Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy beszéljem le a hosszú...

Hogy beszéljem le a hosszú hajról az öcsemet?

Figyelt kérdés
Tudom mindenkinek a saját döntése, de csak segíteni szeretnék neki, nem akarom hogy ez miatt soha ne legyen barátnje, meg hogy melegnel nézzék. 15 éves lesz pár hónap múlva, 10 éves kora óta Rocker. Külsőleg nem hord egyébként csak átlagos ruhákat, de a hosszú hajat mindenképp szeretné de nem érti meg, hogy undorító fiún. Van annyi divatos haj de egyik se kell neki. A kedvenc zenekarai(ha számít valamit) pokolgép, ossian, iron maiden, judas priest, tankcsapda. De engem az is idegesít, hogy nem normálisan él, hisz nem ez a divat, ez már nem a 80-as évek. Nem akarom, hogy el..sza az életét.

2016. jan. 17. 07:41
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
93%

Akkor elárulom: rockernek lenni nem divat, hanem életérzés. Plusz egy zenei műfaj szeretete. Rocker vagyok, a lányom is az, a férjem nem, és remekül megvagyunk. :)

Ha valaki a rockot szereti, az életben nem veszed rá, hogy mást hirdessen, ami távol áll tőle! Max felnőtt korban, ha olyan a munkája, visszafogja magát, és csak bulikon van vadabb kinézete, ismerek ilyet.

Miért akarod boldogtalanná tenni? Ugyanis ha valaki nem lehet önmaga, hanem más kedvéért megjátsza magát, az nem a boldogsághoz vezető út.

2016. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
94%

még jó, hogy nem "ért" a mai divathoz, és nem is akarja követni.

a divat csak az olyan beszűkült, stílustalan embereknek való, akik nem tudnának felöltözni anélkül, hogy valaki meg ne mondja mit vegyen fel.


a tesód bontogatja a szárnyait, keresi önmagát, hagyd inkább békén, ne akard birka-módra nevelni, elég ha te olyan vagy...

2016. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
92%

Fogadjunk, hogy tini lány vagy!


Nagyjából semmi közöd az életéhez és ehhez szokj hozzá. Finoman terelgetheted, de ha komolyabban akarsz beavatkozni, akkor készülj fel rá, hogy meg fog utálni.

2016. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
91%
Szegény öcséd komolyan... sajnálom, hogy a testvére nem képes nyugton hagyni. Esélyes, hogy több egyénisége van mint neked kérdező. Legalább nem követi a divatot és áll be majmok módjára a sorba, hanem azt teszi ami tetszik neki.
2016. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga. Ha neki tetszik, akkor nincs baj. Nem értem, mi a bajod vele. Nem te hordod. Attól, hogy hosszú haja van, nem lesz meleg. A baj inkább nálad van, hogy be akarod skatulyázni, rá akarod erőltetni azt, ami neked jó. Szóval hagyd békén az öcsédet és ne nyomd el.
2016. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

A haja miatt nem szarja el az életét...

Amúgy barátnője is lesz, mert nekem például a hosszú hajúak jönnek be és az egyik barátnőmnek is...

Szerintem, ha neki ez tetszik, akkor viselje így, éljen így.

2016. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

Én nem beszélném le semmiképp. Nekem is hosszú hajam volt 80'-as évek végén, 90'-es évek elején, ráadásul egy alföldi faluban, ahol nem volt ez szokás. Attól, hogy Te undorítónak tartod, nem biztos, hogy mindenki így vélekedik, és a többség nem is ez alapján ítél. Nekem semmilyen hátrányom nem volt belőle, sok ismerősöm, barátom volt, és imádtak a csajok is.

Amúgy majd megkomolyodik 20-22 éves kora körül, és szinte biztos levágatja, de addig hagy legyen olyan, amilyen akar lenni.

Szerintem a söprűfejnél bármi jobb lehet, úgyhogy azért imádkozz, hogy olyan ne akarjon lenni. 😉

2016. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 éves korom óta hosszú a haja, eleinte amikor még hátul nem bírtam összefogni kaptam hideget, meleget de nem érdekelt. Azóta engem mindenki így fogadott el én ilyen vagyok. Én is voltam rocker de ma már annyira nem képviselem ezt a stílust. 23 éves létemre még mindig hosszú a hajam, de sokan mondták nekem hogy jól áll. Persze van egy idősebb munkatársnőm aki mindig mondja hogy vágjam le meg minden, de csak poénból, igazából bevallotta nekem hogy tetszik neki és irigységből mondja ezt mindig. Nekem dús hajam van enyhén hullámos Egyébként vannak lányok akiknek bejön a hosszú haj egy pasin, vannak akik utálják csak mert sokunkat úgy nevelték hogy a lánynak igen is legyen hosszú haja, a fiúnk igen is rövid haja legyen. Én barátnőmnek sosem jöttek be a hosszú hajú pasik ezt meg is mondta nekem, de elfogadott ilyennek amilyen vagyok, sőt amikor tavaly említettem neki hogy levágatom a kedvéért akkor közölte velem hogy ezért le ne merjem vágatni. Sőt a barátnőmnek már tetszik a hosszú hajam mondja is hogy furcsa de neki iszonyatosan bejövök így, részben azért is mert ha levágatnám 5-10 centisre elég pocsékul állna a hullámok miatt. Ha 5 centinél rövidebbre vágatnám le akkor nagy golyó fejem lenne. Így maradt a hosszú haj. lehet egyszer lefogom vágatni mert tele lesz majd vele a hócipőm, mert néha vannak napok amikor szívem szerint levágnám azonnal főleg ha iszonyat meleg van és úgy dolgozok, de akkor a fejem fázna is meg ugye a megszokás hogy hosszú a hajam főleg hogy már évek óta ilyen hajam van ez is hiányozna meg főleg hogy én azóta iszonyat sokat fogytam így már rám se ismernének.
2016. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
90%

Tudom, hogy számodra ez szörnyen hangzik, de sok olyan ember van, akit NEM érdekel a divat, mert van saját stílusa és nem birka! A párom és én is a rockot szeretjük és neki is hosszú haja van, amit imádok! Nekem például mindig is a hosszú hajú fiúk jöttek be és CSAK hosszú hajú barátom volt.

Bármilyen hihetetlen a rock egyikünk életét sem sz.rta el, mindkettőnknek van jó munkája és boldogok vagyunk. 28N

2016. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanmar inkabb hordjon divatos ecsetfrizurat amit a bolondoknak talatak ki,hogy oldalt ne tepkedjek a hajukat? Vagy mit? Te csak hagyd beken ha erőltetni fogod akkor csak azert sem fogja levagni, amugy meg 20 eves kora körül ugyis megszabadul tőle, nekem is hosszu hajam volt de ahogy meloba elkezdett zavarni epitkezes, szerelesek ,akkor levagattam es kesz
2016. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!