Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utál a a párom testvére ezt...

Utál a a párom testvére ezt lassan már nem lehet elviselni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt Augusztusban lesz az esküvőnk és Januárban születik meg az első babánk.

A testvére első perctől kezdve nem kedvel, mivel nagy a korkülönbség köztem és a párom közt.

Néhány példa a sógornőmmel lévő tarthatatlan kapcsolatunkról.

Teljesen más életvitelt vallunk, mi egészségesen élünk, ők nem, azt esznek ami jól esik én ebbe nem szólok bele, az ő dolguk ha nálunk van a családi ebéd mindig csinálok "hagyományos"ételt is, amit ők is, az ő gyerekeim is megesznek.

Ha náluk vagyunk ilyen soha nincs, ha már rántott húst csinál és leszedjük a bundáját, mi vagyunk a bunkók.

Köretnek mindig tészta, krumpli, rizs van, legutóbb vittem egy nagy adag salátát (mindenkinek ízelett) hát akkor is nagy bunkó voltam a szemébe, ha ő hoz a mi ebédünkre süteményt, az persze nem gond.

A másik, hogy folyamatosan próbál okoskodni a gyereket illetően, én külön szobába akarom szokatni, de első perctől külön ágyba. Hát szerinte emiatt nem fog szeretni a gyerekem, megkérdezte, ha velem sem aludhat minek szülök?

Horgya ide a gyerekek régi ruháit, meg minden feslett sz@rt. Ha normális, ruhák lennének még meg is köszönném, de lyakas, foltos műszálas göncök...

A nyikorgós, retkes babakocsijukat is ide hozta és minden limet lomot. Mikor mondtam, hogy nincs rá szükségünk 2 napig megsértődött majd jött újra.

A legszebb, hogy a gyerekei mind túlsúlyosak, neveletlenek, elkényeztetettek.

Tehát nem is értem mire ez a nagy arc.

Legszívesebben megszakítanék velük minden kapcsolatot, de nagyon összetartó a családja, minden héten kötös ebéd, közös kirándulások, közös nyaralások.

Ja igen mi csak 2 hetente veszünk részt ezeken az ebédeken, hiszen az én szüleimmel is vagyunk a sógornőm szemében ez is szálka.



2017. júl. 20. 17:33
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, a húsosnak is pont ilyen rémes volt a helyesírása..
2017. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit kamu gyanus...És igen mintha valaki a húsos sztorinak akarná egy újabb fejezetét megírni, most egy másik "szereplő" szemszögéből. Húú akkora legenda lett itt az a nő hogy tovább akarják vinni az örökségét, vagy mi? :D
2017. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
85%
#41 A húsosnak igen, de nem a sógornőjének, akinek a szemszögéből ez a mostani sztori íródott. Kérdezőre nem azt mondtam, hogy nem lehet a húsos (bár szerintem ő már nem jön ide vissza...) hanem hogy nem lehet a sógornője.
2017. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
10%
Köszönöm az olvasók nevében !
2017. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
63%
Sosem unod meg?:D
2017. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
41%
Na mi lesz még itt..
2017. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Ezt a csontosat linkelje már be valaki :D
2017. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ezek nem súlyos konfliktushelyzetek, van, akinek azt is el kell tűrnie, hogy a Sógora, Sógornője beleszól a karrierépítésébe, azt minősítgeti, ill. úgy egyáltalán az addigi szakmai múltját. Közben egészen más a szakmája.

És még ez sem súlyos konfliktus, csak kellemetlen.


Vagy kapsz egy rosszindulatú visszaszólást, pedig te udvariasságból kérdeztél. Én igazából legjobban attól "félek", ha valakinek a testvére nagy szerelemben megházasodik egy családba és később derül ki, "örökségvadász" társaságról volt szó ("örökség" alatt ma már semmi extrát nem kell érteni, egy közepes vidéki ház simán lehet tárgya)...

De van olyan durva eset, ahol a testvér házastársának a házastársa egyik testvére is tettszik és "kellene" neki...

Ez áll a konfliktusok mögött.


A fentiekben, erről, ill. hasonlókról szó sincs.

Igazából, én úgy vagyok ezzel, hogy hagyni kell a csudába a sógor, sógornő dolgait, mindenki a saját testvérével foglalkozzon!

2017. dec. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!