Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fiú lány testvérpár esetén...

Fiú lány testvérpár esetén mit kellene éreznem nekem, mint barátnő?

Figyelt kérdés

A barátomnak van egy huga.

Eddig nem is zavarna.

De vajon miért csinálhatja a barátom hogy vele oldja meg az ötleteim?


Példák

Feljött a téma, hogy lehet lenne kutyánk (eladásra tudok fajtisztákat),(nem élünk még együtt, a huga is külön lakik), erre kitalálja ha lesz kuryánk élhetne a hugánál (aki tenyésztő), meglenne mindene, ő a kereskedelmi részét megoldaná. (Hol lenne ebből nekem profitom?)

Vagy kitaláltam hogy majd ha szabin leszünk, mehetnénk enni valahova, hogy ne otthon ezzel menjen az idő, erre másnap irja hogy a hugával megy beül egy kínaiba enni.

Másik napon meg arrol ir hogy a hugával utaznak másik városba ügyintézni



Igazábol nem is tudom mit érzek, talán féltékenység, de nekem már lassan ugy tűnik mintha folyamatosan velünk lenne mindig témába hozza akármilyen ötletem van, én már ugy unom ezt.


Ha felhoznám témába, még tetszene is neki hogy a hugára vagyok "féltékeny", igy nem hozom fel direkt.



De minden olyan sráccal akinek lánytestvére van, ez igy működik, hogy jofornán olyan mintha egy fiuval és lánnyal is járna egyszerre?

Barátom azt várja tőlem hogy majd a huga lesz a nagy barátnőm, mert szerinte nagyban hasonlitunk (kedves, szép, laza, bulis).ez is mi, hogy a hugával, a hugához hasonlitgat??


Hogyan kezeljem ezt az egészet magamban?

Már borsozik a hátam attol mikor elkezdi mit akar hova mennek a hugával.


2018. okt. 3. 08:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
81%

"Néma gyereknek anyja sem érti a szavát."

Ha ez tényleg zavar téged akkor mond el neki azt te hogyan látod ezeket a dolgokat. Keresetek rá megoldást és ne maradjon tüske a kapcsolatotokban. Egyébként nem kell a legjobb barátnődnek lenni a párod húgának. Előző barátnőm erőltette, hogy legyek a bátya egyik legjobb barátja. Mikor találkoztunk lepacsiztunk beszéltünk néhány szót mert mind a ketten értettük, hogy ez akkori barátnőmnek fontos.

2018. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 A kérdező kommentje:

Azért sem akarom mondani, mert csak magamra nyitnék vele egy ujabb támadási felületet.


Tegyük fel épp hajbakapnánk később valamin, mire közölné hogy a hugával megy vásárolni. Nem akarom hogy a későbbiekben ezzel visszaéljen hogy tudja hogy zavar, vagy tudatlanul is ráduplázzon. Mert ezek után már tudatosan is hivogatná.mert tetszene az egójának hogy zavar.


Csak mérgezne a kapcsolatunkon.illetve lenne ennek rizikója. Igy meg ez a kockázat nem áll fenn.

2018. okt. 3. 17:18
 53/76 anonim ***** válasza:
78%

Márpedig, ha nem szeretnél vele szakítani vagy legalább a szakítás előtt azért szeretnél adni neki egy esélyt, hogy átgondolja, megértse stb., akkor mindenképpen beszélned kellene vele.


Egyrészt azért, hogy észrevegye, felfogja és megértse a problémádat. Nekem legalábbis úgy tűnik a leírásod alapján, hogy ő abszolút nem érzékel belőle semmit, mert neki ez így jó és szerinte nincs is itt semmi gond... Ha elmagyaráznád neki, hogy téged ez és ez zavar, ezért és ezért, akkor úgy máris könnyebb lenne. Tudom, hogy abszurd, mert eleve fura, hogy hogyan nem tűnik fel valakinek, ha a párja valamiért neheztel rá vagy valamit hiányol a kapcsolatból stb. és a szájába kell rágni, de ez van. Ha arra vársz, hogy talán majd egyszer észreveszi magát, akkor azzal nem fogsz előrébb jutni... Én úgy gondolom, hogy teljesen jogos, amit érzel és gondolsz ezzel kapcsolatban, abszolút igazat adok neked és egyáltalán nem tartom hisztinek. Viszont pont ezért van értelme beszélni róla, mert ez nem csak egy hiszti vagy egy hirtelen felindulásból kialakult probléma, hanem ténylegesen van egy alapja. Nagyon meglepődtem a válaszokon... Én tuti, hogy nem tolerálnám ezt egy kapcsolatban. Én is nagyon szeretem a testvéremet, hiszen mellette nőttem fel, ismerem, csomó közös emlékünk és élményünk van stb., így sokat találkozunk illetve beszélgetünk egymással, de nem mászunk bele egymás seggébe vagy, ha úgy tetszik, akkor azt is mondhatnám, hogy magánéletébe vagy párkapcsolatába. Van egy határ. Egy párkapcsolat igényli az időt, energiát, szeretet, törődést, élményeket stb., hiszen ez tartja össze és nem az, hogy kijelentjük, hogy "mi most egy pár vagyunk". Ha valami oknál fogva az ember ezt nem tudja megadni vagy teljesíteni, mert pl. nem ér rá, fontosabb dolga is van stb., akkor nem kell neki párkapcsolat, ennyi. A világon semmi baj nincsen azzal, ha valaki beszélget és programokat szervez a testvérével/bármely családtagjával/barátaival vagy akárkivel, egészen addig, amíg az nem megy a párkapcsolat rovására. Ha állandóan le lennék cserélve pl. a párom húgára és vele menne mindenhová, vele beszélne meg mindent és mindenről ő jutna eszébe, akkor én tuti, hogy szóvá tenném, mert zavarna, szerintem abszolút jogosan.


Másrészt pedig, ha elmondod neki, akkor onnantól kezdve lehet róla beszélni. Te is megtudod, hogy ő hogyan látja, miért úgy látja, miről mit gondol stb., stb. és már az is nagyon sokat jelent. Így közösen együtt ki tudtok találni valamilyen megoldást, tudtok felhozni különböző lehetőségeket, opciókat stb. és akkor meg tudjátok beszélni, hogy hogyan tovább.

2018. okt. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
79%
És azt is értem, amit írsz, hogy nem akarod, hogy később ezzel visszaéljen és felhasználja ellened stb.... Viszont én erre csak annyit tudok mondani, hogy ha ilyen játszmák-háborúk vannak egy kapcsolatban, akkor annak már mindegy. Én legalábbis nem szeretnék egy ilyen kapcsolatban élni, az biztos. Szakítanék.
2018. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 A kérdező kommentje:

Nem nézem ki a páromból azt, hogy azon a szinten lenne, hogy túllásson az egóján (tetszene neki a féltékenységem), vagy hogy a későbbiekben ne élne ezzel vissza(azaz pl bosszantásképp is alkalmazhatná), vagy ne venné támadásnak (és ne dörgölné az orrom alá hogy oda megy amikor csak akar a hugával), és ugy egyáltalán nem nézem azt ki belőle hogy az én problémámat sajátjaként tudná kezelni azaz valójában meg akarná e oldani, elvégre neki minden igy jo ahogy van.


Ha lenne azon a szinten hogy meglehetne valojában és eredményesen ezt beszélni vele, akkor megbeszélném. De szerintem ő nem ezen a szinten van, már eleve abbol a feltételezésből itélve, hogy 50% esélyes az is hogy direkt generálja belém a féltékenységet. 50% hogy egoszinten van csak, azaz tetszene neki a problémám, visszaélne vele, ráduplázna, nem keresné a valodi megoldásokat. És hogy a huga miatt szakitanánk? Azt meg az én egom nem engedi.

2018. okt. 3. 17:47
 56/76 A kérdező kommentje:

Eddig nem tűnt fel hogy játszmázna.


Ha valamit másképp akar vagy vita van inkább fenyegetni szokott, nem játszmázni.


Nem tudom a hug témában mit várhatnék de nem lavinát akarok inditani

2018. okt. 3. 17:50
 57/76 anonim ***** válasza:
81%
És ez így neked jó? Nem. Akkor miért szeretnéd még folytatni a kapcsolatot? Szerintem, ha szakítasz, akkor nem a húga miatt szakítasz, hanem a barátod miatt. A húga mellékes ilyen szempontból, hiszen nem ő rángatja el a barátodat, nem ő tömi tele a fejét stb., hanem a barátod ragaszkodik túlzottan a húgához. Tehát ő a probléma forrása és miatta szakítanál. Legalábbis én így látom.
2018. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
26%
Nagyjából végigfutottam ezt a sok szöveget, nevezzük hisztinek. A barátod valószínűleg jobbat érdemel nálad. Te biztos egyke vagy ezért lövésed sincs milyen az amikor az embernek van testvére. És felfogni, elfogadni sem vagy ezt hajlandó. Szomorú.
2018. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 A kérdező kommentje:

Van lánytesom. És nem vacsorázgatok vele.


Elkezdtem most játszani neki a féltékenyt, csak ugy, hogy biztos nem is a hugával vacsizik lehet nője van. Csak tesztelni hogy mégis mit lép a problémamegoldas erdekében

2018. okt. 3. 19:04
 60/76 A kérdező kommentje:

Azt lépte, ha igy gondolkodom rola, keressek mást, de biztos rossz napom van, fogjuk rá. Megsértődött, bevágta hogy ne találkozzunk amikorra megbeszéltük, volt egy parázs vita, se sikerült letudni pontot tenni rá abban a hiszemben hogy amúgy én bizom benne, kisebb féltékenykedés mindenhol megesik, ő is szokott.


Ha már ebből veszekedés van és visszatámadást kapok hogy alaptalan, én látom rosszul, ha igy gondolom el lehet menni, akkor végképp nincs mit megbeszélni a hug témán, mert ez nem megbeszélés.

2018. okt. 3. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!