Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utál a a párom testvére ezt...

Utál a a párom testvére ezt lassan már nem lehet elviselni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt Augusztusban lesz az esküvőnk és Januárban születik meg az első babánk.

A testvére első perctől kezdve nem kedvel, mivel nagy a korkülönbség köztem és a párom közt.

Néhány példa a sógornőmmel lévő tarthatatlan kapcsolatunkról.

Teljesen más életvitelt vallunk, mi egészségesen élünk, ők nem, azt esznek ami jól esik én ebbe nem szólok bele, az ő dolguk ha nálunk van a családi ebéd mindig csinálok "hagyományos"ételt is, amit ők is, az ő gyerekeim is megesznek.

Ha náluk vagyunk ilyen soha nincs, ha már rántott húst csinál és leszedjük a bundáját, mi vagyunk a bunkók.

Köretnek mindig tészta, krumpli, rizs van, legutóbb vittem egy nagy adag salátát (mindenkinek ízelett) hát akkor is nagy bunkó voltam a szemébe, ha ő hoz a mi ebédünkre süteményt, az persze nem gond.

A másik, hogy folyamatosan próbál okoskodni a gyereket illetően, én külön szobába akarom szokatni, de első perctől külön ágyba. Hát szerinte emiatt nem fog szeretni a gyerekem, megkérdezte, ha velem sem aludhat minek szülök?

Horgya ide a gyerekek régi ruháit, meg minden feslett sz@rt. Ha normális, ruhák lennének még meg is köszönném, de lyakas, foltos műszálas göncök...

A nyikorgós, retkes babakocsijukat is ide hozta és minden limet lomot. Mikor mondtam, hogy nincs rá szükségünk 2 napig megsértődött majd jött újra.

A legszebb, hogy a gyerekei mind túlsúlyosak, neveletlenek, elkényeztetettek.

Tehát nem is értem mire ez a nagy arc.

Legszívesebben megszakítanék velük minden kapcsolatot, de nagyon összetartó a családja, minden héten kötös ebéd, közös kirándulások, közös nyaralások.

Ja igen mi csak 2 hetente veszünk részt ezeken az ebédeken, hiszen az én szüleimmel is vagyunk a sógornőm szemében ez is szálka.



2017. júl. 20. 17:33
1 2 3 4 5
 21/48 piroska és a farkas ***** válasza:
85%
Először is, ha tudom évek óta, h vki vmit nem edzik, akkor házigazdaként lesütök pár szelet natúr húst ami pikkpakk megvan, ez lenne az alapvető,mert ha ez nem alapvető, akkor te se csináld a hagyományos ételeket mikor ők mennek, hanem egyék azt, amit magatoknak főzöl.
2017. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
80%

"Tehát nem is értem mire ez a nagy arc. "

Én sem, hogy nálad mire. Azért ennyire ne hidd már jobbnak magad a sógornődnél.

2017. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim válasza:
21%
19-es szerintem a kerdes szempontjabol teljesen mindegy miert es hol tanultam.
2017. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
95%
Szóval 23-as, te vagy a kérdező, aki a saját kérdésére válaszolgat egy másik nickről?
2017. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
95%
😂😂😂😂😂
2017. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
92%
Itt nem lehet igazságot tenni, neked is vannak sérelmeid, neki is, van amiben nektek adnék igazat, van amiben neki. Pl szerintem is bunkóság leszedni a panírt, nem halnátok bele, ha néha megennétek, és nem túrnátok szét a kaját, abban viszont igazat adok, hogy ne hordja oda a ruhákat, stb, bár kérdéses, hogy világosan közöltétek-e, hogy NE tegye. Másrészt nem értem, hogy ha felnőtt emberek vagytok miért nem tudtok nemet mondani a közös ebédekre. Bunkóság elmenni, aztán csak kritizálni, salátát vinni, pedig a rizs pl nem is egészségtelen, igazán ki lehet bírni néha. Viszont abban meg ismét veled értek egyet, hogy semmi rossz nincs a baba különaltatásában, és nem ettől függ a kötődés.. Szerintem mindkét oldalnak megvan a maga igaza, kicsit változtatni kéne mindegyikőtöknek.
2017. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell vele találkoznod,s zerintem nem kell elviselned, egyszerűen ne menj a családi kajálásokra, nem vagy köteles vele összejárni, majd te akkor mész, amikor ők nincsenek ott a párod szüleinél, talán meg fogják érteni hogy ővele nem jöttök ki jól, és mondjuk hétköznap este is be lehet ugrani. Szerintem nem kell konkrétan ehhez az ebédeléshez ragaszkodni. Ha nem jó vele a viszonyod, ne találkozz vele, párod átmehet, ha akar, de mondjuk akkor szídást fog kapni a testvérétől, de ha nagyon arcátlan lesz a testvére, akkor ő is otthagyhatja, hogy ejtsék már azt a "te"-témát, vagy elmegy és otthagyja a sógornődet; szóval nemtom, én nem kényszeríteném magam bele ilyen helyzetekbe, hogy talizzak vele. Ha mennék hozzájuk (nem mennék, de ha mégis), akkor nem ebédre mennék, megmondanám, hogy nem ebédre szeretnék menni. Nem kell belemenni a részletekbe, hogy nem jól főz, hanem csak egyszerűen ne ebédre menjetek át. Amúgy tényleg tökre nyitott a lehetőség, nem kell megerőszakolnod magad; ha te valahol nem érzed jól magad, akkor nem mész, mert nincs arra dolgod; minek szúrnál ki magaddal; h.lye lennél saját magad ellenére odamenni. Hogyha azzal csak ártanál magadnak. Így megspórolsz egy rakat idegeskedést is. Szerintem ez a legjobb, nem kell a mintacsaládot eljátszani olyannal, akivel nem jösz ki, és művieskedni, hogy minden rendben van, "kötelező -ráadásul kölcsönös- vendégeskedésbe" belemenni ha neked nem fűlik hozzá a fogad. Hagyjad a sógornődet, nincs ő rádszorulva. Esetleg beszéljétek le, tudjátok le telefonon a vele való kapcsolattartást, vagy majd a párod találkozik vele, hogyha ő nagyon akar, esetleg a gyerekek is, ha ők nagyon akarnak; ennyi, ami neked rossz, és ott a lehetőséged dönteni, akkor abba nem kell belemenni. Ha nem szereted őt, nem mész. Amúgy nemtudom, az ő férjével pl jóban vagy-e, hogy őt szívesen látod-e, vele szívesen találkozol-e; mert akkor viszont nemtom, az már nehéz helyzet. Esetleg anyósodéknak, ha elmondod,h ogy puszilod őt, bár az elég h.lyén jönne ki, szóval azt talán mégse kéne. Hát, nem tudom, ilyen helyzetben mit tennék. Ha a sógornőd párjával meg szívesen találkoznál, meg a gyerekeiddel, s csak a sógornőddel van bajod. Akkor esetleg 1-2 naagy családi összejövetelre elmehetsz, de nagyon leritkíthatod a számukat, hogyha akarod. És akkor a kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad; mivel találkozol is velük, de csak irtó ritkán.
2017. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
91%
Évek óta olvassuk ezeket a kérdéseket valaki és sógornő kapcsolatáról és most fordított szemszögből. De igazából mi értelme ennek?! Semmit se tanulunk ebből, annyira nem is poénos már, inkább siralmas. Voltak vicces részek, de nem értem mit akarsz még skizo kérdező.
2017. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 piroska és a farkas ***** válasza:
84%
Ami a babát illeti, ott anya és apa döntsön, ahogy ők jónak érzik. Van, aki babakocsizik, van, aki még a vasalás közben is hordoz, nem jelent nagyobb szeretetet egyik v másik önmagában. A ruhákra, ha egyszer megmondtad, h köszönöd, nem kell, és mégsem értette, akkor szépen add a védőnőnek. Legközelebb pedig ne főzz hagyományos ételt. Ne járj a kedvükben, ha ők sem teszik ezt meg.
2017. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
92%
27.vagyok,még nem olvastam a többi komit fullra,de 1 párat igen, hogyha a család többi tagjával nincs bajod, akkor hát sajnos kénytelen vagy őt is elviselni, de őhozzájuk akkor szerintem ne ebédre menjetek.
2017. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!