Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom irigy rám?

Figyelt kérdés

A húgom és férje a keresztszülei a 3 hónapos lányomnak. Nem elfogultságból de ez a gyerek egy csoda, hatalmas kék szemei vannak hosszú pillái ,szőke haja. Tényleg gyönyörű gyerek. Mindenki csodájára jár a rokonságból.


Viszont amikor a tesómék jöttek látogatóba akkor volt egy megjegyzése a húgomnak , ami nekem nem tetszett. Még pedig hogy elkezdte mondani a férjének hogy " de jó lenne már nekünk is egy ilyen kisbaba". Én mondtam neki hogy szerintem még bőven ráérnek (24 éves). Meg különben is ez most a mi pillanatunk, nem értem miért kéne neki is gyerek most hogy nekem van ? Nem irigy egy kicsit ? Még saját lakásuk sincs , épp gyűjtögetnek... Messze laknak így csak facen tartjuk a kapcsolatot.

Azt is észrevettem hogy én naponta küldök képeket, videókat a babámról hogy lássák ha már keresztszülők és néha olyan semmitmondóan válaszol pl. "kis cuki" és ennyi.

Én reagálom túl vagy tényleg ennyire irigy rám a húgom?


2018. okt. 28. 13:09
 81/137 anonim ***** válasza:
100%
Bizony kérdező,sajnos hamarosan a kutya se lesz kiváncsi rátok, se a csoda gyerekedre. Elmaradnak a látogatók az ajándékokkal jönnek majd a hétköznapok a maguk kis szürkeségeikkel. Javaslom hogy most töltekezz fel a szép pillanatokkal,éld meg minden apró rezzenését a babának,mert elfogod felejteni hogy milyen érzés is volt amíg pici volt. Ne ilyen hülye rivalizálásra pazarold ezeket a gyorsan muló pillanatokat.
2018. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/137 anonim ***** válasza:
97%

Te vagy irigy és rosszindulatú is. A gyereked meg csak neked meg max a pasidnak csoda, senki màst nem érdekel, plàne nem napi szinten. Max nem mondjàk a szemedbe. Meg lehet érteni ha unottan reagàl. Senki nem kívàncsi màs kölkére minden nap.

Minek küldözgetsz minden nap képeket róla? Valamit kompenzàlni akarsz ezzel ami kudarc az életedben? Ezzel bizonygatod hogy elértél valamit? Lett egy gyereked és azt hiszed mindig te leszel a központ? Hàt nem. Neki is lesz. Ès nem akkor amikor te úgy óhajtod. Remélem fia lesz, a kisfiúkat többnyire jobban sztàroljàk.:) Az ilyen egoista majmok mint te ...Megérdemelnéd, hogy ràjöjj, nem te vagy a vilàg közepe.

Hogy jössz te ahhoz, hogy a húgodnak azt mond, nekik még ne legyen, ràérnek? Mi közöd hozzà? Ha akarnak most vàllalnak gyereket, ha nem nem. Nem te szabod meg...Itt te vagy az irigy. Szànalmas, hogy a sajàt gyerekedet hasznàlod arra hogy népszerű legyél a rokonsàgban. Ezért nem akarod, hogy a testvérednek is legyen most gyereke. Szegény húgod....sajnàlom. Nem lehet könnyű ilyen testvérrel.

2018. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/137 anonim ***** válasza:
99%

Az a baj, hogy be se látod, hogy itt csakis veled van a baj.

Először is egy normális szülő tudja, hogy mindenkinek a sajátja a legszebb, a rokonok meg illedelmesek. Ettől eltekintve a tiéd az egyik a 6437693 szép kisbaba közül.

A másik meg, hogy a húgod hova akar gyereket és mikor, az nem a te dolgod, ebbe bunkóság beleszólni. 23 évesen szültem, csak hüledezek, hova korai a 24. Amúgy se szül senki azért, mert másnak is van. Lehet, hogy nagynéni, keresztanya, anyámkínja, attól még egy lapon se lehet említeni a saját gyerekkel. Ami nem miattatok kell neki, ezt azért ne képzeld már be.

De tételezzük fel, most nőtt meg benne a vágy. Na és? Szíve joga. Vagy az a baj, hogy nem a te kölköd lesz az egyetlenke? És ha most terhes lesz, összeveszel vele?

Kapj már a fejedhez b.sszus, mert ez így nagyon gáz.

2018. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/137 anonim ***** válasza:
95%

" annyi csak várható hogy kövesse a gyermek fejlődését ? Vagy akkor mi a dolga ma egy keresztanyának?"


Hát nem is napi szinten kell fotókkal bombázni :)

Ritka türelmes a tesód, hogy ezt elviseli.

2018. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/137 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy irigy a meg sem született babájára ez a leggázabb egy testvértől..
2018. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/137 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek fejlődését a szüleinek kell követni. Ha valaki màst èrdekel, majd kér képet. A helyében rég letiltottalak volna. 1-2 naponta babàs képek videók? Beteges.
2018. okt. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/137 anonim ***** válasza:
100%

Kövesse a fejlődését... mint valami védőnő.

És mennyit fejlődik 24 óra alatt?

2018. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem az a dolga egy keresztszülőnek, hogy kövesse a gyerek fejlődését. A keresztszülő első és legfontosabb feladata az, hogy ha veled, a férjeddel történik valami, akkor ők ott legyenek, felneveljék a gyereket. Az, hogy azon kívül mik a feladataik, az tőletek is és tőlük is függ, de így közösen. Vagyis, ha ők valamit nem akarnak, azt nem erőltetheted rájuk, vagy ha ők akarnak valamit, amibe ti nem akartok belemenni, akkor nekik nem szabad erőltetniük. Közös megegyezésen alapul az egész.

Lesz, aki most biztos lepontoz, de igenis, nem feladata a keresztszülőnek nyomon követnie azt, hogy mit csinál egésznap a gyerek.

2018. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/137 A kérdező kommentje:
Belátom van abban valami amit írtok (húgommal kapcsolatban). Na de ez már eléggé a rosszindulat ami itt megy, meg a kárörvendés... Erre azt tudom mondani ha posztolok a babámról képeket minimum 100 ember kedveli minden alkalommal. Ha nem érdekelne senkit akkor le is tilthatnának. Szóval ezt a képes dolgot hagyjuk szerintem . Ti biztos soha nem posztolgattok ,sőt facebookotok sincs. Nem ez volt a lényeg nem kell ezen lovagolni. Az meg ne legyen már megvetendő hogy valaki büszke a gyermekére. Ez alap kéne legyen.
2018. okt. 28. 22:59
 90/137 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el, itt sem érdekel senkit sem, hány lájkot kap a kis lájktermelő gépezet, meg amúgy is annyit mondasz, amennyit akarsz. AZért nem találod furcsának, hogy egy ilyen oldalon, ahol gyakran alakul ki vita egy-egy kérdés alatt, mégis milyen egyetértés van az összes válaszadó között? Hidd el, többségünk megtapasztalta már ezt, hogy a büszke kismamák odatolják mindenki orra alá a gyereküket és nem veszik észre magukat. Persze, hogy legyél büszke, de tartsd is meg magadnak.
2018. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!