Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha kötelező...

Ti mit tennétek, ha kötelező lenne megosztoznotok a testvéreddel azon, amit te vettél magadnak személyes használatra?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem magamnak egyúj gépet a saját megkeresett diákmunkás pénzemből kb 1 hónapja és a testvérem először ki akarta magának sajátítani, amit a szüleim TÁMOGATTAK, utána még nekem kellett kisírnom, hogy legalább közös legyen a SAJÁT GÉPEM, mert nem enged ide a testvérem. Azzal érvelnek, hogy ameddig az internet az övék, addig azt kell elfogadnom, amit ők csinálnak. Aztán amikor megtudták, hogy nem fontos nekem a net, azzal érveltek, hogy amíg az én kenyeremet eszed, addig nincs magántulajdonod. Én 16/f a kicsi 9/l.

2016. aug. 26. 13:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/185 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Akkor eladom :\ Nehéz lesz megválni tőle, mert szépen futtatja. De akkor egy laptopra megpróbálok szert tenni.
2016. aug. 26. 16:19
 62/185 anonim ***** válasza:
32%
Lehet,h ez baromi fura egyeseknek, de igen, mi mindent szívesen odaadtunk egymásnak a testvéremmel, ma is így van, felnőttként, talán erre neveltek. A férjemmel sincs ilyen "csak az enyém" gond. DE az is hozzátartozik, hogy az ember nem pofátlan és nem mászik rá a másiknak a cuccaira, nem játszik vele egész nap. Viszont egy 9 évestől nem elvárható, h érezze,h hogyan kell viselkedni, ezt a szülőknek kellene elmagyarázni, vagy neked kérdező, de azt is jobb lenne szülői támogatással.
2016. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/185 anonim ***** válasza:
16%
Dehogy add el, ezt a baromságot! Sok itt a hülye, aki válaszol. Meg kellene beszélni, szülőkkel, testvérrel, amíg ezt nem teszed meg, akármilyen kütyüt vehetsz ugyanúgy járhatsz, mint ezzel.
2016. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/185 anonim ***** válasza:
97%

Látszik hogy próbált érvelni... de nem hatott mert a kislány a kedvenc (bocsi)

Tehát akár mit akar mondani kb leszarják ha meg elküldi a gép elől 4 óra után akkor meg a szülők leb.sszák.


Laptopot se nagyon vennék a helyedben mert azt is kisajátíthatja sajnos... ruházz be egy jobb telefonra:)

Mondanám hogy ha nem használod komoly dolgokra akkor szedd ki a videó kártyát, de ugye a szüleid meg eladják ha nem játszat rajta a hugod szóval ez se megoldás...

2016. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/185 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmiféle kütyüt venni, hanem félre kell tenni, nagyon fogsz örülni neki, ha később megvehetsz magadnak egy ennél is jobb gépet :)

Ha szerencséd van, csak addig kell várni, míg anyádék nem vesznek egyet a hülye elkényeztetett kiskedvenc húgicának.

2016. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/185 anonim ***** válasza:
96%

linux

nálam ez megoldott mindent mert nem ment fel a MC

csak spéci úton de azt nem mondtam el nekik

esetleg biosz jelszó



am meg ezt a kérdést már feltetted itt vagy 3-4x asszem max az életkor más de a stori ugyan az

2016. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/185 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a pénzemet is lopják. Tegnap még 30 ezrem volt ma már csak 20-at találtam. De régebben 50 ezer forintomból 1 nap alatt 10 ezer lett még úgy karácsony után, de nem vallják be, hogy elvették.
2016. aug. 26. 16:41
 68/185 anonim válasza:
100%
Nem ugyanaz a sztori de megértelek. Nekem volt egy gépem amit apa rakott össze. Ez egész jó. Előtte is volt saját gépem sőt egy laptopom is egy hónapig (utána apa elkérte mert kell munkára). A mostani az én szobámban volt. Anya ritkán használta de inkább az apától visszakapott laptopot ami csak kb netezni jó. Apának van saját és már el is költözött. Így maradt az asztali nálam. Kezdetben csak néha kérte el az öcsém majd egyre többet használta. Mikor mondtam hogy kellene mert tanulnék vizsgára vagy bármit is akartam az volt hogy napközben ott a laptop este ha alszik enyém a gép. Ez szar volt de bírható. A gond akkor jött mikor suli mellett dolgoztam vagy sokat tanultam és hamarabb szerettem volna aludni mint a kicsi. Ezt még néha elviseltem de mikor már reggelente is arra keltem hogy besunnyog a szobába majd nem az h felébresztenek hanem arra keltem hogy üvölt skypeon. Mindegy volt mit tettem az volt a lényeg hogy a gyerek játszhasson. Egyszer kiakadtam hogy az egy dolog hogy nem kapom meg a gépet csak este de már a szobámba se mehettem be hiszen sokat kameráztak még öltözni sem tudtam és ha jött hozzám valaki akkor ülhettünk a gyerek szobában a játékok között vagy a nappaliban ahol flangált anyum is. Ha hozzá jött valaki akkor öcsém szobájában ültünk. Ha egyedül akartam lenni akkor el kellett mennem itthonról mert mindenhova kopogás nélkül jöttek be. Nem tudtam mit tenni. Megoldásnak azt találta ki hogy tabletet már nem vesz öcsémnek mert már 2-t összetört így fogta a gépet és átvitte a gyerek szobába. Azóta ő minden szabadidejét a gép előtt tölti. Nekem egy barátom adott egy kölcsön laptopot. Azt hogy tisztán hallani mindent mert úgy üvölt még nehezen bírom de most keresek lehetőséget költözni. Nem csak emiatt de zavar hogy tőle annyi nincs elvárva hogy a tányért a mosogatóba tegye vagy hogy használja a wc kefét engem meg folyamatosan mindennel csesztet. Elvárja hogy naponta mindent takarítsak, közbe tanuljak vizsgákra és munkahelyem is legyen. Bármit teszek nem elég jó bezzeg a kicsi ha kijön a szobából öröm táncot jár. Remélem ti nem juttok idáig, én most keresek albérletet mert igaz hogy rámegy a fizum de nem kell őket elviselnem. Kívánom hogy te meg tudd oldani. De hidd el, lépned kell. Először beszélni velük ha nem megy jön a drasztikusabb módszer és el kell adni. Gyűjtögess elköltözésre addíg meg szerezz egy jobb telót. Mindent meg lehet oldani! Kitartás! 21/L (öcsém 9/F)
2016. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/185 anonim ***** válasza:
100%

16 vagy nyiss bankszámlát

már szülő sem kell hozzá

és tartsd ott a pénzed

2016. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/185 anonim ***** válasza:
89%
Martin?
2016. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!