Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak engem idegesít az amit a...

Csak engem idegesít az amit a bátyám csinál?

Figyelt kérdés

A bátyám 19 éves. Még otthon lakik, tanul. Most éppen nyári szünet van,ezáltal sok időd töltünk egy légtérben (csaladi nyaralások,+ itthon ülős fajták vagyunk,főleg ebben a melegben)

Szóval a bátyám fülében mindig benne vana fülhallgató. Amikor nyaraltunk akkor is szálláson,evés közben,itthon is most evett ,közben néz valami videót. Ha hozzászólunk, sokszor nem hallja,ha pedig megpróbálunk beszélni vele erről,csak magába fordul. Rettentően idegesìt ez az egész. Mit lehetne tenni? Szerintem ez nem normális.



2018. aug. 8. 12:42
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Bírom, hogy mikor megpróbálok valamit kérdezni,mindig az lesz a vége hogy az emberek egymást oltogatják a komment szekcióban, a kérdés meg senki le se sz*rja.
2018. aug. 8. 14:58
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

"szeretne pszichológushoz menni"


Akkor segítsetek neki ebben. Ezt lehetne tenni, egyértelmű.

2018. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
33%

# 7 Abszolút nincs igazad és még ragaszkodsz is hozzá. Ha nekem nem hiszel, akkor linkelek hiteles forrásokat:


Különösen az utolsót figyeld!


"Nehezen barátkozó, befelé forduló típusú, külső világtól elforduló."

(idegen-szavak.hu)


Nehezen barátkozóból következik, hogy nem tud úgy kapcsolatot teremteni, mint "normális" emberek


"Nem is beszélve azokról a közkeletű elképzelésekről, miszerint a nyugati világban csak a kifele, a külvilág felé forduló, szereplési vágytól duzzadó, magabiztos fellépésű extrovertáltak az élet császárai, a többnyire esetlen és bizonytalan introvertáltaknak pedig, akik állandó kapcsolatépítés helyett inkább befelé figyelnek, nem terem babér."

(hvg.hu)


Ebből is jól kivehető, hogy a kapcsolatépítés problémás az introvertált embernek.


"Mivel a társas helyzetekben jelentkező félénkség gyakran kamaszok, fiatal felnőttek életét keseríti, ez a probléma kihathat a személyiség fejlődésére. Vagyis az élet azon területein verheti béklyóba a személyt, amelyek birtokba vétele éppen akkor zajlik. Magyarul a serdülőknél, fiatal felnőtteknél jelentkező félénkség a kortárs kapcsolatok kialakításában, a párválasztásban tud pokoli kínokat okozni, továbbá időnként a pályaválasztást és a későbbi munkahelyi előmenetelt is megnehezítheti, korlátozhatja."


(pszichologus-maganrendeles.hu)


Míg az előző egy híroldalról származó cikk, ez utóbbit Bimbó Melinda, klinikai szakpszichológus írta. Azért vele csak nem fogsz vitába szállni.

2018. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező jogos a felháborodásod! Kérlek ne haragudj rám, de én nem szeretem, ha valaki téves infókat terjeszt.
2018. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
13%

"az introvertáltság veleszületett tulajdonság"


Nem tolakodni akarok, de nem tulajdonság, hanem személyiségzavar és nem feltétlen velünk születik. A körülmények is kihozhatják, vagy épp elősegíthetik a gyógyulást. Nem bántani akartalak, csak pontosítok!

2018. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Én 16 évesen nem igazan tudok neki segiteni ebben. Anya szerimt a pszichológus hülyeség ..
2018. aug. 8. 15:17
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor abban segíthetsz neki, hogy amikor előkerül a téma, és a testvéred amellett érvel, hogy jó lenne pszichológushoz mennie, akkor mellé állsz, neki adsz igazat. Egyébként meg segíthetsz neki abban is, hogy keressen egy konkrét pszichológust, megbeszéljen vele egy időpontot, és odamenjen. Ülj mellé, keressetek rá a neten, ilyesmi. Elmennie neki magának kell persze, de ha eddig nem ment, pedig lehet tudni, hogy értelmes dolognak tartja, akkor mégiscsak kell neki némi nógatás, vagy bíztatás, vagy ilyesmi, ezzel segíthetsz.
2018. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Már én is mondtam anyának. De nem tudjuk hol lehet jo pszichológust találni.
2018. aug. 8. 15:26
 19/34 anonim ***** válasza:
68%

Istenem, engem is ezzel kergettek a sírba anyámék, mikor otthon laktam. Kötelező volt hallgatni a csöndet, vagy a mosógép/fűnyíró zúgását, kikeltek magukból, ha zenét merészeltem hallgatni...

Hálistennek elköltöztem és most már nem kötelező kussban ücsörögni :)


Már az is baj, ha valaki zenét akar hallgatni, vagy videót akar nézni? Ez komoly?

Ráadásul van olyan jó fej, hogy titeket nem akar zavarni vele, ez aztán tényleg felháborító :D


Az már más tészta, hogy nem segítőkész. Beszélgessetek el vele, nagykorú, végső esetben ultimátumot is lehet neki adni (részt vesz a feladatokban, vagy húzzon el)

A pszichológust viszont nem egészen értem, ide minek kéne.

Mondjuk ha ő szeretne menni, akkor meg végleg nem értem a problémát, menjen akkor, és kész.


(Introvertált vagyok, van párkapcsolatom, sokat mozgok, és most jókat nevetek a sok marhaságon, amit itt összehordtak a válaszolók az introvertáltságról :D )

2018. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
75%

Ő most így jól érzi magát. Téged zavar, így te változtass. Csak a hozzáállásodon változtass , azt kész. Végülis olyan igazából nem árt vele senkinek, hogy folyton csak zenét hallgat, szóval hagyjad, őneki nincs rá most igénye/szüksége jelenleg , hogy veletek foglalkozzon, tartsd tiszteletben

tán vagy nem tom

2018. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!