Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Idegesítenek a kistesóim, mit...

Idegesítenek a kistesóim, mit csináljak? Otthon se értik meg, hogy nem csak körölöttük forog a világ?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, rengegeg ideig egyke voltam, aztán anya újraházasodott és ikeröcséim lettek. Most 4 évesek és folyamatosan b*sztatnak, azt akarják hogy játszak velük, hogy undorító dolgokkal szórakozzak mint a műtakony, meg ilyenek. Azt megteszem, ha bírom, hogy ideg-óráig vigyázok rájuk, elmegyek értük oviba, na de az életem nehogy már körölöttük forogjon. Nekem tanulnom kell, vannak barátaim saját életem. A mostoha apám meg még forszírozza is az ikreket, hogy nyúzzanak engem. Kész rémálom. Szeretem őket, de napi 24ben rohadt idegesítő tud lenni 2db visító 4 éves.

2018. okt. 30. 11:55
 81/112 anonim ***** válasza:
72%

53/54


Bizonyára segged sincs, mivel szülés után annyira elhagytad magad, hogy már a saját pasid se kíván téged és az ebből termelődött feszkót most itt vezeted le. Menj inkább posztolj a kölködről egy képet, hogy a kapott lájkokból visszanyerd az önbizalmad

2018. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 anonim ***** válasza:
80%
Tudod Boszi, egy 16 éves első sorban is legyen 16 éves, mert az még egyszer nem lesz soha, és élje a 16 éves kori életét. Tudom, hogy azt írtad délelőtt, hogy "Én azt egy szóval sem mondtam hogy ne bulizzon, csak hajrá." - csak áruld el légyszi, hogy MIKOR??? - amikor egyik oldalon ott vannak a mára totál irreálisra hízlalt iskolai elvárások, a másik oldalra kedves anyuci & párja által előszeretettel a nyakába varrt "testvérkék"??? 16 éves korban nagyon nem kellene, hogy valakinek az élete a "felelősség & kötelesség" ordas mocskáról szóljon 0-24-ben.
2018. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 anonim ***** válasza:
11%

Te tényleg azon az egy lepontozott válaszon rugózol? El is élveztél rajta? Elég szánalmas vagy. Ha csak a számokat nézzük, összességében te adod itt a legkevesebb hasznos választ az 58 százalékoddal.

De hagyjuk ezt. Nem kellenek ide "vérmamik", mivel itt éppen te vagy a véresszájú.

Nincs igazad se neked, sem a kérdezőnek. Normális, épeszű ember képes arra, hogy kompromisszumot kössön, közösségben éljen és veletek ellentétben nem egy kis takonypóc, aki azt hiszi, hogy ő szarta a Napot.

Attól, hogy anyád, apád félrenevelt, még nem úgy működik a világ, ahogy te azt elképzeled.

2018. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 anonim ***** válasza:
88%
Ja persze mami csak neked van igazad tudjuk, az az egyetlen normális érved, hogy nyenyenye nekem van egy gyerekem akit évek óta szarul nevelek tehát csak nekem lehet igazam
2018. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 anonim ***** válasza:
100%

Izé, normális helyzetben az ember ilyenkor fogja, és átköltözik az apjához, anyuka szépen kifizeti utána a tartásdíjat havonta (különben megy a böribe, ugyi), és ezek után úgy fényezi az ikrei ülepszerkezetét, ahogy akarja.

A dolog ellen szól viszont SAJNOS az, hogy a Kérdező nyilván nem szívesen váltana iskolát, 200 km-t meg nem lehet ingázni naponta. Alternatív megoldás lehet, hogy átköltözik apukához, és visszamegy koleszba, de azzal megint neki kell alkalmazkodnia azért, mert anyuci ne tudta féken tartani az anyai ösztöneit.

2018. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint normális dolog az egyik gyerek nyakába varrni a kistesó(k)ról való gondoskodást, az olvasson már utána, hogy milyen hatása lesz ennek a személyiségre később. Kiváló könyvek vannak erről a témáról, hogy a gyermekkorban tapasztalt családi viszonyok hogyan hatnak a személyiség alakulására.

Láthatóan néhányan ezekről még nem is hallottak, de osztják az észt olyasmiről, amiről fogalmuk sincs.

Aki szerint napi pár órát simán lehet velük foglalkozni, az mikor gondolja ezt? Középsulis gyerek 4 körül hazaesik a suliból (ha nem lakik nagyon messze), akkor még sportoljon, tanuljon, írja meg a házit, készüljön idegen nyelvből (2 éven belül kelleni fog a nyelvvizsga), lássa el a saját szükségleteit (evés, tisztálkodás, alvás, ha csak a legalapvetőbbekkel foglalkozunk) és máris beesteledett, mikor a 4 éveseknek már ágyban a helyük. Mikor kéne akkor velük játszani? Vagy úgy gondoljátok, hogy akkor késő este is neki lehet állni tanulni..??

Igen, régen (az emlegetett háború előtti években) szokás volt, hogy jött 10 gyerek, és a nagylányok gondoskodtak a kistesókról, de akkor nem is sok iskolát, munkát, karriert vártak el a lányoktól - hanem családalapítást, gyermekgondozást, amihez kiváló felkészülés volt az, hogy a kistesóikról gondoskodtak. Ma már ennél többet várnak az életben.

2018. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/112 Boszorkány_ ***** válasza:
9%

19 vagyok, van egy újszülött és egy négy éves testvérem.

Jut időm mindenre mert be tudom osztani az időm, ne aggódj értem.

Csak az nagyob gáz, hogy lepontozzuk a másikat (akinek nem inge...) anélkül hogy megpróbálnánk átgondolni az ő véleményét.

Tessék megkövezni az én gyerekes agyam hogy ezt gondolom.

2018. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/112 anonim ***** válasza:
92%
16 évesen foglalkozzon a saját életével és akkor felnőtt korára nem lesz ilyen semmihez nem értő, tehetségtelen, elégedetlen senki mint az itteni vérmamik akiknek az egyetlen sikerük van az életben ami pedig az, hogy sikeresen megtermékenyítették őket és most van egy kölykük akit szarul nevelnek.
2018. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 anonim ***** válasza:
100%
"Igen, régen (az emlegetett háború előtti években) szokás volt, hogy jött 10 gyerek, és a nagylányok gondoskodtak a kistesókról, de akkor nem is sok iskolát, munkát, karriert vártak el a lányoktól - hanem családalapítást, gyermekgondozást, amihez kiváló felkészülés volt az, hogy a kistesóikról gondoskodtak. Ma már ennél többet várnak az életben." - pontosan így van, ahogy én is utaltam már rá az előbbiekben.
2018. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/112 Boszorkány_ ***** válasza:
10%
Vigyázni rá és a nyakába varrni az két külön fogalom. Az utóbbi nyilván nem egészséges egyik gyereknek sem.
2018. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!