Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom irigy rám?

Figyelt kérdés

A húgom és férje a keresztszülei a 3 hónapos lányomnak. Nem elfogultságból de ez a gyerek egy csoda, hatalmas kék szemei vannak hosszú pillái ,szőke haja. Tényleg gyönyörű gyerek. Mindenki csodájára jár a rokonságból.


Viszont amikor a tesómék jöttek látogatóba akkor volt egy megjegyzése a húgomnak , ami nekem nem tetszett. Még pedig hogy elkezdte mondani a férjének hogy " de jó lenne már nekünk is egy ilyen kisbaba". Én mondtam neki hogy szerintem még bőven ráérnek (24 éves). Meg különben is ez most a mi pillanatunk, nem értem miért kéne neki is gyerek most hogy nekem van ? Nem irigy egy kicsit ? Még saját lakásuk sincs , épp gyűjtögetnek... Messze laknak így csak facen tartjuk a kapcsolatot.

Azt is észrevettem hogy én naponta küldök képeket, videókat a babámról hogy lássák ha már keresztszülők és néha olyan semmitmondóan válaszol pl. "kis cuki" és ennyi.

Én reagálom túl vagy tényleg ennyire irigy rám a húgom?


2018. okt. 28. 13:09
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 anonim ***** válasza:
87%
Marmint ritkabban*
2018. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/137 anonim ***** válasza:
99%
Nem azért szül, mert neked is van. Én is nyomon követtem az unokahúgom fejlődését, de nem naponta többször. Szegény húgod, kész para lehetsz ezzel a fotó-videó dömpinggel.
2018. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/137 anonim ***** válasza:
96%
Hát te tök rosszindulatú és egocentrikus vagy, kérdező, de látom, mások már rendesen helyreraktak.
2018. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/137 anonim válasza:
17%

Üzenném mindenkinek,hogy felesleges ennyire leosztani szegény kérdezőt. Ő normálisan felvázolt egy helyzetet,amire normálisan kellene reagálni.


Kedves Kérdező!


Először is ne vedd magadra a kommenteket!


Másodszor szerintem túlreagálod. Az egyik barátnőmnek nem rég született gyereke,minden héten megyek hozzájuk látogatóba. Szinte mintha a keresztanyukája lennék,de nincs megkeresztelve,így nem lehetek. Amikor először megláttam az volt az első mondatom hogy 'Úr Isten! Ez a csöppség ma hazajön velem' a barátnőm nem sértődött meg,nevettünk egy jót. Mióta ennyit vagyok babával,rohamosan nőtt bennem a saját gyermek utáni vágy.


Szerintem nem kellene neki minden nap képet küldened,idegesítő lehet. Ha őt érdekli a gyerek,úgy is érdeklődni fog.


Sok boldogságot a babához :)

2018. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/137 anonim ***** válasza:
97%

Fölösleges szerencsétlen hugodra naponta vagy 2 naponta babképeket borítani. A keresztszülőnek nem kötelessége figyelni a fejlődését. Ha kíváncsi rá, majd kér róla képeket, és hidd el, elég havonta is küldeni, nem változik annyit a gyerek 2 naponta. Vagy tedd ki a fészre az összeset és add meg a lehetőséget a húgodnak és az ismerőseidnek,hogy kövessenek vagy kikövessenek,esetleg töröljenek az ismerőseik közül, ha nem kiváncsiak a gyerMek napi fejlődésére. Sok nőnek degenerálódik az agya, amikor kitol egy lényt, és azt hiszi, mindenki rá kíváncsi.

Másik, nincs olyan, hogy te pillanatod. Amikor találkoznak emberek, mindenki egyformán fontos.

2018. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/137 anonim ***** válasza:
88%
Most akkor a 66-os kommemtben egy új regisztrációval bevéded magad? Tipikus.
2018. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 anonim ***** válasza:
95%
Hiába próbálod magad megmagyarázni folyamatosan, egyre mélyebbre ásod magad mindenki előtt itt. Több, mint 60 hozzászólásból EGYIK SEM áll melletted, biztos mindenki ennyire gonosz, ugye...? Egyébként annyi minden van a világban, akkor mi van, ha a húgod éppen a te gyermeked hatására akár sajátot? Ez neked miért fáj? Ez mindenki szerint teljesen normális, csak szerinted nem. Elvileg a húgod, gyakorlatilag a rongyod, ha annyit nem tud veled közölni, hogy talán ő is megérett a gyerekvállalásra... és ha ez közvetlen utánad van, akkor mi van? Az a te bajod, a nagy pillanataiddal, hogy önző vagy és nem szereted a húgod. Te akarsz a középpontban lenni, mert ha nem akarnál, akkor ellennél boldogan a saját világodban, a gyerekeddel és a férjeddel, marhára lesz*rnád, mit csinál a húgod. Tegyük fel, hogy tényleg ő az irigy és tényleg utánoz. Ha boldog lennél és az előzőek nem lennének igazak, nem foglalkoznál vele. Pont. Csá.
2018. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/137 anonim ***** válasza:
95%
"de ő a nagynénje és keresztanyja azért annyi csak várható hogy kövesse a gyermek fejlődését ? Vagy akkor mi a dolga ma egy keresztanyának?" És mit kövessen két naponta? Hogy nőtt fél millimétert? Vagy hogy megfogott valamit? És a keresztanya dolga: hogy a gyermek vallásos nevelését segítse. Az már más kérdés, hogy sokan csak a szokások miatt keresztelteik meg a gyermeküket, nem is vallásosak - hozzátenném én magam sem vagyok az, de nem is lesz keresztelve a gyerek. Képmutatásnak tartanám.
2018. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora egyetértést a válaszolók közt, azt hiszem még nem láttam😁 csatlakozom a 7 oldalnyi egyöntetű véleményhez!
2018. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/137 anonim ***** válasza:
100%

"Az a te bajod, a nagy pillanataiddal, hogy önző vagy és nem szereted a húgod."

Ez nagyon igaz!

Az én nővérem ugyanilyen, neki mindene legyen, tőlem mindent sajnált.

Tanulást, utazást, kikapcsolódást, szórakozást, párkapcsolatot, még egy nyomorult magas sarkút is.

Sajnálom a húgodat, Kérdező!

2018. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!