Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utál a a párom testvére ezt...

Utál a a párom testvére ezt lassan már nem lehet elviselni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt Augusztusban lesz az esküvőnk és Januárban születik meg az első babánk.

A testvére első perctől kezdve nem kedvel, mivel nagy a korkülönbség köztem és a párom közt.

Néhány példa a sógornőmmel lévő tarthatatlan kapcsolatunkról.

Teljesen más életvitelt vallunk, mi egészségesen élünk, ők nem, azt esznek ami jól esik én ebbe nem szólok bele, az ő dolguk ha nálunk van a családi ebéd mindig csinálok "hagyományos"ételt is, amit ők is, az ő gyerekeim is megesznek.

Ha náluk vagyunk ilyen soha nincs, ha már rántott húst csinál és leszedjük a bundáját, mi vagyunk a bunkók.

Köretnek mindig tészta, krumpli, rizs van, legutóbb vittem egy nagy adag salátát (mindenkinek ízelett) hát akkor is nagy bunkó voltam a szemébe, ha ő hoz a mi ebédünkre süteményt, az persze nem gond.

A másik, hogy folyamatosan próbál okoskodni a gyereket illetően, én külön szobába akarom szokatni, de első perctől külön ágyba. Hát szerinte emiatt nem fog szeretni a gyerekem, megkérdezte, ha velem sem aludhat minek szülök?

Horgya ide a gyerekek régi ruháit, meg minden feslett sz@rt. Ha normális, ruhák lennének még meg is köszönném, de lyakas, foltos műszálas göncök...

A nyikorgós, retkes babakocsijukat is ide hozta és minden limet lomot. Mikor mondtam, hogy nincs rá szükségünk 2 napig megsértődött majd jött újra.

A legszebb, hogy a gyerekei mind túlsúlyosak, neveletlenek, elkényeztetettek.

Tehát nem is értem mire ez a nagy arc.

Legszívesebben megszakítanék velük minden kapcsolatot, de nagyon összetartó a családja, minden héten kötös ebéd, közös kirándulások, közös nyaralások.

Ja igen mi csak 2 hetente veszünk részt ezeken az ebédeken, hiszen az én szüleimmel is vagyunk a sógornőm szemében ez is szálka.



2017. júl. 20. 17:33
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen esetekben mindig ugyanazt lehet tenni.

Egy rokon piszkálódik, okoskodik, stb, a lényeg, hogy kellemetlenséget okoz.

Meg kell neki mondani nyíltan, és csökkenteni a találkozások számát. Azt meg határozottan.

Meg fog sértődni, ez igaz, de evvel nem lehet mit csinálni. Vagy megsérted, vagy marad a helyzet változatlan. Nem fogja csak úgy észrevenni magát.

2017. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
94%
Csontos-húsos proli reload😂😂
2017. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

10-es nem tudom milyen csontosról beszélsz.

A helyesírásért elnézést az irigyet is azert irom egyszer igy egyszer ugy mert nem vagyok biztos az irasmodban.

5 éves koromtól 15 éves koromig külföldön éltünk, utána is angol nyelvű gimnáziumba, egyetemre jártam, iskolában soha nem tanultam a nyelvet, csak anyukám tanította.

2017. júl. 20. 18:58
 14/48 anonim ***** válasza:
84%
Emlékszem egy ugyanilyen rántott húsról bundát leszedős családi balhés kérdésre.
2017. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
85%
Miért zavar, hogy utál, ha te ennyire gyűlölöd, lenézed és megveted őt?
2017. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
46%

Azt nem értem, hogy miért kell kb minden második kérdéshez ezt a húspakolóst odaírni? :D Manapság már mindenki ilyen egészségb*zi, a környezetemben is ismerek pár családot, akik csak édesítőszert használnak meg nem esznek semmi fehéret, legyen az liszt, vagy akármi, meg mindenből ilyen bio-csökkentett zsírtartalmú-cukormentes-laktózmentes-mindenmentes szart vesznek, stb. Nem tudom, miért kell meglepődni ezen :D

Amúgy szerintem mindkét oldalt meg lehet érteni, gondolom a sógornő kicsit egyszerűbb életet él és nem érti az olyan embereket, mint a kérdezőék, a kérdezőnek meg annyiból van igaza, hogy azért tiszteletben tarthatná, hogy ők ilyen életmódot folytatnak. Ez kb olyasmi, mintha valaki azt mondaná, hogy vegán, erre meghívná magához valaki vacsorára és odatolná elé a tojássalátát, a húst meg valami tejből készült dolgot. De lehet, ő meg azért nem főz olyan ételeket, amiket a kérdező is megeszik, mert nem engedheti meg magának, hogy rendszeresen pl. barna lisztet vegyen vagy barna cukrot akár.

2017. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
67%

a bunda leszedős olyan mint amikor valaki látványosan odébb löki a kaját, illetlen dolog..

Az ajándék holmik nem értem miért fájnak, add a vöröskeresztnek, ő ezeket tudta használni ezért azt hiszi te is...

és végül a rizs miért káros köret??? mitől jobb a te salátád és miért teszed hozzá a bezzeg az jobb volt a többiek szerint dumát is???

szerintem elkényeztetett kismama vagy aki valójában ugyanannyira odavan magáért mint a sógornőd a saját személyéért és hát ugye kéthasonló személyiség(erős és makacs ráadásul) nem tudja elviselni egymást.

2017. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
87%
"horGYA..."
2017. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, ha itt a gyíkon valakinek szar a helyesírása, az 90 százalékban azért van, mert az illető "külföldön tanult"...
2017. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
88%
Rólad már rengeteg kérdést írt ki a párod testvére. :D
2017. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!