Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Idegesítenek a kistesóim, mit...

Idegesítenek a kistesóim, mit csináljak? Otthon se értik meg, hogy nem csak körölöttük forog a világ?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, rengegeg ideig egyke voltam, aztán anya újraházasodott és ikeröcséim lettek. Most 4 évesek és folyamatosan b*sztatnak, azt akarják hogy játszak velük, hogy undorító dolgokkal szórakozzak mint a műtakony, meg ilyenek. Azt megteszem, ha bírom, hogy ideg-óráig vigyázok rájuk, elmegyek értük oviba, na de az életem nehogy már körölöttük forogjon. Nekem tanulnom kell, vannak barátaim saját életem. A mostoha apám meg még forszírozza is az ikreket, hogy nyúzzanak engem. Kész rémálom. Szeretem őket, de napi 24ben rohadt idegesítő tud lenni 2db visító 4 éves.

2018. okt. 30. 11:55
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 anonim válasza:
87%

Vérmamik xD

Ismerős :D Megszüli a gyereket majd pár hónap múlva a facebook tele van a panaszkodásaikkal h semmi szabadidejük meg nyomják a mártír dumát az ismerősöknek, hogy bárcsak aludna végre normálisan 8 órát és hasonlók :D De látom már itt is nyomják :D

2018. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 anonim ***** válasza:
19%

"Aki szerint napi pár órát simán lehet velük foglalkozni, az mikor gondolja ezt? Középsulis gyerek 4 körül hazaesik a suliból (ha nem lakik nagyon messze), akkor még sportoljon, tanuljon, írja meg a házit, készüljön idegen nyelvből (2 éven belül kelleni fog a nyelvvizsga), lássa el a saját szükségleteit (evés, tisztálkodás, alvás, ha csak a legalapvetőbbekkel foglalkozunk) és máris beesteledett, mikor a 4 éveseknek már ágyban a helyük. Mikor kéne akkor velük játszani? Vagy úgy gondoljátok, hogy akkor késő este is neki lehet állni tanulni..??"


2 kistesó mellett nőttem fel, egyik 12, másik 7 évvel fiatalabb nálam. Tanulni mindig közvetlenül lefekvés előtt tanultam, mert úgy jobban elraktározódik a hosszútávú memóriában. Ha az ember jól beosztja az idejét és nem Facebookozik tanulás közben, akkor 1-1,5 óra alatt simán végezni lehet. Manapság meg főleg, hogy már nem kell a könyvekben keresgélni, hanem a Google fél perc alatt kidob mindent, amire szükség van a leckéhez. Sportolni sportoltam az iskolában, heti 3-5 tesióránk volt, ellenben jártam zeneórára. Mégis mindig találtam időt játszani a húgaimmal. Igen, volt olyan is, hogy én hoztam őket haza az oviból/iskolából, és ez kb. fél óra kerülőutat jelentett nekem hazafelé. Út közben játszottunk, beszélgettünk. Nem éreztem úgy, hogy a szüleim kihasználtak vagy ingyen bébiszitternek tartottak. Szerintem egy normális családban teljesen alap dolgok azok, amiket megcsináltam a húgaimmal kapcsolatban, nincs benne semmi kihasználás. Nekem is rengeteg mindenben segítettek a szüleim és a tesóim is, amikor nekem volt rá szükségem. A kérdezőnek az az egyetlen problémája, hogy eddig egyke volt és nem úgy nevelték, hogy segítsen a családtagjainak. Nekem 7 éves korom óta ott volt az idősebb húgom, aztán később a fiatalabbik is, és nálunk a családban alapból is mindenben szokás egymásnak segíteni, így én ezt szoktam meg. Nagyon szomorú, hogy ez ilyen sok ember szerint kihasználás. Nem véletlenül hullik szét egyre több család manapság :(

2018. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 anonim ***** válasza:
89%

#92

"Tanulni mindig közvetlenül lefekvés előtt tanultam, mert úgy jobban elraktározódik a hosszútávú memóriában. Ha az ember jól beosztja az idejét és nem Facebookozik tanulás közben, akkor 1-1,5 óra alatt simán végezni lehet."

Arról hallottál már, hogy:

- egyik gyereknek hamar megy a tanulás, másiknak lassabban?

- egyik iskola keveset vár, a másik sokat?

- egyik gyereknek napközben "fog jobban" az agya, másiknak este?


"Igen, volt olyan is, hogy én hoztam őket haza az oviból/iskolából, és ez kb. fél óra kerülőutat jelentett nekem hazafelé. Út közben játszottunk, beszélgettünk."

Igen, nyilván mindenkinek a suli mellett van az ovi, mert neked is ott volt. Mellesleg a kérdező is írta, hogy azzal nincs baj, hogy hazaviszi őket az oviból.


"Nem éreztem úgy, hogy a szüleim kihasználtak vagy ingyen bébiszitternek tartottak. Szerintem egy normális családban teljesen alap dolgok azok, amiket megcsináltam a húgaimmal kapcsolatban, nincs benne semmi kihasználás. Nekem is rengeteg mindenben segítettek a szüleim és a tesóim is, amikor nekem volt rá szükségem."

Itt nem a segítésről van szó. Hanem hogy valakitől minden otthon töltött percében elvárják, hogy a gyerekeket szórakoztassa, rárakják a felelősséget, hogy vigyázzon rájuk.


"A kérdezőnek az az egyetlen problémája, hogy eddig egyke volt és nem úgy nevelték, hogy segítsen a családtagjainak."

Ezt hol olvastad?


"Nekem 7 éves korom óta ott volt az idősebb húgom, aztán később a fiatalabbik is, és nálunk a családban alapból is mindenben szokás egymásnak segíteni, így én ezt szoktam meg. Nagyon szomorú, hogy ez ilyen sok ember szerint kihasználás."

Tényleg nem akarod megérteni? Nem a segítségről van szó.


"Nem véletlenül hullik szét egyre több család manapság :("

Milyen kutatást végeztél, hogy erre így rájöttél? Társadalomtudós vagy, esetleg pszichológus, vagy micsoda?

2018. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/112 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsére nem vagyunk egyformák és nem mindenkinek az a vágya, hogy élete végéig bébiszitter legyen. Aki akarja az foglalkozzon többet a 4 éves visító tesóival akinek meg ehhez nincs annyi türelme vagy van jobb dolga az csinálja azt. Ennyi.
2018. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 anonim ***** válasza:
17%
Nem arról van szó, hogy vigyázzon a gyerekekre. Arról van szó, hogy játsszon velük. Tök normális elvárás lenne, hogy a testvérek tudjanak együtt játszani. Nagyon egyszerű a megoldás a kérdező részéről. Ha épp nem alkalmas időpontban hívják játszani a testvérei, akkor megmondja, hogy most épp nem ér rá, mert ezt meg ezt csinálja, de majd xy idő múlva rá fog érni és akkor megy és játszik velük. Csak akkor tényleg menjen, ne keressen utólag kifogásokat.
2018. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy rohadtul nem az én gimim mellett volt az óvoda meg az általános. Írtam, hogy kerülőutat jelentett elmenni értük, minimum fél órával később értem haza így, mintha egyenesen hazamentem volna a gimiből. Szövegértés.
2018. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/112 anonim ***** válasza:
76%

#96

Igen, felfogtam, éppen erre írtam. Fél óra kitérő az lótusz, az a szomszédban van. Pontosan így értettem.

2018. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/112 anonim ***** válasza:
0%
Na, akkor ha utazásnál semmi az a fél óra, akkor a kérdező is simán rászánhat minimum ennyit arra, hogy a kistestvéreivel foglalkozzon.
2018. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/112 anonim ***** válasza:
78%

"Tök normális elvárás lenne, hogy a testvérek tudjanak együtt játszani." - bocs, de miért is kellene valakinek okvetlenül nap rendszerességgel együtt játszania a 10 évvel fiatalabb féltestvéreivel???


A másik, hogy itt többen leírták, hogy a tanulással hogyan egyeztették össze a testvérekkel foglalkozást... ez OK, de tisztelettel: mikor voltak 16 évesek??? Mikor lógtak a haverokkal, mikor csajoztak/pasiztak, mikor szórakoztak? Mintha ez kimaradt volna minden ilyen válaszból...

2018. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/112 anonim ***** válasza:
87%
Én csak egyet nem értek: a négyéves kölykök miért nem egymással játszanak? Mikor mi gyerekek voltunk, a velünk egykorúakkal szerettünk játszani. Az anyjukról megvan a véleményem, ennyire nem törődni a nagylánnyal... Mert most a legfontosabb az új férj meg a közös porontyok.
2018. nov. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!