Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fodrász vagyok, nem gondoltam,...

Fodrász vagyok, nem gondoltam, hogy ekkora gond lesz a családban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy öten vagyunk testvérek (nő vagyok, 40 éves). Fodrásznak tanultam, először alkalmazott voltam, majd nyitottam egy kis fodrász üzletet, egyedül dolgozom. Négy nővérem van, én vagyok a "legkisebb", és anyukánk 15 éves koromban halt meg. Ami a lényeg, hogy mind a négy nővérem hozzám jár, és én mindig megcsináltam a hajukat, ebben volt festés, melír, tehát hosszabb munkák is, aki anyagigényesek is. Ahogy teltek az évek, a nővéreimnek is lettek gyerekeik, többnyire lányok, már ők is huszon-harminc évesek, és ők is ide járnak. Van olyan nap, hogy a nyitvatartási időm felében, kétharmadában nekik dolgozom. És itt a gond, ezt én is látom, de a férjem javasolta, hogy valahogy ezt azért vessem fel nekik, hogy oké, munkadíjat nem is, de az anyag árát legalább fizessék ki. (Többnyire hajfestékek, drága termékekkel dolgozom). Amikor ezt felvetettem (egyik nővérem volt itt pont), ő elment a másik háromhoz, összeült a kupaktanács, és amit én kaptam: Hálátlan kis dög vagyok, anyám helyett ők neveltek fel, és akkor ennyi hála nincs bennem, és van pofám pénzt kérni. Teljesen kiborultam. 20 éves korom óta dolgozom, mindig hozzám jártak, a családjaik egyre nagyobbak, lányaiknak is vannak igényeik. Ez mind idő is nekem, addig nem tudok mást vállalni. Közben az adó, a rezsi ketyeg, az mindig állandó, de legalább a rájuk fordított anyagok árát fizetnék ki, mert tényleg vannak napok, amikor simán mínuszban vagyok, ha egyenleget vonok. Most rám fúj mindenki. Férjem sem érti. De azért, mert ez 20 évig így ment, nem szeretném így folytatni. Nekem is egyre nehezebb, van két felnőtt gyerekem, miattuk is sokat kell vállalnom. (Amúgy hogy felneveltek anyu helyett, 15 voltam, amikor meghalt, 18 évesen már férjhez mentem.)

Mit tegyek? Tényleg hálátlan vagyok?



2019. jún. 11. 14:53
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem húztad meg idejében a határaidat, és most iszod a levét. Természetesen neked van igazad, gondolom ők sem szoktak ingyen dolgozni. Sosem késő kulturált módon modosítani a játékszabályokon, ha megsértődnek, majd kisértődnek.
2019. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:

"Szomorú, hogy a 4 testvér közül egyiknek sem jutott eszébe, hogy melléd álljon.


Most 4-en összefogtak ellened, egymást cukkolják, így esélyed sincs, hogy meg tudd magyarázni nekik"


Na ez az. És tényleg mindig jó volt a kapcsolatunk. Én tényleg azt hittem, hogy valahogy értelmesen, könnyedén veszik, hogy persze, hugi, oké. Hát erre meg:((

2019. jún. 11. 15:48
 23/56 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg őket, hogy sorolják fel mikor, kinek, mennyit dolgoztak ingyen úgy, hogy még nekik került pénzbe. Biztos nem lenne hosszú a lista. Neked miért kellene? Tudom rossz érzés, ha a testvérei haragszanak az emberre, de ne engedj az érzelmi zsarolásnak, vagy fizetnek vagy keressenek másik fodrászt. Idővel rá fognak jönni mennyivel jobban jártak volna még azzal is, ha te kedvezményes áron dolgozol nekik.
2019. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva..hogy nem jutott SOHA egyik tesódnak vagy a családnak,eszébe,hogy legalább az anyagokat kifizessék?! Elképesztő!! Még ha csak 1-2 alkalomról lenne szó akkor is illik megkérdezni,de ezt csinálni rendszeresen? Ez rengeteg idő,energia,és nagyon sokba kerülnek a jó minőségű fodrász kellékek! Ezt meg kell valahogy beszélni,ezt nem szabad tovább hagyod!
2019. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
A reakcióból látszik, hogy csak kihasználnak. Nekem a helyedben ha eddig nem is, de most eldurrant volna az agyam és soha nem csinálnám meg ingyen egyikük haját sem. Tudom, hogy jólesik nekik ingyen élni, de ez nem jár alanyi jogon, mert családtagok. Te csak azzal törődj, hogy a férjed igazat ad neked és ez a lényeg! Nem tudom amúgy ez valakiknek az értékrendjébe hogy férhet bele, ez nettó kihasználás. Nem azért, mert haragtartó vagyok, de én egy elég szókimondó és néha vérmesen tudom képviselni a véleményemet, de ez egy mocskos undorító lehúzás, a hangnem meg egyenesen felháborító. Nem állnék velük szóba, az biztos.
2019. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

Evekig kiszolgaltad oket, ami miatt nem keves penzt buktal! Ha az anyagarat nem szamolom, akkor is! Lefoglaljak a szalonod, igy mas nem johet!

En egyaltalan nem vallalnam oket a tivabbiakban. Pofatlansag amit muvelnek! Kerdezo,ne bantson ez! Te nem tettel semmi rosszat, sot! Ezt mar reg meg kellett volna tenni! Legyszi nehogy a vegen meg te kerj bocsanatot! Inkabb ok gondolkozzanak el...

2019. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

En amugy lehet nem csak az anyagarat, hanem egy kis penzt is kernek. Pl. 50%. Viz, aram..az sincs ingyen. Mas: majd meglatod Kerdezo, ha elkezdenek mas fodraszhoz jarni,szepen rajonnek majd, hogy milyen jo dolguk volt es mennyit sporoltak! Elobb utobb alkalmazkodnak majd a felteteleidhez, csak ne tantoritson el semmi az elhatarozasodtol!


Plusz..nem tudom, hogy a "felnevektek" alatt mit ertettek..mi volt abban a 3 evben..de te nem 3 hanem 20 evig fodraszkodtal ingyen! Sok ami sok.

2019. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tesómmal nagyon jó a kapcsolatom, e kínosan ügyelek rá, hogy egy fillérrel se tartozzak, ha meghív, visszahívom, stb.


Tesódék, unokahúgaid soha semmivel sem kompenzálták, hogy mennyi időt és pénzt költöttél rájuk?


Ha az unokahúgok gyerekei is elérik mondjuk a kamaszkort, hány ember fog hozzád járni?

2019. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
76%
Szval jó kis csicska voltál eddig,amiből nem tudsz kilépni.Oldd meg.Nyisd ki a szád vazze.hogy van fontosabb dolgod ia.
2019. jún. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátom is fodrász lett és a 2 nővére meg a haverok rögtön látták a végtelen ingyen és soron kívüli fodrászatot. Szerencsére a nő akinél tanult erre figyelmeztette. Így a nővérének például anyag árban dolgozik.
2019. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!