Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom irigy rám?

Figyelt kérdés

A húgom és férje a keresztszülei a 3 hónapos lányomnak. Nem elfogultságból de ez a gyerek egy csoda, hatalmas kék szemei vannak hosszú pillái ,szőke haja. Tényleg gyönyörű gyerek. Mindenki csodájára jár a rokonságból.


Viszont amikor a tesómék jöttek látogatóba akkor volt egy megjegyzése a húgomnak , ami nekem nem tetszett. Még pedig hogy elkezdte mondani a férjének hogy " de jó lenne már nekünk is egy ilyen kisbaba". Én mondtam neki hogy szerintem még bőven ráérnek (24 éves). Meg különben is ez most a mi pillanatunk, nem értem miért kéne neki is gyerek most hogy nekem van ? Nem irigy egy kicsit ? Még saját lakásuk sincs , épp gyűjtögetnek... Messze laknak így csak facen tartjuk a kapcsolatot.

Azt is észrevettem hogy én naponta küldök képeket, videókat a babámról hogy lássák ha már keresztszülők és néha olyan semmitmondóan válaszol pl. "kis cuki" és ennyi.

Én reagálom túl vagy tényleg ennyire irigy rám a húgom?


2018. okt. 28. 13:09
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/137 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülők feladata az, hogy a gyerek gondját viseljék, ha a szülők meghalnak. Persze ajándék szüli, névnapra, karácsonyra stb. Nem kell látniuk,hogy Lilike jobbra néz, most balra, első kaki, első turha, első lépés, kinéz az ablakon, bejön az ajtón stb.

Hidd el, csak neked érdekes a saját gyereked, másoknak baromi idegesítő. Ha nekem valaki priviben a gyerekéről küldözget képeket, az elsőre én is írom, hogy jajdecuki, aztán már válaszolni sem szoktam, csak küldök a cicámról valamit.

2018. okt. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/137 A kérdező kommentje:

Tök jó hogy én lettem az utálatos, önző, irigy?:) nővér. Azért a húgomat se kell ennyire sajnálni. Nem mondom neki ezeket a dolgokat, azt sem hogy hogy érzek, nem akarom hogy megromoljon a kapcsolatunk. Anyummal beszélgettem de neki is csak annyit mondtam hogy olyan furcsa hogy egyből ő is gyereket akar. Állítólag nekik is azóta mondogatja. Kissé erőltetettnek érzem, szerintem nem kell ezt mondogatni hanem csinálni kell.


Erről a kép/videó témáról meg annyit hogy magánügy kinek mennyit küldök. Eddig panasz még nem érkezett senkitől. Én is szívesen nézegetem pl. barátnőm babás képeit.

2018. okt. 28. 20:57
 73/137 anonim ***** válasza:
96%
Ne h megromoljon,nyugi romlott ez már,max te vagy képmutato,és it szidattad volna a hugodat h mer ő is saját babára gondolni és nem jött be most megy a hugi igy ugy mese.. És nyugi küldözgessed a baba képeidet mindenkinek max letiltanak a faxba,én letiltom az ilyen babo az agyukra ment tipusu nőket,van férjed gondolom v ő is a baba után kullog valahol...
2018. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/137 anonim ***** válasza:
96%

Azt mondd meg, mi a baj azzal, hogy a húgod is gyereket akar? Ő nem vágyhat rá? Ha esetleg a te gyereked hatására kezdett ő is babára vágyni, az már neked probléma?

Nyilván az a valódi bajod, hogy most általános csodálat tárgyának érzed magad a gyereked miatt és nem akarsz a húgoddal osztozni ezen a szerepen.

Innen jön le az, hogy önzőnek tűnsz. Értelmes felnőtt ember nem viselkedik így, pláne a saját testvérével.

2018. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/137 anonim ***** válasza:
96%

Nem magánügy, kinek mennyit küldesz, ez annak is az ügye, akinek vagy akinek küldöd. Udvariasak, ezért nem mondanak semmit, vagy ezért írnak olyan leszarom válaszokat, mint jaj de cuki. Ne hidd, hogy nem röhögnek ki a hátad mögött.

Ha pedig már a magánügyről beszélsz, az viszont teljesen a hugod magánügye, hogy akar-e gyereket, hogy beszél-e róla, vagy csinálja is, hogy mikor akar, miért akar, kinek beszél róla. Ha jön az övé, bizony, ellopja tőled és a kölyködtől a show-t, majd őhozzá mennek a rokonok "csodájárajárni", ehhez szokj hozzá időben. Az ő családalapításához neked abszolút semmi közöd nincs.

2018. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/137 anonim ***** válasza:
97%
Itthon én vagyok a nővér és ha a hugom bejelentené hogy ő is gyereket akar ugrálnék örömömbe nem az hogy lebeszéljem róla. Az a baj hogy nem látod hogy mennyire egy önző ember vagy. Olvastam itt a válaszokat és csak egyetlen egy ember értett veled egyet de ő se 100% és utána még mindig a hugod a rossz. Szerintem gondolkodj el azokon a dolgokon amit írtak és a gyerekedet próbáld úgy nevelni hogy ne legyen belőle egy olyan önző hárpia mint amiylen te vagy.
2018. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/137 anonim ***** válasza:
99%
Csinálj csoportot a babádnak,ott magányügy,de privátban az idővonalon senki ne tolja a porontya napi fejlődését 1000 képben mert nem kiváncsi senki rá max eltekeri v letiltja v semmit nem ir és lehet sértődni... Erőszakkal az arcukba tolod mit irjon a cukin kivül két naponta, én max hányos vödröt posztolnék alá,pedig van gyerekem lol,de hogy ennyire toljon vki egy babát is.. Szegény gyerekora biztos nem lesz mert a hátán fogsz feltünősködni és millio tevékenysége lesz ahol hoznia kell az elvérásodat h mutogathasd. :O Csak meg ne fojts a hugod babáját ha összejön neki :(
2018. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/137 anonim ***** válasza:
95%

Igazad van, 21:23, most az övé hozza a lájkokat, aztán a hugicáé fogja. Ez bizony nagy probléma :DDDD


Csinálj neki külön insta profilt , ahová kiteszed cukin felöltözve, ott majd nézi, aki akarja, ha akarja.

2018. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/137 anonim ***** válasza:
96%

Így van, csinálj egy Instagram profilt és ott az nézegeti a fotókat, aki akarja. Egyébként az, hogy a húgod "semmitmondóan" reagál a videó- meg fotóözönre, csak annyit jelent, hogy neki is sok az a mennyiség. Nem teszi szóvá, mert udvarias, hát ír valami párszavas választ. Fura, hogy ez neked nem esik le.

Nekem is van unokaöcsém, unokahúgom, imádom őket, de ha napi szinten tolnák az arcomba a fotókat, nekem sem lenne időm és energiám állandóan kimerítő reakciókat fogalmazni. Az ismerőseim babás fotóit is szívesen megnézem, ha szembejönnek az idővonalon, de aki napi szinten kiposztolja a gyereke mindennapjait, arra nem vagyok kíváncsi.

Mellesleg egy barna hajú, barna szemű gyerek sem kevésbé szép, mint egy szőke kék szemű.

2018. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/137 anonim ***** válasza:
93%

Megértem, hogy most a babád az első, legfontosabb, leggyönyörűbb teremtmény, de ha lesz egy kis időd gondolkodni, lehet nem ártana rendbe tenni a kapcsolatot a húgoddal. Baromira nem normális a viszony, ami köztetek van! Hiába magyarázod, hogy mindig versengtetek, ez beteges! Testvérek vagytok, normális esetben egymásért vagytok!

Nekem van 2 gyerekem, akiket imádok. Húgomék évek óta rajta vannak a babaprojekten, de nem jön össze, most jön a kivisgálásosdi, megtermékenyítősdi rész. Ha így sem jön össze nekik a baba, én szülöm meg a babájukat. Önszántamból, mert szeretem a húgomat!

Szeresd te is a tiédet!

2018. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!