Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fodrász vagyok, nem gondoltam,...

Fodrász vagyok, nem gondoltam, hogy ekkora gond lesz a családban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy öten vagyunk testvérek (nő vagyok, 40 éves). Fodrásznak tanultam, először alkalmazott voltam, majd nyitottam egy kis fodrász üzletet, egyedül dolgozom. Négy nővérem van, én vagyok a "legkisebb", és anyukánk 15 éves koromban halt meg. Ami a lényeg, hogy mind a négy nővérem hozzám jár, és én mindig megcsináltam a hajukat, ebben volt festés, melír, tehát hosszabb munkák is, aki anyagigényesek is. Ahogy teltek az évek, a nővéreimnek is lettek gyerekeik, többnyire lányok, már ők is huszon-harminc évesek, és ők is ide járnak. Van olyan nap, hogy a nyitvatartási időm felében, kétharmadában nekik dolgozom. És itt a gond, ezt én is látom, de a férjem javasolta, hogy valahogy ezt azért vessem fel nekik, hogy oké, munkadíjat nem is, de az anyag árát legalább fizessék ki. (Többnyire hajfestékek, drága termékekkel dolgozom). Amikor ezt felvetettem (egyik nővérem volt itt pont), ő elment a másik háromhoz, összeült a kupaktanács, és amit én kaptam: Hálátlan kis dög vagyok, anyám helyett ők neveltek fel, és akkor ennyi hála nincs bennem, és van pofám pénzt kérni. Teljesen kiborultam. 20 éves korom óta dolgozom, mindig hozzám jártak, a családjaik egyre nagyobbak, lányaiknak is vannak igényeik. Ez mind idő is nekem, addig nem tudok mást vállalni. Közben az adó, a rezsi ketyeg, az mindig állandó, de legalább a rájuk fordított anyagok árát fizetnék ki, mert tényleg vannak napok, amikor simán mínuszban vagyok, ha egyenleget vonok. Most rám fúj mindenki. Férjem sem érti. De azért, mert ez 20 évig így ment, nem szeretném így folytatni. Nekem is egyre nehezebb, van két felnőtt gyerekem, miattuk is sokat kell vállalnom. (Amúgy hogy felneveltek anyu helyett, 15 voltam, amikor meghalt, 18 évesen már férjhez mentem.)

Mit tegyek? Tényleg hálátlan vagyok?



2019. jún. 11. 14:53
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jöjjenek teljes áron, ez így nem állapot.

Ha gondolod, számold ki nekik, eddig mennyit nem fizettek ki neked, mennyit spóroltak azzal, hogy ingyen fodrász voltál nekik. Irtózatos szám fog kijönni.

Amikor legközelebb időpontot kérnek, közöld velük, mostantól teljes áron számolsz nekik is, így készüljenek. Nem kérhetsz a fizető vevőktől kétszer annyit azért, hogy megélj.

2019. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

"Na de van négy lánytestvéred, és ha mindegyiknek lányai vannak, az még lehet 8 fiatal-felnőtt lány/nő.


Ha mindegyik csak havi egyszer jön, akkor is..."


Amúgy igen, így van. Mindegyiknek két felnőtt lánya van.

És nem is csak havi egyszer. Közben is van olyan, hogy beugrik, mert szülői értekezletre kell menni, ide kell menni meg oda, gyorsan szépnek kell lenni. Akkor mondjuk egy mosás-szárítás, ez már természetes (mondjuk ebben nincs anyag és nem pepecs, és soha nem szóltam ezért sem.)

2019. jún. 11. 15:09
 13/56 anonim ***** válasza:
100%
Vesd fel nekik, h ok, ha nekik ez nem felel meg, vegyék meg a festéket amilyet szeretnének, és te továbbra is ingyen csinálod a fejüket. De egyébként meg Ha ennyire pofátlanok, egyre sűrűbben jatszanam el, hogy bocs, de tele vagyok, nem tudsz jönni. Ha duzzognak, hát duzzogjanak. Nem te vagy katolikus karitas, összetehetik a két kezüket az eddigiekért is. Undorító a hozzáállásuk.
2019. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
97%
Nem számolsz a kieső munkával. A "gyorsan mosom-szárítom ingyen" idején jöhetne fizetős ember is.
2019. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
Szülői... én tudom hogy járhatnék többet fodrászhoz, de mivel én magam fizetem a fodrászom, ha gyorsan akarok szép lenni megfésülkodom otthon, azért meg hogy az anyukatársakat elbűvöljem, nem adok ki ötezret... komolyan baleknak néznek, ha te gyorsan szeretnél meleg ételt, ők se főzik meg, igaz?
2019. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm, annyira rendesek vagytok, hogy megerősítettetek így lelkileg.

Igen, új alapokra fogom helyezni.

(És mindenkinek ment a zöld kéz!)

2019. jún. 11. 15:17
 17/56 anonim ***** válasza:
92%

Az a bajuk, hogy tök jól spórolnak rajtad és mertél megvilágosodni. A minimum az lenne, hogy az anyagárat kifizetik. Hosszúhajra egy balayage alsó hangon 20 ezer ft, örülnék mint majom a farkának ha valaki anyagáron 5-ért megcsinálná.

Tartsd magad ahhoz, hogy anyagáron megcsinálod, lehet besértődnek és elkezdenek máshoz járni de azzal csak ők vesztenek. Ha gyakran járnak én az időt is korlátoznám, negyed-félévente egyszer van erre kapacitásom kedvezményesen.

2019. jún. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy a 4 testvér közül egyiknek sem jutott eszébe, hogy melléd álljon.

Most 4-en összefogtak ellened, egymást cukkolják, így esélyed sincs, hogy meg tudd magyarázni nekik, hogy nem jár ingyen fodrászkodás az egész családnak csak azért mert a testvérük vagy.

Keressenek másik fodrászt, így legalább megtudják mennyibe kerül és talán majd utána értékelik, hogy ez eddig ingyen volt.

Az, hogy az anyagok árát elkéred, teljesen jogos.

Ha kiközösítenek, az az ő szégyenük!

2019. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%
14-el egyetértek. Amíg mosol-szárítasz másnak is megcsinálhatnád, pénzért. És azért ott is van felhasznált anyag még ha nem is olyan mértékű és árú, de az áram, víz, sampon, balzsam, olaj, hab akármi sincs ingyen.
2019. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagárat minimum ki kellene fizetniük, bennem fel sem merülne, hogy akár ha egy körmös ismerősöm rajtam akar gyakorolni is adok neki legalább egy ezrest, nekem olcsóbb volt, ő meg tud anyagot venni..

Szerintem meg fognak nyugodni, de ha besértődnek és máshova járnak sem veszítesz sokat.

2019. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!