Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha kötelező...

Ti mit tennétek, ha kötelező lenne megosztoznotok a testvéreddel azon, amit te vettél magadnak személyes használatra?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem magamnak egyúj gépet a saját megkeresett diákmunkás pénzemből kb 1 hónapja és a testvérem először ki akarta magának sajátítani, amit a szüleim TÁMOGATTAK, utána még nekem kellett kisírnom, hogy legalább közös legyen a SAJÁT GÉPEM, mert nem enged ide a testvérem. Azzal érvelnek, hogy ameddig az internet az övék, addig azt kell elfogadnom, amit ők csinálnak. Aztán amikor megtudták, hogy nem fontos nekem a net, azzal érveltek, hogy amíg az én kenyeremet eszed, addig nincs magántulajdonod. Én 16/f a kicsi 9/l.

2016. aug. 26. 13:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/185 anonim ***** válasza:
100%
Rejtsd el jobban a pénzed vagy ne egy helyre rakd az összeset. Nagyszüleidnél nem lehet esetleg? Bankszámla? Amúgy kapcsolattartásra inkább vegyél egy okostelefont vagy tabletet, később, ha a húgodnak lesz gépe, akkor vegyél a maradék pénzből egy jobb gépet. :\ Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.
2016. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/185 anonim ***** válasza:
100%

Bankkártya...

Csináltatsz és mindig magadnál tartod, a pénzt pedig arra kéred vagy feltöltöd:)

2016. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/185 anonim ***** válasza:
100%

#4 jól mondja +1 :)

Amikor újra odakerülsz:

Először is állíts be jelszót a rendszergazdafióknak, ha csak egy

fiók van, akkor az az.


Csinálj egy új fiókot, válassz nevet neki és ne legyen jelszó.


Tulajdonképl ennyi ez, ha jól emlékszem és windows 7-ed van.


Vagy kapcsold be a vendég fiókot, ha az fent nem megy.


Aztán, routerben tiltsd le azokat az oldalakat, amiket a tesód nézegetni szokott.

A játékait ne töröld le, törölj pár adatfájt mindegyikből.

Vagy ha leírod a meveit a játékoknak, amikkel játszik, írhatok olyan programot, ami a háttérben fut és amikor elindít egy játékot a tesód, akkor leállítja, még mielőtt bármi is történne :D ezt már itthon megcsináltam a tesómmal, sokat játszott a king's bountyvel :D


A gépet ne add el, 1. mert a szüleid valószínűleg rátennék a mancsukat a pénzre, 2. hasznát veszed még sokat az biztos.


Nem értem, hogy létezhetnek ilyen szülők... ez a kivételezés, de miért kivételeznek a tesóddal? Komilyan, 9 évesen mit tud csinálni? Én is csak kb 12 évesn kezdtem rendesen kihasználni a gépem. Addig max játszottam pár órát egy nap.

Írj levelet az ombudsmannak :D az ilyen helyzetben, hogy a szülő azt hiszi, ő teremtette chuck norrist, hogy ő megteremtse istent, hogy ő meg a világot és a többit... elköltözni nem tudsz, mert még tanulsz... ebben a helyzetben a "legjobb" ha jóformán használhatatlanná teszed a gépet mások számára sterintem.

Ha a tesód tényleg ki akarja sajátítani a géped, vele +ban ki kell tolni még: ha vannak mentett bejelentkezései, pl. (ne adj isten, csak 9 éves!) facebook, netes játék vagy valami más, akkir változtasd meg a jelszavát :D és talán, opcionálisan az e-mail címeket is, de ne a sajátodra, regisztrálj egy új fiökot mondjuk fteemailen, és arra :D


Nekem, ha itt ilyen lenne a felállás itt kitörne az atomháború.

2016. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/185 anonim ***** válasza:
98%

Zárd le a gépet amikor felállsz tőle. Erre a gépre vágytál, ne add el azért se. Maradt még pénzed? Akkor vedd meg magadak a kaját egy hétig. És ha szólnak hogy vacsora van, akkor mondd hogy te már vettél magadnak kaját és vacsoráztál.

Ha arról lenne szó, hogy amikor nem kell neked a géped akkor add oda a húgodak, akkor megérteném, de így nem.


Ilyekor mindig eszembe jutak a szüleim, ritka jó szülők. (nem bosszantani akarlak).

2016. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/185 anonim ***** válasza:
1%
Elsőnek is add el a géped az árát rakd fel egy számlára amihez csak is te férhetsz hozzá. Majd kezdj el kondizni, légy minél erősebb. Havi csak annyit vegyél le amennyi kell a bérletre. Majd pár hónap után mikor úgy érzed hogy készen állsz csináld azt amit akarsz pluszpont ha nekik nem is szimpatikus amit csinálsz. És figyeld meg mit fognak csinálni? Semmit. Bármit megpróbálnak csak mutasd ki az erődet, de ha rosszabb kedved van meg is verheted... Most jön az hogy ők a szüleid... Ahha.... Persze amikor még neked kellet volna valami akkor meg inkább ellened voltak, és még éhíztetéssel fenyegették... Hidd el nem lesz utána ekkora pofájuk. Nem szép dolog de az élet sajnos ilyen.. Ki mit vet azt árát, néha még vetni sem kell hozzá. Sok sikert
2016. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/185 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, a minecraft zabálja a ramot.

Vagy csökkentsd le a kapacitását, vagy vedd ki, cseréld ki kisebbre, ami éppen csak viszi a rendszertl, nem fog futni a játék.

Ha a szüleid nem értenek a géphez, tudományosan elmagyarázhatod nekik, hogy fejlesztettek a játékon, és a te géped már nem elég erős hozzá :)

2016. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/185 anonim ***** válasza:
80%

#72-hez szeretném hozzátenni regisztrálj PayPalra, ingyenes.

Csak nem tudom, lehet-e szülők nélkül bankszámlát nyitni, bankkártyát igényelni.

Tényleg pénz kérdésében, mert ha lenne bankkártyád, a pénzed a számládra, és ahhoz Senki más sem nyúlhat. Senki. A bankkártyádhoz se.

Össze tudnád kapcsolni PayPallal, aztán (ha neten vásárolsz) nem is kellene pénzt tartanod magaddal. Persze ha boltban vásárolsz, ada kell a kártya is :(


#74-hez, hogy hiába bármi ilyen tiltakozás, amíg ott lakik :( még a kijöltözne a garázsba vagy az (ne) akkor is ott lakna.


Egyébként nem akarok kommentálni mindenkit, bocs :)

2016. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/185 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Telefonrol irok mert lezártam a gépet és hugomrámcsapta az uvegajtót ami el is tört rajtam és mindenhol vérzek...
2016. aug. 27. 01:25
 79/185 anonim ***** válasza:
58%

Nyilván, üvegdarabokkal megdöfködve, véresen más dolgod sincs, mint tudósítani minket a fejleményekről.

Add be a nénikédnek, hogy ez nem kamu :D

2016. aug. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/185 A kérdező kommentje:

Nem akkor véreztem... Akkor már rég bekötöztük a

sebeimet.

2016. aug. 27. 04:35
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!