Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom irigy rám?

Figyelt kérdés

A húgom és férje a keresztszülei a 3 hónapos lányomnak. Nem elfogultságból de ez a gyerek egy csoda, hatalmas kék szemei vannak hosszú pillái ,szőke haja. Tényleg gyönyörű gyerek. Mindenki csodájára jár a rokonságból.


Viszont amikor a tesómék jöttek látogatóba akkor volt egy megjegyzése a húgomnak , ami nekem nem tetszett. Még pedig hogy elkezdte mondani a férjének hogy " de jó lenne már nekünk is egy ilyen kisbaba". Én mondtam neki hogy szerintem még bőven ráérnek (24 éves). Meg különben is ez most a mi pillanatunk, nem értem miért kéne neki is gyerek most hogy nekem van ? Nem irigy egy kicsit ? Még saját lakásuk sincs , épp gyűjtögetnek... Messze laknak így csak facen tartjuk a kapcsolatot.

Azt is észrevettem hogy én naponta küldök képeket, videókat a babámról hogy lássák ha már keresztszülők és néha olyan semmitmondóan válaszol pl. "kis cuki" és ennyi.

Én reagálom túl vagy tényleg ennyire irigy rám a húgom?


2018. okt. 28. 13:09
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/137 anonim ***** válasza:
78%

Bele estél abba a hibába, amibe nagyon sok nő azután hogy szült. Azt hiszed ez valami nagy szám, azt hiszed azért mert lett egy gyereked nagy valaki lettél. A rokonok jó hogy agyon dicsérik ezt a kölyköt, hisz senki nem fogja a szemedbe megmondani hogy ronda a gyereked, elálló elefánt füle van vagy majom feje. Mindenki dicsér és cukiz minden kölköt, te meg már azt hiszed ez csak a te gyerekednek szól. A like se a lánynak szól, hanem a sok ismerősödnek esetleg, vagy akitet állandóan lelájkolsz azok így adják vissza, hogy ők is nyomják rád. Te meg ettől élvezel, hogy milyen különleges gyereked van :D

A húgod jól tette hogy elköltözött, tőletek független lett. Remélem te se gondolod komolyan, hogy nélkületek majd koppan egy jó nagyot az ország másik felébe. Szerinted mindenkinek a rokonai 10 km+es körzetében kell élnie?

Bármilyen hihetetlen, egy 24 éves nő pont jó időben van arra, hogy szüljön. Irigylésre méltó, ha valakinek ennyi idősen van egy igaz kapcsolata, és gyereke születik. Nem vagy te irigy rá?

Továbbá azt sem értem, hogy lehetsz ennyire buta, hogy azt hiszed miattad akar szülni, azért mert te is szültél?!

Most hogy látta rajtad, milyen egy terhesség, milyen egy babával foglalkozni, megérett a gondolat benne. Nyilván téma volt közte és a férje között is, nem értem ez számodra miért hihetetlen? Nem miattad fog szülni, hanem azért szül, mert kedvet kapott hozzá. Teljesen normális.

Egy keresztszülő azért kereszt, mert ha te meg a férjed kihaltok, akkor a kereszt fogja átvenni a nevelést. Nem azért van ő, hogy két naponta bombázzad az fa.szság képeiddel. Ennél a mennyiségnél már én se tudnék mit reagálni egy egy képre, csak egy mosolygós szmájmit. Baromi idegesítő lehetsz, továbbá szívesen meghallgatnám azt is hogy a húgod hogy vélekedik rólad. :D

2018. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/137 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit off, de kértétek.

A húsos csontos 2. része azt hiszem, ez még megvan


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..



Kérdező, te nem vagy komplett. Tipikus szültem egy gyereket és most rajtam a világ szeme, mindenki velem foglalkozzon. Gondolom egyéb nincs amit feltudnál mutatni csak a babucikád.

A hugod meg miből gondolod CSAK miattad akar gyereket? Lehet megfordult már a fejében csak most ki is mondta. Hidd el nekem is van gyereket nem akaró nő ismerősöm, ő is megdícséri a szép kisbabákat, meg hogy aranyos de csak ez miatt neki még nem kell. szóval ne legyél már ennyire elszállva, semmi közöd az egészhez.

A keresztanyának meg nem az a dolga hogy kövesse a gyerek fejlődését, az a védőnő meg a gyerekorvos. Mennyi butaság kiesik a szádból.

2018. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/137 anonim ***** válasza:
65%
Szóval már elköltözni is felelőtlenség. Te megszabod, hogy 40 km-ig nem az, utána meg már igen? Mit képzelsz magadról? Miért ne költözhetne az ország másik végébe, ha oda akar? Én is el akarok költözni Pestből Veszprémbe, miközben anyámék Jász-Nagykunban laknak, de ha jönne egy ilyen, mint te, úgy pofán vágnám, hogy nem lenne foga. Egyre jobban bebizonyítod, hogy te egy "ki ha nem én?" ember vagy. Szarni is csak a Te engedélyeddel lehet. Remélem valami ócska troll vagy és elég jól csinálod, de ha nem, akkor részvétem annak, akik a közeledben élnek. Gondolom már a férjed is csak elvisel.
2018. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/137 anonim ***** válasza:
85%

Túlreagálod, nem is kicsit.

Ahogy írod, férjnél van. Ugye nem akarod megmondani, egy házaspárnak, hogy mikor vállalhatnak gyereket?


3gyerekes család vagyunk, nekünk is van olyan ismerősünk, rokonunk, aki hasonló gondolkodású, mint te, 6 hét van a gyerekeink között, és folyamatosan összehasonlítja/ összehasonlíttatja a gyerekeinket. Csak azt hajtogatta, hogy az övé milyen jól táplált, nem olyan nyeszlett, mint a miénk, mert már 6 hónaposan mindent megevett, és 8 hónaposan 10kg felett volt. Azt hitte, beleszólhat az életünkbe, próbálta a családtagokat is erre buzdítani.

Nem vettem fel a kesztyűt, ez tovább mérgelte.

Olyan jó lenne, ha a tesód is olvasná ezt.

Megmutatnad neki? Hátha választ kapnal a kérdésedre...

2018. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/137 anonim ***** válasza:
91%
Tipikus idióta anya. Szerencsétlen húgod ezt dícséretnek szánta, te meg az a gyökér fajta vagy, aki mindenbe támadást lát bele.
2018. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/137 anonim ***** válasza:
78%

A sógornőm is ilyen. Élete célja volt hogy szül, meg is tette 40 évesen, ott kifordult magából, a gyereket elkényeztette, mindenkinek körülötte kellett ugrálnia, ahogy nőtt a pulya, úgy romlott a magatartása, anyósom már nem járt annyit babázni, pedig ő gyerekpárti nagyon is... Egyszer volt Anyósoméknál kis kerti összeröffenés, én nem tudtam menni, mert dolgoztam, a vége felé értem haza (az utca túloldalán lakom, át látni hozzá). Már a kocsiban zárt ablaknál hallottam hogy ordít a gyerek a kertben (játszott)…. Párom mesélte, hogy annyira hangos volt a kölök, hogy a másik sógornőmék egy idő után megunták és gyors elköszönés után elhúztak. Anyuka elkezdett mindenkire megorrolni, még rám is :D Viszont szerencsére nem kell hozzájuk mennünk és faarccal mosolyogni, nem ömleszti a pulyás képeket (azóta csinált még egyet, még elviselhetetlenebb lett, engem is fúr a közös munkhelyen, pedig semmit nem csináltam, játszottam a gyerekkel amikor még normális volt). De sajnos ha céges havi összeröfi van, és ő is jön, biztos hogy a fele a kölykéről szól, jaj a Marissza milyen vicces volt amikor végig ordította a hazautat mert nem álltunk meg a Mekinél, stb. Nekem személy szerint elegem van az ilyen emberekből.

A szomszédban is egy nyugdíjas párocska lakik, kertes ház, van egy lányuk, na az is ilyen. Csinált két geyreket, akik ha jó idő van ide vannak lecsapva, nyár 3/4-ét itt töltötték, a ház tőlük zengett, csukott ablakokkal is....De nekem kuss volt a nevem, mert Jajagyermek. Ááááááááááááááááááá….

2018. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/137 anonim ***** válasza:
88%
Te nem rivalizálsz a húgoddal, hanem lenèzed és kicsit sem szereted. Ennyi.
2018. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!