Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Véletlenül megtudtam, hogy a...

Véletlenül megtudtam, hogy a sógornőmnek volt egy abortusza, amiről a bátyám nem tud. Ti elmondanátok neki?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 09:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/123 A kérdező kommentje:
Igen, RÁM nem tartozik. De a bátyámra eléggé.
2014. ápr. 30. 10:30
 22/123 anonim ***** válasza:
94%
Te is gerinctelen leszel, ha egyből mész "árulkodni". 1. Tényleg nincs közöd hozzá. Sógornőd se szól bele gondolom a ti életetekbe. 2. Ha annyira zavar maximum a sógornőddel beszélgess el és először én megkérdezném, hogy miért tette stb. Lehet az anyuka kavart valamit és csak feleslegesen kavarnál be nekik. Nálunk pl. volt olyan a a családba hogy azt adta elő xy hogy jóindulatú daganata van amit műteni kell, közbe abortusz volt csak nem akarta elmondani a családnak. Lehet itt is valami félreértés van és előbb tisztáznám sógornőmmel. Nem szép dolog az abortusz nyilván, de attól ne lesz jobb semmivel hogy a férjének/tesódnak fájdalmat okoz/ol.
2014. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/123 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem, miért foglalkoznak emberek mások magánéletével a sajátjuk helyett. Ez vonatkozik a sógornő anyjára is. Mellesleg a nagyon vallásos férj belegondolhatna, hogy van olyan nő, aki akkor szeretne gyereket, amikor fizikailag mellette van a párja, mert a terhesség-csecsemőgondozás nem sétagalopp még családi segítség mellett sem. Az ilyen sz.rkeverő "család" mellett minek az embernek ellenség.
2014. ápr. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/123 anonim ***** válasza:
91%
Én nem mondanám el! Semmi közöm hozzá!
2014. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/123 anonim ***** válasza:
94%

Hú 23-as értem én mit akarsz de ez a Te véred és a többi eléggé sarkítás nem gondolod? Én úgy gondolom mindenki a saját dolgával foglalkozzon, van ott is elég dolog amin lehet javítgatni. Én meg akkor azt mondom a kedves 23-as gondolkodásmódjával élve, hogy az élet igazságos ha úgy van megkapja majd úgyis a sorstól a büntetést, nem kell ebbe beleavatkozni külső embereknek.


Na meg ha ennyire vallásos a bátyád vagy esetleg te is akkor gondolkozz el azon a mondáson, hogy Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Sajnos elég sok rosszindulatot vélek felfedezni benned. Nem légy igazságosztó.


"Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni! Ne ítéljetek el senkit, és benneteket sem fognak elmarasztal-ni! Bocsássatok meg, és bocsánatot fogtok nyerni!” (Luk-ács 6,37)


"Mondom Én azoknak, akiket ez illet, senki fölött ítéletet ne mondjatok. Akik bírónak tolják fel magukat, azok felett bírák ítélkeznek... "

2014. ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/123 anonim ***** válasza:
7%

Nehogy már a kérdező legyen a hibás más tetteiért.

Haláli őszinte házasság az,ahol a feleség ilyenre képes.Ha az én bátyámmal tette volna ezt valaki,már rögtön rohantam volna elmondani és ugyanúgy elvártam volna bárkitől,hogy tudassa velem,ha így átvernek.Ha a nőnek volt gerince félig más gyerekéről egyedül rendelkezni és eltitkolni,akkor most legyen gerince vállalni a felelőséget.

Ha nem közeli rokonomról volna szó,akkor hallgatnák,de így nem.

2014. ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/123 A kérdező kommentje:

Érdekes egyébként, ha egy nő meg akarja tartani a gyereket a férfi akarata ellenére az gerinctelen, undorító stb; de ha elveteti, az rendben van. Elég szomorú.


Köszönöm a válaszokat, át fogom gondolni. Hajlok rá, hogy a sógornőmmel beszéljek először.

2014. ápr. 30. 10:47
 28/123 anonim ***** válasza:
96%

Tudod azt is, hogy miert volt az abortusz?

Esetleg beteg volt a magzat? Nem gondolod, hogy ez egy tul intim resze a hazassaguknak, amibe nincs jogod beleszolni?


Esetleg a sogornodnek mondd el, hogy megtudtad. Megdobbentoen oszinte lehet a beszelgetes.


De hidd el, nem jo dolog minden leben kanalnak lenni. A batyad hazassagaban is bajt okoznal, a csalad is ferde szemmel nezne rad.


Ez nem a te titkod, nem a te eleted, nem a te dontesed.


Tiszteld masok maganeletet, de ne akarj istenkent beleavatkozni.

2014. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/123 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező: Te vallásos vagy? Mert írtad a bátyád az. te is az vagy??

Ha igen, akkor gondolom neked nem új az amit a ma 10:43-as leírt.

Ha vallásos vagy, akkor kövesd azt ami le van írva.

Röviden: Ne avatkozz más életébe, és a béke megmarad.

2014. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/123 anonim ***** válasza:
92%
Ehhez semmi közöd, lehet a bátyád is tudott róla, de nem mondták el senkinek. (érthető módon) Én nem mondanám el, semmi értelme sz..t kavarni, más életébe beleavatkozni. A sógornődnek éppen elég lelki trauma lehetett,nem tudhatod, mi volt a háttérben, ami miatt így döntött.
2014. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!