Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha kötelező...

Ti mit tennétek, ha kötelező lenne megosztoznotok a testvéreddel azon, amit te vettél magadnak személyes használatra?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem magamnak egyúj gépet a saját megkeresett diákmunkás pénzemből kb 1 hónapja és a testvérem először ki akarta magának sajátítani, amit a szüleim TÁMOGATTAK, utána még nekem kellett kisírnom, hogy legalább közös legyen a SAJÁT GÉPEM, mert nem enged ide a testvérem. Azzal érvelnek, hogy ameddig az internet az övék, addig azt kell elfogadnom, amit ők csinálnak. Aztán amikor megtudták, hogy nem fontos nekem a net, azzal érveltek, hogy amíg az én kenyeremet eszed, addig nincs magántulajdonod. Én 16/f a kicsi 9/l.

2016. aug. 26. 13:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/185 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem normális esetben ezen nincs vita, legalábbis nálunk nem volt, a tesóm vett gépet, minig játszhattam rajta, de mondjuk én nem tudok órákig játszani. Ráadásul a tesód még nagyon pici, nem fog az illemmel foglalkozni. Állapodjatok meg, hogy mondjuk napi 1 órát játszhat, 9 évesen ez még sok is. A szüleidnek ebben illene támogatnia.
2016. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/185 anonim ***** válasza:
2%

"Általában reggel 8-kor felkel és egyből ideül és ha nem kérem el akkor akár este hatig itt van, majd utána megy el mert fáj a szeme. Azután este 8-kor visszaülne egészen 11-ig."


Na ezt azért ne akard bemagyarázni. :D:D

Kamu az egész kérdés.

2016. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/185 anonim ***** válasza:
2%
Egyébként nem értek egyet a legtöbb válasszal, dugd el, add el, csessz ki a húgoddal, meg kell tanulni együtt élni, a család erről szó ha majd feleséged lesz, akkor is ugyanez lesz, ketten fogtok mindent használni. Oké, hogy te vetted és neked van több jogod használni, emiatt javasoltam, hogy 1 órát naponta játszhasson a húgod is.
2016. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/185 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha a felesége nem engedi oda a saját tulajdonához, akkor komoly gondok lesznek :D

Egy dolog az együttélés, más, ha kitúrnak a saját kis vagyonod elől.

2016. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/185 anonim ***** válasza:
94%
Add el, vagy verd szét a szüleid fején a gépet. :/
2016. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/185 anonim ***** válasza:
97%

Add el a francba. Nehogy a szüleid tegyék meg előbb. Vegyél magadnak valami kisebb gépet: laptop, tablet, jobb teló vagy tedd el a pénzt. Lényeg, hogy olyan cuccot vegyél raja, amit nem tudnak kisajátítani, legalábbis nehezebben, mert el tudod dugni, stb... Én legalábbis ezt tenném.

Vagy a másik dolog, amit még megpróbálnék: Letörölném a Minecraftot és megoldanám, hogy telepíthetetlen legyen. Mondd azt, hogy elromlott, nem lehet vele mit csinálni. Hugi meg játsszon a telefonján. Ott is lehet májnkráftozni.

2016. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/185 anonim ***** válasza:
95%
Embernek lehet nevezni az ilyen élőlényeket, mint a szüleid? :(
2016. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/185 anonim ***** válasza:
95%
Másik ötletem: Rejtsd el a gépet egy barátodnál, mondd, hogy eladtad. Lehet, hogy a szüleid kiakadnak rád és mivel el van kényeztetve a tesó, ezért vigasztalásként vesznek neki egy új gépet. Te akkor visszahozhatod a sajátodat és használhatod egyedül.
2016. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/185 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyit csak értesz hozzá, tedd használhatatlanná a Minecraftot. Törölj ki valami fontos mappát, vagy valamit amitől nem indul el.
2016. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/185 anonim ***** válasza:
100%
És amikor a kiscsaj 16 lesz, és vesz valamit, azt ugye a 23 éves tesójának kell adnia? Mert ez csak így fair.
2016. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!