Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha kötelező...

Ti mit tennétek, ha kötelező lenne megosztoznotok a testvéreddel azon, amit te vettél magadnak személyes használatra?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem magamnak egyúj gépet a saját megkeresett diákmunkás pénzemből kb 1 hónapja és a testvérem először ki akarta magának sajátítani, amit a szüleim TÁMOGATTAK, utána még nekem kellett kisírnom, hogy legalább közös legyen a SAJÁT GÉPEM, mert nem enged ide a testvérem. Azzal érvelnek, hogy ameddig az internet az övék, addig azt kell elfogadnom, amit ők csinálnak. Aztán amikor megtudták, hogy nem fontos nekem a net, azzal érveltek, hogy amíg az én kenyeremet eszed, addig nincs magántulajdonod. Én 16/f a kicsi 9/l.

2016. aug. 26. 13:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/185 anonim ***** válasza:
96%
Részemről ez lenne az utolsó értéktárgy, amit saját erőből veszek, és otthon bevallok. Innentől csak titokban.
2016. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/185 anonim ***** válasza:
92%

Akkor az maradt, hogy eladod és diákszámlára rakod a pénzedet a kártyát meg eldugod.(A kódja meg olyan legyen amit nem gondolnának a szüleid.)

Vagy amit előbb említettem, a 35 ezreset vegyék meg a szüleid.

2016. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/185 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan mit takar az, hogy sokat ül a gép előtt? Ha befejezi te akkor sem mehetsz oda a gépezni engedély nélkül? Mert az elég durva. Jó lenne ha leírnád, hogy mennyit tudod használni. Amúgy a helyedbeb lezárolnám a Windows felhasználói fiókomat. Illetve letörölném a Minecraft-ot.

Amúgy ha nincs pénz másik gépre, vehetnének neki egy használt Xbox360-at, azt már 20ezerből kapsz és pár ezerért meg lehet mellé venni a játékot. Igaz ott kell egy TV hozzá, de az gondolom van. Legfeljebb ha a szüleid nem tudnak TV-t nézni a hisztis húgod miatt, majd átérzik a helyzeted és elgondolkodnak egy picit.

2016. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/185 anonim ***** válasza:
95%
Én látványosan a kis rüfkének adnám a gépet anyádéknak meg megmondanám, hogy sürgősen kezdjenek el öregotthonra gyűjteni, hisz akkor már ők eszik a te kenyered, és az lesz amit te mondasz, az pedig nem kecsegtet számukra sok jóval...
2016. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/185 anonim ***** válasza:
95%

A sok hiszti után mennyi esélye van, hogy egyik nap nem fogják a szüleid a gépet és nem adják el. Mondván kellett a pénz?

Én a helyedben eladnám a gépet és bankba tenném a pénzt (ahogy már többen írták). Max vegyél egy jobb telefont magadnak (csak ne mond el) és azon tudod tartani a kapcsolatot a barátaiddal (ill. netezni is tudsz rajta).

2016. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/185 A kérdező kommentje:
Általában reggel 8-kor felkel és egyből ideül és ha nem kérem el akkor akár este hatig itt van, majd utána megy el mert fáj a szeme. Azután este 8-kor visszaülne egészen 11-ig. Bár mostanában vettünk egy új macskát most azzal is van néha, mert új, de a legtöbb macskát 2 hét alatt megunta.
2016. aug. 26. 14:42
 47/185 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom elhinni, hogy ilyen van... Pedig igaz... Nálunk is hasonló a helyzet,pont ma írtam ki szintén hasonló kérdését, megtalálod pár kérdéssel lejjebb. Itt is az van, hogy az öccs a szent, mert neki nincs, nekem meg van, holott ő mér munka képes.
2016. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/185 anonim ***** válasza:
8%
16 évesen suli közben dolgoztál? Vagy 1 hónap alatt diákmunkás fizetésből tudtál venni egy szamítógépet ami 1 hétnél tovább bírja? Valld be nyugodtan, hogy csak azért írtad a diákmunkát, hogy ne kössenek beléd.
2016. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/185 anonim ***** válasza:
88%
Add el és vegyél egy laptopot, azt meg dugd el a szobádban.
2016. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/185 A kérdező kommentje:
Nem dolgoztam suli időben. Június közepétől dolgoztam augusztus elejéig árufeltöltésben, jött belőle 70 ezer, amiből vettem egy gépet, amin elfutnak a játékok. Nagy dolog....
2016. aug. 26. 14:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!