Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom irigy rám?

Figyelt kérdés

A húgom és férje a keresztszülei a 3 hónapos lányomnak. Nem elfogultságból de ez a gyerek egy csoda, hatalmas kék szemei vannak hosszú pillái ,szőke haja. Tényleg gyönyörű gyerek. Mindenki csodájára jár a rokonságból.


Viszont amikor a tesómék jöttek látogatóba akkor volt egy megjegyzése a húgomnak , ami nekem nem tetszett. Még pedig hogy elkezdte mondani a férjének hogy " de jó lenne már nekünk is egy ilyen kisbaba". Én mondtam neki hogy szerintem még bőven ráérnek (24 éves). Meg különben is ez most a mi pillanatunk, nem értem miért kéne neki is gyerek most hogy nekem van ? Nem irigy egy kicsit ? Még saját lakásuk sincs , épp gyűjtögetnek... Messze laknak így csak facen tartjuk a kapcsolatot.

Azt is észrevettem hogy én naponta küldök képeket, videókat a babámról hogy lássák ha már keresztszülők és néha olyan semmitmondóan válaszol pl. "kis cuki" és ennyi.

Én reagálom túl vagy tényleg ennyire irigy rám a húgom?


2018. okt. 28. 13:09
 91/137 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy valaki büszke a gyerekére 1 dolog. Az meg egy màsik, hogy mutogatja mint a bazàri majmot, naponta, hezente posztol róla csak hogy figyelmet kapjon....likeokra vadàsszon. Erre hasznàlni egy gyereket? Mi szükség van rà? Milyen frusztràciót akarsz kompenzàlni? Nem bírod ha nem te vagy a középpont. Ez a te bajod. Megnyomni egy gombot illendőségből vagy kedvességből még nem jelent érdeklődést.
2018. okt. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/137 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam! A nyakamat mertem volna rátenni, hogy még a lájkok számát is így követed.

Talán sejted, hogy a húgodnak nem mutogatni kell, hanem tényleg vágyik rá?

2018. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/137 anonim ***** válasza:
100%
Menthetetlen vagy, kérdező. Ahelyett, hogy kicsit magadba szállnál továbbra is bizonygatod, hogy márpedig mindenki hülye, aki nincs elájulva tőled meg a kis csodababucidtól. Szomorú életed lehet, ha az határozza meg a boldogságodat, hogy hányan lájkolták az ismerőseid közül a rengeteg képet-videót, amit megosztottál. És vajon hányan tiltottak le, azt is meg tudod mondani? Nem az a baj, hogy büszke vagy a lányodra, hanem hogy a két lábon járó sztereotípiája vagy azoknak az anyáknak, akiktől a normális embereknek feláll a szőr a hátán.
2018. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/137 anonim ***** válasza:
97%
Már megint dicsekszel..... nőj már fel, a gyereked érdekében. Az emberek meg minden baromságot lájkolnak, hogy ne legyen sértődés. erről ennyit. Nem azért teszik mert annyira tetszik nekik.
2018. okt. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/137 anonim ***** válasza:
100%

Azért lájkolják, mert ha nem tennék, a posztoló kiverné a hisztit.

Ismerősöm ocsmány kutyája kap rendszeresen 50-60 lájkot.

Annyira gyerekes, amit csinálsz.

2018. okt. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/137 anonim ***** válasza:
88%

Látszik, hogy első gyerkőcös vagy.

Segáz, én is voltam, csak akkor még az iwiw volt a menő.

Tipikus esete vagy annak, mikor az emberben tudatosul, hogy a biológia tényleg úgy működik, ahogy, hogy az a kis apró lény félig ő, félig pedig a szerelme genetikáját hordozza.

Csodálatos ez a felismerés, de ez a tiétek, nem a világé.

Az ismerősök is lassan napirendre térnek a babád létezése felett, onnantól jönnek az udvariassági lájkok.

Mert megértik, hogy neked most ő az életed.

De nekik nem.

Húgodnak se.

A keresztszülő annyit jelent, hogy segít a szülőknek a gyerek vallásos nevelésében.

Az pedig teljesen természetes, hogy ha a családban baba születik, a család fiatal nőtagjaiban nekiáll ketyegni a biológiai óra, felébred a vágy egy saját kis cukkanat iránt.

Mikor unokatesóm megszületett, 17 voltam, és megmozdult valami bennem.

De azt ne csináld, amit a keresztanyám:

8hónapos terhes volt, mikor teherbeestem, a lányok közel is állnak egymáshoz.

De keresztanyám is úgy érezte, hogy elloptam a showt.

Másodjára két hónap eltéréssel estünk teherbe.

Akkor nagynénémre rájött a dilihopp, hogy én ezt direkt csinálom, hogy mindig enyém legyen a család picike.

Tulajdonképpen célozgatott arra is, hogy vetessem el.

2018. okt. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/137 anonim ***** válasza:
95%

Vannak gyerekeim, két lány. Mindkettő nagy, kék szemmel született és szőke hajjal. Mára a kék szemek megmaradtak, csak a hajuk lett sötétszőke. A világ legszebb gyerekei (remélem érted az iróniát). Büszke vagyok rájuk nagyon, szerintem jól sikerültek (9 és 3 évesek amúgy).

Facebookom is van. És képzeld, de nem teszek 100 képet/nap róluk (jó, ha évi 5/gyerek felkerül), mert

1. Az én facebookom, nekik nincs.

2. Nem bazári majmok. Ha majd nagyobbak lesznek, eldönthetik, szeretnének-e az interneten szerepelni.

3. Nem fogom mutogatni őket, aki szeretné a "fejlődésüket" látni (értsd kíváncsi rájuk), az szépen elbattyog személyesen, vagy meghív hozzájuk, vagy beülünk egy sütire. Eselteg ha messze élnek, akkor privátba kaphat néhány fotót róluk. De az a tapaszatalatom, hogy aki ek fontosak vagyunk, azzal az évi egy találkozó összejön (és most tágabb családra, és barátokra is gondolok).

Szóval gyerekes vagy.

2018. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/137 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a te pillanatod, akkor mikor lesz a húgodé? Csak mert most pici a baba, utána totyog, aztán ovis lesz, majd iskolás... Egy gyerek életében mindig vannak fontos pillanatok...
2018. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/137 anonim ***** válasza:
100%

#68 vagyok


Nekem volt olyan ismerősöm, akinek még meg sem született a gyereke, folyton babás képeket rakott ki, UH képek, leendő ruha képek, nézzétek most ekkora a hasam, 4 nap múlva: nézzétek, most 1 mm-rel nagyobb a hasam képek... Miután megszületett, néhányat én is lájkoltam, de ocsmány mocsok módon szarta!! fel a képeket Facebookra, nem hogy tiltotta lm a bejegyzéseit, ki is töröltem a felhasználót. Szóval miért is ne lájkolják, ha elárasztod vele az idővonalukat...? Abban mindenkinek igaza van, hogy azért válaszol flegmán a húgod, mert már a heti hatszázadik képre basszus mit lehet? Hidd el sóhajtozik eleget és idő kérdése, míg rád nem szól. Tudod azért nem szólt még senki, mert valszeg toleránsak. Azt meg fogd fel, amit az előző hozzászólásomban írtam, hogy Nem kitárt, hogy a húgod kedvet kapott az anya szerephez a Te gyereked hatására. VAN ilyen. NEM erőltetett. NEM ciki.

2018. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/137 anonim ***** válasza:
95%
Neked mi bajod van? A testvéred azt mondta a férjének, hogy szeretné ha gyereke majd olyan szép lenne mint a keresztlánya. Ezen te kiakadtál, nem értem miért. Elkezded itt leinflálni, a saját testvéred és a párját, hogy nincs pénz lóvéra mert nincs saját lakásuk. Minden egyes áldott napon küldesz képeket és videókat a lányodról. Minden nap. Erre besértődsz, hogy nem írnak dicsőitő prózákat és ódákat minden egyes áldott nap. Talán nekik is van magánéletük? Egek! Lehet, hogy nekik néha, alkalmasint, esetlegesen foglalkozniuk kell a saját dolgaikkal is és nem édelegni a gyerekdről?
2018. okt. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!