucatjára kell hülyeségeket olvasnom, idézem:


"1. A szexuális orientáció valóban rögzül már gyerekkorban, de a szexuális identitás életünk végéig változhat. Kilengéseket mutathat, elindulhat egyik vagy másik irányba, majd vehet 180 fokos fordulatot is. "


Szexuális orientáció: A szexuális irányultság (szexuális orientáció, nemi irányultság, szexuális beállítottság) dönti el, hogy az egyén társkereső aktivitása döntően milyen partnerre (elsősorban, hogy melyik nem képviselőire) irányul.


Szexuális/nemi identitás: A nemi identitás zavarát a másik nemhez való tartozás óhaja, vagy az a tévhit jelenti, hogy valaki a nemi hovatartozással össze nem illő test "csapdájába" esett.


Kérlek titeket, hogy ha már szakszavakkal dobálóztok, tegyétek helyesen!

Köszi! :)


(és kérdező, bocsi hogy offoltam :D)

2013. júl. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

kedves utolsó: te a nemi identitás zavaráról írsz nemi identitás definíciója alatt, erről nem írt senki.

nemi identitás nemi hivatartozást jelent, nincs ebben semmi bonyolult. szakirodalmi információkra hivatkozott a 20-as, ami annyit jelent-de nyilván tudod, mivel a szakszavakkal is tisztában vagy-hogy doktorált illetve magasabb fokozatot szerzett társadalomtudományokkal foglalkozó személy vizsgálata alapján végzett eredményre utaló tudományos cikkek, írások. Meg lehet őket cáfolni, de reprezentatív minta alapján vezetett vizsgálat özelebb állhat a valósághoz mint néhány személy tapasztalata. Pszichológiai szakirodalomban is lehet találni olyan írásokat, amely a homoszexualitás nemi identitás zavarnak titulálja. Más tény, hogy manapság elfogadóbbá tette a társadalom. Hogy milyen hatással lesz ez a publikus homoszexualitás, arra vonatkozóan szívesen hallanék fejtegetéseket. A homoszexuális emberek bár szaporodásra képesek, de nem szaporodnak, lévén, hogy férfiakkal folytatnak szexuális kapcsolatot. Ez evolúciosan tekinthető egyfajta természetes szelekciónak is, hiszen ezen az ágon-jobb esetben- nem születnek utódok. Azért jobb esetben, mert azonos nemű szülők gyermekvállalása szintén egy nagyon érdekes téma. A gyermek identifikációja szempontjából.. De a kérdésre válaszolva mit tegyél kérdező: a szüleidet ismerve és a lelkiismeretedre hallgatva tedd a szerinted megfelelő lépést, hiszen ebben a helyzetben te érezheted igazán mit bírnak el a szüleid. jaa és a biszexualitásról valóban sajátos elképzelés született: mert ha azért szexel valaki lányokkal, hogy ne kerüljön bajba, az továbbra is homoszexuálisnak számít :-)

2013. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim válasza:
69%

bocsánat, akkor itt a fogalom:


Nemi identitás

Annak biztos tudata, hogy valaki férfi vagy nő. A nemi identitás gyerekkorban alakul ki. A legtöbb esetben megegyezik a biológiai nemmel. Ha mégsem így történik - tehát ha a nemi identitás ellentétes a biológiai nemmel - annak neve transzszexualitás (ez nem tévesztendő össze a nemi irányultsággal, amely a homo- vagy heteroszexualitásra vonatkozik.)


nem is az volt a bajom, hogy mit írt, hanem hogy keverte a 2 fogalmat, ami számtalanszor tapasztaltam már, és már nagyon irritál.

nem szerettem volna zavarnak titulálni, csupán tisztázni a fogalomkeveredésnek az okát., elnézést, ha félreérthető voltam :)

2013. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
95%

A heterô kamaszoknak, miért nem mondogatjátok, hogy ez még nem végleges, simán változhat? A gyerekeknek egész kiskoruktól azt tolják az agyába, hogy az ellenkezõ nemhez kell vonzódnia, ha nem így érez, akkor baj van vele. Ha valaki eljut oda, hogy lemeri írni, a saját neméhez vonzódik, ahhoz nagy bátorság kell ebben az országban. Sokszor évekig küzd magával, mire képes rá. Tehát alaposan meggondolja, és rengeteg bátorságot gyûjt. Erre jönnek az emberek, és ki agresszíven, ki megértõ mázasan vissza akarja terelni az általuk helyesnek tartott mederbe. Vagy legalábbis elbizonytalanítani igyekeznek. Ha valakinek gõze sincs valamirõl, ne csináljon úgy, mintha szakértõ lenne. Ha meg beleavatkozik mások életébe kéretlenül, ne csodálkozzon, ha leállítják. El kéne olvasni újra a kérdést. Mindössze annyit kérdezett, megossza-e az öccsével, hogy õ is vonzódik a fiúkhoz. Nem kérte ki a véleményünket az orientációjával kapcsolatban. Lehet, hogy 16 évesen nem kéne itt senkit lehülyéznie. De egyszer kipróbálhatnák a heterók is, milyen az, ha folyatosan azzal zaklatják, õket, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az ellenkezõ nemhez vonzódnak.

Kedves kérdezõ a egyebekben a 33. válaszolóval értek egyet.

2013. júl. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbújhatsz mindenkinek, öcsédnek is jobb lesz, mert nem lesz egyedül, szüleid meg így egyszerre dolgoznak fel majd kettőtöket és nem kell kétszer végigjárni a dolgot. Amúgy azt mondod hogy biszex vagy, azaz "fiúkba szeretsz de lányokkal dugsz nehogy bajba kerülj". Ezt szerintem melegnek hívják, aki nem vállalja azt még, de mindegy végül is. Majd írj hogy mik lettek otthon a fejlemények. 22 f (meleg)
2013. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim válasza:
17%
Hát ha ott tartasz, hogy a neten közzéteszed, ahol aztán tényleg mindenki láthatja, akkor a saját családodnak nyugodtan elmondhatod.
2013. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim válasza:
88%

"Nem meleg. A kávé meleg,a napsütés meleg, az anyai ölelés meleg. A férfi, aki férfiakat szeret, az nem meleg, hanem homoszexuális. Nem kéne kisajátítani, kétértelművé és szexuális felhangúvá tenni egy mindennapi, közhasználatú szót."

Pár dolog:

1. Ez a szöveg nem hiteles. Még senkit nem hallottam az ellen tiltakozni, hogy a természetvédőket zöldeknek nevezik, pedig a zöld is egy szép magyar szó, és szép szín, ne sajátítsák már ki! Ez nem arról szól, hogy lett egy újabb többértelmű szavunk pár száz vagy ezer másik mellett, hanem hogy mennyire utáljuk azokat, akik használni akarják.

2. A "meleg" szót nem az érintettek kezdték használni, hanem rájuk kezdték mondani a hatvanas években, nem éppen dicsérő célzattal. Kicsit vicces dolog rajtuk számonkérni, hogy átvették.

3. Nem olyan régen megrongálták a sírját annak az embernek, aki a "homoszexuális" szót kitalálta. Döntsük már el, hogy mit akarunk!

4. Nem használom a "homoszexuális" szót, mert hosszú. Maradok a melegnél.


40F (nős, 2 gyerekes, nem meleg)

2013. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
2013. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!